Skip to main content

Topic: ravnanje deprona? (Read 2243 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ravnanje deprona?

kako izravnati izvitopereni depron? pale su mi na pamet ideje tipa peglom preko rucnika, staviti plocu na ravnu povrsinu i staviti rucnik smocen vrucom vodom, staviti jednostavno neki uteg na plocu, ali meni treba brzo i sigurno rjesenje...

svaki prijedlog dobrodosao
struja zakon, nitro USTAV

Odg: ravnanje deprona?

Reply #1
kako izravnati izvitopereni depron? pale su mi na pamet ideje tipa peglom preko rucnika, staviti plocu na ravnu povrsinu i staviti rucnik smocen vrucom vodom, staviti jednostavno neki uteg na plocu, ali meni treba brzo i sigurno rjesenje...

svaki prijedlog dobrodosao

Misliš na onaj zeleni prešani .. . ništa od toga... ako ti treba za krilo onog miga.. lijepo izdubi kanal za neku letvicu ili traku špera ispod stavi žutu pik traku, ljepilo (5 min epoxy je relativno brz pa ako stigneš, a žuri ti se..) ubaciš traku ponovno pik papir traku preko toga i neke knjige ili staklo na sve to..

Rubove možeš probati porubiti sa balzom.. nekih 3 mm..  umjesto špera može i karbon..

Odg: ravnanje deprona?

Reply #2
fala tihomir,

prvo cu ipak probati neku od navedenih svojih ideja, a ako nece ici onda cu ovak kak ti velis.
struja zakon, nitro USTAV


Odg: ravnanje deprona?

Reply #4
depron se ipak moze ravnati. uspio sam obicnim fenom za kosu, potrebno je samo grijati pravu stranu i stavljati neke utege (ja sam stavljao knjige) po njemu prilikom grijanja kako se ne bi nazad vitoperio. potrebno je da gore bude ona strana koja tezi konveksnosti i nju grijati, grijanje druge strane samo povecava izvitoperenost. rezultati nisu bili 100%, ali sam jos malo poravnao rukama i sada je poprilicno ravno i nece bitnije utjecati na geometriju modela.

mislim da bi jos bolji rezultati bili sa vrucim mokrim rucnicima s obje strane, ali to cu probati drugi puta posto imam pola paketa spiganog deprona pa da ne bacam...
struja zakon, nitro USTAV