Skip to main content

Topic: FBL glava i luft (Read 16168 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: FBL glava i luft

Reply #75
Evo ja danas na svojoj 450etki rjesio luft na holderima tak da sam ubacio po jos jednu sajbicu ispod svakog thrust bearinga. Vidi manual, 5.5x8x0.4 sajbice koje idu izmedju thrust bearinga i obicnog lezaja.

spindlu nebi bas brusio jer mozes pretegnuti thrust bearing.
X3, G380, 600n, 700n diesel,
nesto benzinjare drvene.
Pauwerd baj Đeti

Odg: FBL glava i luft

Reply #76
dečki pa vi bute novu atomsku fiziku zmislili....... :D :D :D :D,

zašarafiš - letiš - padaš

to je uobičajni ciklus, čemu toliko frke oko malo lufta ???
dx9-xd8-gobac630

Odg: FBL glava i luft

Reply #77
dečki pa vi bute novu atomsku fiziku zmislili....... :D :D :D :D,

zašarafiš - letiš - padaš

to je uobičajni ciklus, čemu toliko frke oko malo lufta ???

Slažem se ....  8)
letiš.  :D.. padaš.  :'(..letiš.  :D.padaš. :'(..

Odg: FBL glava i luft

Reply #78
Evo ja danas na svojoj 450etki rjesio luft na holderima tak da sam ubacio po jos jednu sajbicu ispod svakog thrust bearinga. Vidi manual, 5.5x8x0.4 sajbice koje idu izmedju thrust bearinga i obicnog lezaja.

spindlu nebi bas brusio jer mozes pretegnuti thrust bearing.

imam ja tu šajbicu... probat ću ubaciti još jednu pa ćemo vidjet

ljudi... helikopter u kitu, odnosno tada samo frame sam kupio radi hobija, mehanike, gubljenja vremena i slično... nisam od mnogih koji će složit helić, avion ili slično, vinut ga u visine, pa taman pao... posvećujem puno pažnje sitnim detaljima... jebiga, nismo svi isti
hoću da sve bude tip top kako sam ja zamislio, taman i ne letilo kako treba
--
Brže nisam mogo, sporije nisam htio...

Odg: FBL glava i luft

Reply #79
Evo ja danas na svojoj 450etki rjesio luft na holderima tak da sam ubacio po jos jednu sajbicu ispod svakog thrust bearinga. Vidi manual, 5.5x8x0.4 sajbice koje idu izmedju thrust bearinga i obicnog lezaja.

spindlu nebi bas brusio jer mozes pretegnuti thrust bearing.

ficho svaka ti dala!!! Nema više lufta... kolika šajbica točno treba bit ne znam, ali sa 2 je savršeno! :)
nije mi bilo neke logike, pa nisam ni probavao, ali kad si rekao da si riješio, odlučio sam se probat :D
--
Brže nisam mogo, sporije nisam htio...

Odg: FBL glava i luft

Reply #80
Evo ja danas na svojoj 450etki rjesio luft na holderima tak da sam ubacio po jos jednu sajbicu ispod svakog thrust bearinga. Vidi manual, 5.5x8x0.4 sajbice koje idu izmedju thrust bearinga i obicnog lezaja.

spindlu nebi bas brusio jer mozes pretegnuti thrust bearing.

ficho svaka ti dala!!! Nema više lufta... kolika šajbica točno treba bit ne znam, ali sa 2 je savršeno! :)
nije mi bilo neke logike, pa nisam ni probavao, ali kad si rekao da si riješio, odlučio sam se probat :D

Ali to su ti ljudi rekli već i pri prvim postovima, što te ficho ohrabrio da to napraviš?
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: FBL glava i luft

Reply #81
A gdje to vidiš u prvim postovima??? Bilo je govora o tome da možda te šajbice nedostaju, ali ne da ih je poželjno poduplat :D
--
Brže nisam mogo, sporije nisam htio...

Odg: FBL glava i luft

Reply #82
Čudno mi je to. Možeš staviti onda mjedene pločice između dampera i zadnjeg bearinga, taman tolke da nema lufta i to je to. Sigurno negdje možeš nabaviti podložne pločice odgovarajućih dimenzija.

Mislim da se iz ovoga to da zaključiti? Nije na tom mjestu ali indicira na to da ti fali podložna pločica. Pa te pitam jeli te ficho ohrabrio da staviš?

Uglavnom, nije bitno, glavno da si zadovoljan...
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: FBL glava i luft

Reply #83
mene najviše bunilo to što lijevo/desno nije bilo lufta... pa mi ta priča nije imala smisla
onda je ficho rekao da je imao istu stvar i što je napravio
oni ceramic hybrid bearinzi su mi stigli... oni još više plešu na osovini kad ih nataknem od alignovih! tako da će stajat za rezervu

vratila mi se volja!!! :D

--
Brže nisam mogo, sporije nisam htio...