Skip to main content

Topic: moj mali hangar... (Read 4239 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.





Odg: moj mali hangar...

Reply #5
tvoj hangar nije bas ni mali !!!
a nije niti los,daleko od toga,skoro da nemas potrebe graditi nove avione imas ih dovoljno za slijedecih par godina,
ja sam zaljubljenik u PIPER e a ovaj tvoj mi se svidja.

Odg: moj mali hangar...

Reply #6
 8)"mali hangar" znam to mi svi kažu, u radioni se nemogu okrenit od modela.  vec sam poceo djelit mladim modelarima neke stvari. ovi modeli su svi u letnom stanju, a još da znate koliko sam stvari podjelio od kojekakvih trupova i sitnica moglo se tu sastavit još bar 5 komada, al neka , kako su meni ljudi davali modele tako sam i ja sam poceo mlađem naraštajima. da vas pitam usput , kako je stanje kod vas u Iowi sa modelarima, ima li mladog naraštaja? Kod nas u Rijeci svega troje djece koji idu na tećaj i trude se. inaće je jako mal interes za modelarstvo

Odg: moj mali hangar...

Reply #7
mogucnosti ovdje su drugacije nego tu, najprije financijska situacija,
letiliste je maltene u sred grada ali ogromno veliko sa pitkon vodom,WC,velikim pokrivenim dijelom gdje su stolovi i klupe i ugradjenim grilovima,(MARIJO ::) ::))
trava se kosi redovito od sluzbe za odrzavanje zelenih povrsina,sto mi se ovdje svidja svaki mladi je polaskom u skolu ukljucen u neku granu sporta ili hobbyja,interesantno sve na dobrovoljnoj osnovi.

Odg: moj mali hangar...

Reply #8
gledajte, nije problem ni ovdje u Rijeci ni u Slavonskom Brodu (inaće odakle sam) sa aerodromom ni sa novcima nego u djeci ili sa roditeljima, djeca imaju jako mal interes. mi podjelimo u 5 škola letke da poćinje tećej aviomodelarstva, da je sve BESPLATNO i cak da im prijevoz osiguramo,,,, i znate šta se desi: svega 3 djece nam je došlo u klub od tih 5 škola.... ja neznam šta bi  rekao...

Odg: moj mali hangar...

Reply #9
dok sam zivio u Banja Luci mi smo veoma cesto nastupali na trgu u centru grada i na poluvremenu fudbalskih utakmica,
obavezno u jesen priredjivali izlozbu ali nesto siru koja nije obuhvatala samo modelarstvo i imali smo toliko interesaovanja da smo uzimali samo djecu sa dobrim ocjenama u skoli,
raketari i baloni na topli zrak su takodjer atraktivni za djecu.mi smo imali uvijek na prometnom mjestu u gradu veliki izlog sa slikama i modelima i taj nacin propagande je bio veoma atraktivan,
ima vise mogucnosti ali ovaj sa stalnim izlogom je jeftina i dobra reklama,
mi smo imali podmlatka da nismo znali kud sa tolikom djecom.

Odg: moj mali hangar...

Reply #10
da je bar kod nas sad tako... :-[   probat ćemo sa tim posterima, to mi nije uopće palo na pamet...
hvala na savjetu

Odg: moj mali hangar...

Reply #11
ima dosta prodavnica koje bi vam ustupile da izlozite u njihovom izlogu modele i opremu kao i slike,naprimjer,frizeri,obucari i slicno nema sto da stave u izlog,to je velika reklama a i nastupi u poluvremenu utakmice ili prije pocetka,
mi smo to veoma cesto radili kao i letili u gradu na vecem trgu.
razmisli!

Odg: moj mali hangar...

Reply #12
u poluvremenu tekme hrvatska - slovenija prezentiram svoje modele. 8)