Skip to main content

Topic: Kako početi sa helićima (Read 76306 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Kako početi sa helićima

Reply #15
mile nedojuma mi se taj helic tako los za koliko ga prodajes? zasto nije dobar big lama?


Odg: Kako početi sa helićima

Reply #17
Ne možeš zato što nema CCPM mixanje.
Eventualno neki heli s flybarless kontrolerom, ali opet ne možeš krivulje podešavati, ukratko - zaboravi.
MAK Zapad

Odg: Kako početi sa helićima

Reply #18
moze li turngy 9x za heli kupio bi prvi helikopter nemam pojma o njima nista vozim avione

Odg: Kako početi sa helićima

Reply #19
Moze :)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Kako početi sa helićima

Reply #20
odlicno sad moram nekog jos izmaltretirat da mi sklopi neki setup na HK za 200$ i to je to,mogu pocet razbivat i helikoptere a ne samo avione

Odg: Kako početi sa helićima

Reply #21
MAK Zapad

Odg: Kako početi sa helićima

Reply #22
 ???
a da ja uzmem nesto jeftinije za prvi pokusaj ::)
mozda nesto do 100$ a 100 ostavim kao stednju za tarot? ;D

Re: Kako početi sa helićima

Reply #23
Gle, svi smo tak poceli i skoro svi zazalili, jedino oni koji nisu probali bolje i jos su u hoveru misle kak to jeftino valja. Hobi je skup, a jos je skuplje ak kupujes lose jer nikak na zelenu granu. Kupi najvece i najbolje kaj si mozes priustit jer ce ti bit lakse ucit i veci gust letit kad proletis. Tvoja odluka, ja ti dajem savjet iz iskustva

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk
MAK Zapad

Odg: Kako početi sa helićima

Reply #24
Skuplje je bolje!! To je definitivno u ovom hobiju.

Ako hoćeš super stvari očekuj da ćeš dati i dosta love.

Helići će se kvariti padati, očekuj popravke (još davanja).

Sve se svodi što želiš i očekuješ.

Neki se zabavljaju na svoj način neki super na svoj.

Ovaj Tarot navedeni izleda super ako uzmeš da dijelovi pojedinačno bi te došli više a imaš cijeli heli.

Ja imam brdo "hk smeća" i zabavljam se na svoj način.  ;)

Na kraju uvijek tvoj izbor.


Odg: Kako početi sa helićima

Reply #25
Ovaj Tarot kit je super, kad složim svog Velocityja možda uzmem taj Tarot Pro V2 čisto da imam 2 helija kad jednog razbijem. Ako želiš samo hoverat i radit nekakve krugove, jeftinjara je OK, ako misliš letit neki blagi sport, trebaš barem imat jako dobar rep (čitaj samo žiro + servo skoro 200$ ili još bolje flybarless još 100 dolara gore), ako misliš letit 3D kroz neko vrijeme treba ti dobar heli. U svakom slučaju probaj izbjeći HK kit, CopterX i tome slično jer moraš izmjenjat pola dijelova da bi bio kak se spada.
MAK Zapad

Odg: Kako početi sa helićima

Reply #26
Molio bih iskusne helikopteraše da kažu koju riječ o Esky Belt CP V2.
Pokušavam već duže vrijeme prodati isti,a kako još od nikog nisam dobio nijedan odgovor mogu jedino zaključiti da je Belt loš izbor.
Pa ako može netko par riječi o navedenom heliću.

nisam iskusan ali imam belta godinu dana i puno sam prcko oko njega pa cu reci sa mog stajalista sta mislim o njemu
 
esc: promijenit ga sa nekim malo boljim
dosta se grije i bilo je i par slucajeva da se zapali  :)

ziroskop: moj je znao malo driftati,citao sam po stranim forumima da je to normalno za taj ziro
mada to driftanje nije tolko strasno i moze proci ali ipak tokom vremena uzet neki bolji

servoi: digitalni i dan danas rade odlicno cak sam ih i krivo spajo padali mi okol spajao ih na dosta modela i jos uvjek rade kao i prvi dan

motor: ok

mehanika: nije kopija ko vecina helica, zasad nemam nikakvu zamjerku nema nigdje puknuca nigdje lufta rotor takodjer nema lufta repni rotor isto nema lufta ko vecina ovih kopija
jedino cijena rezervnih djelova je malo skuplja nego za ostale kopije

sve u svemu ja sam zadovoljan s mojim i gledajuci da je to RTF za nekog kome se neda graditi ljepiti posebno narucivat djelove zajebavat se sa narucivanjem stanice i hakomom i ostale stvari koje dolaze sa tim heli je i vise nego ok

evo i link sa video upustvima ako nekog zanima
http://www.myrcguides.com/BeltCPV2.html

Odg: Kako početi sa helićima

Reply #27
Esky helikopteri su dobri helikopteri. Nisu vrhunski ali su robusni i dadu se unedogled popravljati a i jednostavno su koncipirani. Ja imam HBK3 vec dugo i par puta sam ga krsio dosad a serva sam promjenio par puta jer su plasticne getribice pa odu brzo ako malo zesce letis. Sto se rotora tice i mehanike  upgrejdo sam u alu ali nije nuzno, oni solidno lete i u stock varijanti. Simpa mali helikopterici ;D
3 x rc helikopter :P

Odg: Kako početi sa helićima

Reply #28
ako se vec netko odluci za  RTF i esky onda CPX noviji je model  i dosta stabilniji nego belt CP V2 a cijena je skoro pa ista

Odg: Kako početi sa helićima

Reply #29
Vozdra ekipa, letim duze vrijeme na simulatorima i upoznati sam s nekim osnovama...Od modela sam jedino letio Syma s107... Odlucio sam kupiti nesto s cim bi mogao letiti vani. Ne zanimaju me toliko akrobacije i 3D letenje, barem zasad. Nego me zanima vise mogućnost snimanja tj. ugradnje neke lakse kamerice. Zanimaju me vase preporuke. Osobno mi je zapeo za oko Esky Big Lama... Zanima me dal je kasnije moguce spojiti neku drugu stanicu na taj helac i kakve su opcenito mogucnosti nadogradnje u smislu baterije?
Lp,
Alex