Skip to main content

Topic: Pilatus PC-9 M "Krila Oluje" (Read 102135 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Modelarska akro grupa "Krila Oluje"

Reply #60
Model je perverzija, stvarno je sve složeno pic-pic, šteta kaj ga nismo vidjeli u zraku jučer
MAK Zapad

Odg: Modelarska akro grupa "Krila Oluje"

Reply #61
Jos nekoliko pozerskih fotki ispod pera kolege M.Tensica  :)

[attachimg=1]

[attachimg=2]

[attachimg=3]

[attachimg=4]

Odg: Modelarska akro grupa "Krila Oluje"

Reply #62
Vrlo dobro izgleda   8)....nadam se vidjeti filmić...  :)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Modelarska akro grupa "Krila Oluje"

Reply #63
Super pila!!!! :)

Odg: Modelarska akro grupa "Krila Oluje"

Reply #64
ja bum stavio na svog pilatusa electro verziju trapa,jedino nemrem naci odgovarajuce vilice za kotace,uglavnom su svi koji nesto vrijede pre visoki,lose izrade ili nesto fali u konstrukciji.na kraju cu i trap sam napraviti 8)

Može možda neki link elektro verzije trapa koji si ti gledao? Thx...

Odg: Modelarska akro grupa "Krila Oluje"

Reply #65
ja bum stavio na svog pilatusa electro verziju trapa,jedino nemrem naci odgovarajuce vilice za kotace,uglavnom su svi koji nesto vrijede pre visoki,lose izrade ili nesto fali u konstrukciji.na kraju cu i trap sam napraviti 8)

Može možda neki link elektro verzije trapa koji si ti gledao? Thx...
nisam jos u potpunosti zagrizao u trap,ono kaj sam trazio, ne pase po visini,ili su pre mali kotaci,losa konstrukcija,a trebao bi nesto ovakhttp://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__46885__Turnigy_Alloy_Servoless_Retractable_Landing_Gear_Sprung_Oleo_90mm_BAE_Hawk_L_39_L_59_EU_.html

Odg: Modelarska akro grupa "Krila Oluje"

Reply #66
Kontrolni let  ;)

PC-9 "Krila Oluje"

slijedi "upgrade" na electric landing gear...

Odg: Modelarska akro grupa "Krila Oluje"

Reply #67
Svaka čast super izgleda!
Graupner MC-24,Graupner MX-12,Piper Super Cub 15 ccm, Albatros, Albatros l-40, Focker dr.III, Zagi, Tucano, Eagle, Cessna 172 3,3m 50 ccm, Olld Blue 2,2m 30ccm

Odg: Modelarska akro grupa "Krila Oluje"

Reply #68
Baš dobro Ivo , čekali smo od Rujna,ali se isplatilo... ;)

p.s. Pitanje ,ako smijem , flapsove nisi koristio ili nisu ugrađeni ?
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Modelarska akro grupa "Krila Oluje"

Reply #69
Nema flapseva, nisu predviđeni ali sudeci prema prvim letovima ni ne nedostaju previse. Vrlo je predvidljiv i pitom kod slijetanja, mozda bi eventualno koristili kod polijetanja...

Odg: Modelarska akro grupa "Krila Oluje"

Reply #70
Hvala na info.... :)  LP.
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Modelarska akro grupa "Krila Oluje"

Reply #71
Nakon (pre)duge zimske stanke trebalo je malo ispuhati prasinu sa modela te istestirati kako u praksi funkcioniraju Turnigyevi el. retrakti. Posto nemam prikladnog letjelista, bacio sam se u potragu za komadom asfalta pomocu Googlove karte. Na srecu u blizini pronasao sam asfaltirano odlagaliste koje koristi poljoprivredna zadruga za svoju deponiju, te koje u proljece nije zauzeto. Koliko je sa takve piste lakse poletjeti, toliko se je teze zaustaviti bez kocnica i potrebno je doista vrlo precizno sletjeti da ne produzis u psenicu na kraju piste  :D

[attachimg=1]

[attachimg=2]

[attachimg=3] 

Odg: Modelarska akro grupa "Krila Oluje"

Reply #72
Lijepa pila!

Odg: Modelarska akro grupa "Krila Oluje"

Reply #73
Za kraj jos 2 iz drugog kuta... nadam se jos kojem suncanom razdoblju ovaj tjedan, da iskoristim pistu dok jos nije zauzeta[attachimg=1][attachimg=2]