Skip to main content

Topic: Gaui FPV (Read 2619 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Gaui FPV

Pred koji dan stigao mi je videolink - 5.8 GHz Foxtech 200mw. Malo sam se poigrao i sve je postavljeno na quad.
Videolink je spojen na laptop koji sluzi istovremeno i kao ekran za gledanje i kao snimač.

Prvi let je odradjen, doduse samo lebdenje po dvorištu jer nije bilo vremena za ništa drugo. Malo sam "varao" jer sam povremeno skidao pogled sa ekrana i gledao model, no za sada mi je bilo bitno da sve skupa radi i da odmah sve ne završi u djelovima. Moram još istestirati koliko daleko model moze otici prije nego sto se prekine signal sa stanice i videolinka. Nakon toga slijedi pokusaj "cistokrvnog" fpv leta na nekoj povecoj livadi :).

Tezina RTF modela sa FPV opremom i baterijama (2200 mAh za model, 500mAh za FPV) je 790 grama, sa GoPro je cca 80 grama vise (ili koliko je vec teska + gumica i traka za ucvrscivanje).

GauiFPV.flv
Ovo je snimka prvog leta snimljenog sa FPV kamerom.

Odg: Gaui FPV

Reply #1
Nice, samo hrabro naprijed.
 
lp
Toni

Odg: Gaui FPV

Reply #2
Izvrsno!
super ti je što ti na svom setupu možeš odmah i snimati stream koji dobivaš, uz onaj koji se snima na GoPro u HDu,
pa onda kasnije lagano analiziraš do kuda je bila kakva slika, a i možeš na youtube ubaciti PiP prijenos s OSD-a...

Ajmo sutra na našu livadicu, pa odradimo to kak treba, uz sve mjere opreza,
bez nepotrebnog riskiranja i ludiranja za prvi put, pa mislim da bu sve prošlo OK 8)

doći će možda i Emin s novom ardupilot makinom  :)
a i ja sa svojim fpv modelom :)

Odg: Gaui FPV

Reply #3
Ovisi kada sutra planirate. Ja sam van ZG/Hrvatske i sutra se vracam (vjerojatno u popodnevnim satima). Zelja i volja postoje naravno :).

Odg: Gaui FPV

Reply #4
Danas odrađen prvi fpv let. Model je letio i prizemljio u jednom komadu. Na nekom od slijedećih letova staviti ću gore GoPro da to malo snimim. Hvala kolegi Jazavcu na posuđenim naočalama i što drugo reći nego zarazan je taj fpv :D

Odg: Gaui FPV

Reply #5
evo novi oboljeli od takozvanog FPV virusa.
 
Sada ti je gotovo to je neizlječivo. :)

Odg: Gaui FPV

Reply #6
Srećom diler je u blizini  ;) :D :D :D