Skip to main content

Topic: Agusta A-109 t-rex 450 pro (Read 12672 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Agusta goes flybarless

Reply #45
Dragi moji heliljupci ;D, evo nakon mjesec dana zafrkancije odlucio sam Agustu postavit kao fbl, ne ciljano naravno vec sam imao problem sa vibracijama na dvije flajbar glave koje imam pa sam onako iznerviran to sve iscupao i  smontirao ovu pa sta bude. ::) Set-up sam probo bez stabilizacije, i moram priznat da sam bio spreman da se skrshim  ;D no nije se tako dogodilo. Isprva je heli bio jako nervozan, duplo nervozniji no Honey Bee King 3 od Esky-ja kad sam ga prvi put probo ali sam ga ukrotio nakon dvije batkice. Kasnije sam heli strpo u Agustu, skopco stabilizaciju i opet...o.k , radi! Trebat ce mi malo vremena da se naviknem na ponasanje helija ali nije strasno kako sam mislio. Ovo je ujedno i odgovor na jedan od postova tu na forumu da li heli moze vozit FBL sa Flymentorom 3D, moze, a moze i bez svih tih pizdarija ;D samo treba bit 100 % skoncentriran na let :o!  Glava koju sam koristio i nije bas nesto! masivna je i cvrsta ali malo wobla. vjerujem da je u pitanju par stotinki. Najgore je kod spool-up-a a kasnije je malo bolje no ipak heli vibrira vise nego sto bi trebao. Hebiga, probat cu nabavit koju bolju glavu ovih dana pa cemo vidit. Za sada moze i ovako :D
Takodjer cu probat da se snimi koji sramezljivi let ovih dana (pod uslovom da ga ne skrsim do tada) :D
3 x rc helikopter :P

Odg: Agusta A-109 t-rex 450 pro

Reply #46
Svaka čast, to je unošenje modelarstva u helije, koji inače baš i nemaju veze s modelarstvom :)
Ja u full scale-u baš i ne volim helikoptere (u usporedbi s avionima), ali bih ipak volio imat nekakvog Jet Rangera ili slično  :)
MAK Zapad

Odg: Agusta A-109 t-rex 450 pro

Reply #47
He, bas planiramo ove godine odradit kalup za Jet Ranger-a. Dio plug-a je u pripremi, al nema bas vrimena pa ce to cekat jos... ::)
A heli u skali je bas modelarstvo, nema mjesta greskama. Je malo stresno al hebiga ???
3 x rc helikopter :P

Odg: Agusta A-109 t-rex 450 pro

Reply #48
ja još nisam ni poletio... a imam brdo dijelova, čak i FBL :D
nadam se da nećeš brzo na brod pa da naletim
--
Brže nisam mogo, sporije nisam htio...

Odg: Agusta A-109 t-rex 450 pro

Reply #49
ja još nisam ni poletio... a imam brdo dijelova, čak i FBL :D
nadam se da nećeš brzo na brod pa da naletim

Idem za dvest i pet dana. Ovih par dana cu probat malo tweak-at ovu skrobotusu mada mi se cini da je to sad manje vise o.k. Naleti prije nego je satarem :D!
3 x rc helikopter :P

Odg: Agusta A-109 t-rex 450 pro

Reply #50
nećeš je satrat, ne vjerujem! :D
--
Brže nisam mogo, sporije nisam htio...

Odg: Agusta A-109 t-rex 450 pro

Reply #51
nećeš je satrat, ne vjerujem! :D

letio jutros. Ovi rotori su hebeni jer je radius arm slaba tocka. nakon prvog leta se otpustio na spoju alu rukice i plasticnog linka. Stavio CA kao osiguranje i sad izgleda o.k. Malo ulja na zglob prije svakog leta nije na odmet. Sve treba dobro osigurat da se ne razleti i napravit "double-triple check". Posto je vozim u trex pro "stock" konfiguraciji malo sam spustio head speed manjim pinjonom i spustio sam TC na 85%. Motor i esc se puno vise griju nego sa flajbar rotorom. Nakon jedne 3000 mAh baterije (cca5-6 min leta) treba malo pauzirat zbog temperature no nije strasno, jednostavno ne zelim rizikovat ??? Blejdovi su skejl i elasticni pa nekad izgube malo uzgon jer se izviju, pogotovo ako se zapumpa kolektiv. Heli se ponasa o.k. Flymentor radi super. Bolje nego sta sam se nadao. Jucer sam je probavao bez stabilizacije i heli je bio jako nervozan u "pod & boom". Let u skejl-u je posve druga prica. Da se razumjemo, heli je jos uvjek nervozan no puuuno manje nego bez trupa i stabilizacije. Da se ljepo letit. Mozda ovih dana probam postat neki video ::)
3 x rc helikopter :P

Odg: Agusta A-109 t-rex 450 pro

Reply #52
Odlično napravljeno, nego reci mi kako je s vibracijama, pojavilo se što?
I ako je kako si uklonio.

Bio bi super neki filmić.

Koji je to setup nakraju?


PS:
Našao sam lika koji će mi možda napraviti mash rep, tako da samo izvučem remen ;) ;)

Odg: Agusta A-109 t-rex 450 pro

Reply #53
Setup je stock trex 450 pro sto se tice svega osim glavnog rotora. A cuj, vibrira ali nemam sad vremena se bakcat s tim. Malo su mi glavni lezajevi istroseni a i ova glava nije bas u centru, stavit cu bolju. Blejdovi su izbalansirani na dig. vagu (0.01gr).
Sto se tice filmica, radim na tome. Za sada je ovoo experiment pa cemo vidjet ;)

Super za rep, volio bih da to realiziras ;)
3 x rc helikopter :P

Odg: Agusta A-109 t-rex 450 pro

Reply #54
Ma nabrijao sam se totalno. Počeo sam nešto crtkati da možda dam nekome par pločica da mi na cnc izreže da bude cijela konstrukcija unikat.

Problem je težište na njemu.

Rep bi morao biti čvrst a opet turbo lagan. Jer sam kokpit je nekako kratak.  Brijem da će se balansirati s baterijama.

A side plateovi u principu nešto klasično samo skraćeno jer baterija bi trebala ići dolje ispod helija napred, tako da se dobije prostor za kokpit.

Kokpit bi htio spicajzlirat da bude ko pravi.

E sad, gdje nabaviti karbon kod nas deblji , čvršći i tko bi to mogao rezati?

Vidio sam da je to već netko radio s zelenim nekim karbonom ali se ne mogu sjetiti koji je to post.


Odg: Agusta A-109 t-rex 450 pro

Reply #56
Zeleni jest ali nije karbon ;D staklena vlakna-fiberglass. Mislim da je to ovo: http://www.flyfreak.net/helikopteri/t-rex-550-modificirani/
Detaljni kokpit na 450 klasi? Moze se ali ja ne bi isao tako detaljno. :)

A gle ili sve ili ne!

Ako se onakav rep složi onda se mora i ostatk složiti. Samo je bitan dobar kostur i čvrst.

Vjerovano bi masa dosta porasla, pa bi jači motor i ESC te manji pinion te možda i duže elise od 305 bile nužne.

Flybarless glavu imam i kontroler te brdo djelova za helije i motor.

Hvala za link budem probao pitati sudionike.

Odg: Agusta A-109 t-rex 450 pro

Reply #57
Koji kontroler i glavu si uzel?
MAK Zapad

Odg: Agusta A-109 t-rex 450 pro

Reply #58
Flybarless glavu imam i kontroler te brdo djelova za helije i motor.

Hvala za link budem probao pitati sudionike.
[/quote]

Ne kuzim te! Bell 47 ima flybar! Zasto flybarles glava? Za model tog helikoptera ti ne treba poseban esc ni jaci motor. To treba samo ako vozis multiblade glavu jer ti je veci otpor rotora, a i zbog cinjenice da zavisno kako koja multiblade glava vozi na manjem broju okretaja nego standard glava pa treba uzet motor sa manje kv(okretaja) ali jaci!
3 x rc helikopter :P

Odg: Agusta A-109 t-rex 450 pro

Reply #59
Flybarless ako bude trebalo za neki model i tog tipa.
trampom sam dobio dvije tarot glave , i tarot kontroler, te copterex cx-3100 s program boxom za neke dijelove koje ne trebam (nitro motor).
Budući da imam samo 450PRO i black angel na koji ne znam kako bi uopće išlo budući da ima onaj čudan swash, stajati će neko vrijeme.

na putu je gaui Flybarless 200 isto super combo.

Mash bude spicalzliran, znam sebe ;) ;)

Gledam ih svako malo kad mi treba malo opuštanja, nabavio svih 11 sezona, pa heli je često na vidiku. :D :D