Skip to main content

Topic: Izrada spitfire-a (Read 2190 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Izrada spitfire-a

interesira me izvođenje jedne zamisli.....
eć par dana razmišljam kako bi bilo dobro spojiti par ploča stiropora 5 ili 8 cm...(zaljepiti) te iz toga izrezati trup spitfirea......obložiti ga folijom .....kako bi to izgledalo i bi li ta zamisao pila vodu...


Odg: Izrada spitfire-a

Reply #2
znači ne bi bio petežak i krhak...?

Odg: Izrada spitfire-a

Reply #3
Neznam na koje dimenzije ciljaš, bilo kak bilo, ako ćeš radit s običnim stiroporom težina ne bi trebala biti problem i tu bih svakako ostavio nešto više materijala u trupu...ali je ipak veća vjerojatnost da se potrga za razliku od  stirodura koji je zbog svoje gustoće duplo teži od običnog stiropora, dobro razmisli kako ćeš oblikovati unutrašnjost trupa (mjesta za motor, baterija, ventilaciju)... ja sam kod svog prvotno napravio samo osnovne utore (baterija i esc) i stjenke debele 2 cm i to je bilo nepoderivo, ali i dosta teško.. greška mi je bila što sam rep ostavio punog profila i tu sam dobio nepotrebnu težinu pa sam to morao nožem rezati van čime sam došao na samo 1 cm (stjenke trupa), a kad "kopaš" po stiroduru već si ga oslabio što je rezultiralo trganjem nosa...krila ti svakako mogu preporučiti u kombinaciji stirodura i remenjače (karbon, lipa, borovina)...trup također, uz dobru pripremu "terena".

Pričekaj što se ti drugi kolege reći, ovo je viđenje situacije na temelju onoga što sam ja doživio  :D

 

Odg: Izrada spitfire-a

Reply #4
hvala na savjetima i idejama......u glavi mi je kada oblikujem trup.......razrezati ga po pola i izdubiti...ojačati ga letviama 5x5 ili tvrdo expandiranim stiroporom....
krila sam razmišljao napraviti tako da rebra izrežem od tvrdoexpandiranog stiropora i kasnije ih presvučem hm.....kod nas u obiju ima neki stiropor 1x1,5 m 3 mm
vrlo je žilav.....bijeli.....i nije skup neka je akcija.......napravio sam pipera od njega i leti fantastićno.....