Skip to main content

Topic: Atlantis SLOPE 2m (Read 78660 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Atlantis SLOPE 2m

Reply #75
Baš se veselim temi o gradnji 2M jedrilice uz upotrebu kompozita, naravno da odmah imam i pitanje  :)

Dvoumiš - ramenjača od vertikalne balse+carb.letvice ili stirodurna obučena u karbonsku čarapu ? Činjenica je ako radiš stiro-carbon tehniku za krila, još k tome razmišljaš i o dodatnom sloju 0,6 mm balse , daje to čvrsta ljuska koja bi i uz slabiju ramenjaču trebala izdržati.
No s druge strane, kada sam vidio koliko je puta ove sezone zatajila stirodur-čarapa ramenjača na ultralakim F5J-N, pomislim da je bolje dati si truda i napraviti ramenjaču od karbonskih letvica+vertikalna balsa+kevlarni omotač, pogotovo ako se zaletiš na Sorišku planinu gdje se vozi i dynamic soaring ?

Kakav je tvoj stav o tome?

Damir



Posto se nikada niste susreli u takvoj gradnji, pa jel mi mozete objasniti zasto ucite strucnjaka za takvu gradnju?

Odg: Atlantis SLOPE 2m

Reply #76
Ne kuzim bas kome je ovo pitanje namijenjeno, ali ukoliko te zanima izrada remenjace imas na 2. strani lijepo dokumentirano. Ovako izradjena remenjaca pokazala se nepoderivom i po vrlo jakom vjetru

Odg: Atlantis SLOPE 2m

Reply #77
No.2 napokon RTF i spreman za "foliranje"....  ;D

[attachimg=1]

Odg: Atlantis SLOPE 2m

Reply #78
Sretno sai novim Atlantisom  :)


Odg: Atlantis SLOPE 2m

Reply #80
Veselim se  moj Atlantis je spreman  :)

Odg: Atlantis SLOPE 2m

Reply #81
"Foliranjem" 2. modela završavam svoj projekt Atlantisa_Slope. RTF masa No.2 iznosi 1270gr. Vrijeme je za novi(e) projekt(e) ... :-*  

[attachimg=1]

[attachimg=2]

Odg: Atlantis SLOPE 2m

Reply #82
prekrasno!

Odg: Atlantis SLOPE 2m

Reply #83
strašno...svaka čast

Odg: Atlantis SLOPE 2m

Reply #84
Napokon je No.2 osjetio padinu i moram priznati, da vec jako dugo nisam tako gustao... Sve je spremno za Raspadalicu  ;)

[attachimg=1]

[attachimg=2]

[attachimg=3]

Odg: Atlantis SLOPE 2m

Reply #85
Ne sumnjam u kvalitetu modela i dobre performanse, no šteta što nema i prigodan video zapis.
Inače na FF slabo ima prikaza padinskog letenja.

Odg: Atlantis SLOPE 2m

Reply #86
Ne sumnjam u kvalitetu modela i dobre performanse, no šteta što nema i prigodan video zapis.
Inače na FF slabo ima prikaza padinskog letenja.

Slazem se...trebao je ici "profi" snimatelj (buraz) samnom ali je bio u zadnji cas sprijecen, pa cemo morati to svakako ispraviti i prvom prilikom napraviti uradak o padinskom letenju  ;)


Odg: Atlantis SLOPE 2m

Reply #88
lijepo :) Moze li neki mali opis kako se dođe na Raspadalicu ?

Odg: Atlantis SLOPE 2m

Reply #89
Jedan kratki uradak sa Raspadalice... u danom trenutku i raspolozivom tehnikom to je max. sto smo uspjeli izvuci  :-\

Raspadalica slope soaring