Skip to main content

Topic: iz povijest hrvatskog zrakoplovstva i modelarstva (Read 26169 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: iz povijest hrvatskog zrakoplovstva i modelarstva

Reply #15
jedan od rijetkih mojih modela kupljen u kitu davne1983. god- falko 180 slope glider- spada u povijest pa eto je tu...
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: iz povijest hrvatskog zrakoplovstva i modelarstva

Reply #16
jedna obavijest kao moj mali prilog temi...
 
ZAGREB - Danas otvorenje izložbe fotografija "Povijest ratnog zrakoplovstva u Hrvatskoj". Izložba se otvara u povodu Dana hrvatskog ratnog zrakoplovstva i protuzračne obrane, a bit će prikazano 350 fotografija zrakoplova, zračnih asova, važnih osoba iz povijesti hrvatskog zrakoplovstva te važnijih događaja (12 sati, Tehnički muzej).
 
lp

Toni
 

Odg: iz povijest hrvatskog zrakoplovstva i modelarstva

Reply #17
evo moj doprinos iz povijesti HRZ-a iz postrojbe kojoj sam i sam pripadao...(čućim drugi s desne strane slike)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: iz povijest hrvatskog zrakoplovstva i modelarstva

Reply #18
vi ste bili vojni pilot ili..?
 
mogli bi nas malo bolje upoznati s Migom, s letnim karakteristikama, stvarnim borbenim mogućnostima..naravno ono što ne spada pod vojnu tajnu... ;)
 
lp
 
Toni



Odg: iz povijest hrvatskog zrakoplovstva i modelarstva

Reply #21
Hmmmm, ak malo bolje pogledaš sliku u avijunu je isti Hsaraga. :D

Odg: iz povijest hrvatskog zrakoplovstva i modelarstva

Reply #22
Tajni Projekat - "Novi Avion"
 
Isti tvoj "Kekec"  ;D

skoro. :D
pa 87.g sam sluzio jna u beogradu,i to vidi slucajnosti na VTI-vojno tehnicki institut u katanicevoj ulici ,malo iznad slavije.bio sam vozac direktora ,generala aleksandra zvanog aco.vidi slucajnosti.jos da spomenem njegovog glavnog savjetnika gop.vukovica iz studenaca tada prvog covjeka za raketno naoruzanje u bivsoj jugi. ;D
a,vidi jos jedne slucajnosti ,nas kolega elektro-hrvoje je na iston objektu cuvao strazu.
je li to sve slucajnost? ???
u cijeloj prici samo nam gazda fali.

Odg: iz povijest hrvatskog zrakoplovstva i modelarstva

Reply #23
Onda to kod tebe nije hobi nego profi deformacija, a ovi naši te ne doživljavaju dok im 21ice nepovratno odlaze u zaborav a novih nema.

Hsaragu za predsjednika !!!  8)

Odg: iz povijest hrvatskog zrakoplovstva i modelarstva

Reply #24
Tajni Projekat - "Novi Avion"
 
Isti tvoj "Kekec"  ;D

skoro. :D
pa 87.g sam sluzio jna u beogradu,i to vidi slucajnosti na VTI-vojno tehnicki institut u katanicevoj ulici ,malo iznad slavije.bio sam vozac direktora ,generala aleksandra zvanog aco.vidi slucajnosti.jos da spomenem njegovog glavnog savjetnika gop.vukovica iz studenaca tada prvog covjeka za raketno naoruzanje u bivsoj jugi. ;D
a,vidi jos jedne slucajnosti ,nas kolega elektro-hrvoje je na iston objektu cuvao strazu.
je li to sve slucajnost? ???
u cijeloj prici samo nam gazda fali.

uvjek si mi bil sumnjiv  ??? sad i elektro H
Hebote i ti i on Hrvoje  ???
 
gazda je bil u hladu  ;D vuče konce iz hlada  :D
 
I tu nas zahebavaš kak od prve radiš dobre avione a kad si se skidao iz vojske maznuo si im cijelu arhivu nacrta i dokumenata  8)
 
Elektro Hrvoje isto  ;D
 
Kolega jednog dana na eBay kad pokreneš aukciju  :D

Odg: iz povijest hrvatskog zrakoplovstva i modelarstva

Reply #25
..evo nešto i od moje malenkosti...išao sam na Željavu na poziv Predsjednika motorista iz Aprillie fun cluba, jer ipak vozim Kawića ( čitaj: riža   ;D   ), pa stoga hvala im što su mi omogučili da posjetim i provozam se pistama sa njima, i posjetim tunele i te hangare ( barem to djelomično), i hvala graničnoj policiji koja nas je pratila i dopustila obilazak napuštenog, na mjestima i miniranog, aerodroma.   Mogu reć da je stvarno u totalnom propadanju.. i ništa od toga.. nit muzej niti pista niti aerodrom.. zbog graničnog područja mislim da nikada neće biti u upotrebi više ni na koji način... imam gomilu slika.. nešto postavih na facebook, al trebao bi na jednu stranicu koja govori samo o tome... možda uploudam pa objavim link... (puno posla a kratak sam s vremenom  :-\   )pozzz svima!!!

Odg: iz povijest hrvatskog zrakoplovstva i modelarstva

Reply #26
Onda to kod tebe nije hobi nego profi deformacija, a ovi naši te ne doživljavaju dok im 21ice nepovratno odlaze u zaborav a novih nema.

Hsaragu za predsjednika !!!  8)

kolega u potpunosti podrzavam vas prijedlog.ako postanem predsjednik svima cu omoguciti pristup RCM-u.

Odg: iz povijest hrvatskog zrakoplovstva i modelarstva

Reply #27
Tajni Projekat - "Novi Avion"
 
Isti tvoj "Kekec"  ;D

skoro. :D
pa 87.g sam sluzio jna u beogradu,i to vidi slucajnosti na VTI-vojno tehnicki institut u katanicevoj ulici ,malo iznad slavije.bio sam vozac direktora ,generala aleksandra zvanog aco.vidi slucajnosti.jos da spomenem njegovog glavnog savjetnika gop.vukovica iz studenaca tada prvog covjeka za raketno naoruzanje u bivsoj jugi. ;D
a,vidi jos jedne slucajnosti ,nas kolega elektro-hrvoje je na iston objektu cuvao strazu.
je li to sve slucajnost? ???
u cijeloj prici samo nam gazda fali.

uvjek si mi bil sumnjiv  ??? sad i elektro H
Hebote i ti i on Hrvoje  ???
 
gazda je bil u hladu  ;D vuče konce iz hlada  :D
 
I tu nas zahebavaš kak od prve radiš dobre avione a kad si se skidao iz vojske maznuo si im cijelu arhivu nacrta i dokumenata  8)
 
Elektro Hrvoje isto  ;D
 
Kolega jednog dana na eBay kad pokreneš aukciju  :D


 
sta da ti kazem.malo nas je al nas ima posvuda.

Odg: iz povijest hrvatskog zrakoplovstva i modelarstva

Reply #28
Za kolegu Hsaragu: susretah se ja u svojoj karijeri i sa "malo" boljim spravama od M 21... a nešto iz moje porodične povijesti o mom starom a spada u povijest hrvatskog zrakoplovstva:
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: iz povijest hrvatskog zrakoplovstva i modelarstva

Reply #29
10.pdf (application/pdf Objekt)dodajem još nešto o starom zbog čega sam neizmjerno ponosan...
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar