Skip to main content

Topic: odbacen jos jedan veliki hrvat (Read 54917 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: odbacen jos jedan veliki hrvat

Reply #15
ako nam je svaki dan sve gore znaci da nam je prije bilo bolje.ti si sigurno dosao iz dijaspore,jer je jedino tim sposobnim domoljubima koji su vani imali velike biznise i napravili velike karijere ovdje bolje. ;D

Odg: odbacen jos jedan veliki hrvat

Reply #16
Da sam bar bio i ostao u dijaspori  ;)
 
Sad bi samo dolazil za urlaub a prekrstil bi se u Hans a ono kaj bi donio ovdje kad bi došao na urlab je jedan lijepi natpis "Rad oslobađa"
 
Bilo nam je bolje kad je moj stari radio kuću a cigle čekao cijelu noć u redu jer samo ih je moglo kupiti prvih nekoliko kupaca koji su bili među prvima i određeni broj komada tak da za cijelu kuću trebalo je provesti više noći pred ciglanom.
 
Za crijep je bilo još i gore.
 
Cijeli život nije imao ni pošten bicikl.
 
Kad sam na primanju u pionire rekao da neću kapu i maramu a drug iz općine ga odma počeo popitavati zašto ja ne želim primiti iskazanu čast. Jebiga kad se nisam igrao partizana kao meli nego kauboja i indijanca  ;)
 
Da se neki ne zabrinu nisam odbio kapu i maramu zato jer sam bio veliki mali Hrvat već mi se kao djetetu jednostavno nije dopala idiotska kapa i valjda sam skužio da ću to morati nositi na glavi svaki dan. Da se dijelio šešir i kolt sigurno bi mi bilo drago  :D
 
Tak da me stari molio da uzmem kapu i maramu da on nebi završio u zatvoru. A drug iz općine je lukavo prepitivao dijete zašto sam to rekao.
 
Igrom slučaja ja i moja par frenda nismo bili primljeni u omladince, ne zbog toga jer smo bili dalekovidni ili poznavali povjest nego zato kaj smo bili zločesti. A stari opet na raport.
 
Jadan čovjek stvarno nije imao sreću sa svojom djecom, ja i buraz smo mu priuštili punu glavu sijedih.
 
A tak mu je krenulo i dalje kad nije znao gdje mu je sin kad su ga četnici zarobili pa nije znao dva mjeseca jel živ ili mrtav dok mu se nije javio preko crvenog križa.
 
I tako svaki puta kad bi jedan od nas otišao na teren a nismo se mogli javiti doma jer telefona nije bilo kao danas nego su ih imali samo oni koji su imali partijske knjižice u đepu. Tako su se dijelili telefoni u ona bolja vremena.
 
Točkice, benzin parne i neparne dane, Žice za struju moralo se naručiti po nekome tko radi vani kao i traperice.
 
Istina da sad svega ima a nema se sa čime kupiti ali valjda zato jer taj isti drug i dalje sjedi u gradskom poglavarstvu  >:(
 
U na čelu meni je za nijansu ipak bolje u Hrvatskoj državi čim više jer sam i ja dao svoj mali doprinos u njenom stvaranju.
 
Usput svi vi koji ste davali novce i stare krpe da vam slučajno djeca nebi izginula puno vam Hvala!
A djecu ne šaljete još ni danas u domovinu da ih netko nebi pozvao u vojsku.

Odg: odbacen jos jedan veliki hrvat

Reply #17
zbilja potresno.tata ceka ciglu,pa onda jos gore sa crijepom i tako maic po mic kuca je tu,a onda krizni put sa pionirima i omladincima.zaista prestrasno.sigurno si imao vezu u udbi ili db kad nisi zavrsio na golom otoku. li ti zbog toga bilo zabranjeno daljnje skolovanje,jesi ostao bez prava na posao.jesu li savka (moja omiljena politicarka),tripalo i tudjman strijeljani poslije hrvatskog proljeca.
nisi rekao jesu li vam crveni banditi srusili kucu ili jos u njoj stanujes.
pitaj ljude koji kopaju po kontejnerima jel mogu danas izgradit kucu.
pitaj tatu koliko je kostala gredjevinska dozvola,a kolko je sada.
kolko ti je banda komunisticka tati naplacivala parkiranje,benzin kad je bio na bonove,vrtic za tebe i bracu,cjepiva,skolovanje i vanskolske aktivnosti.normalno da se moglo gradit.
 i narodulo tehniku je banda osnovala,ali trebalo ju je unistit da se nebi kakvi jugonostalgicari tu okupljali.
od kako smo izlasli iz tamnice naroda neke je svjetlo zasljepilo pa vise nista ne vide.

Odg: odbacen jos jedan veliki hrvat

Reply #18
idem ja dati guze..... di je red ?
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: odbacen jos jedan veliki hrvat

Reply #19
ne brini,stavit ce ti ga kad se najmanje nadas.

Odg: odbacen jos jedan veliki hrvat

Reply #20
Kolega Saraga pitao bi te par pitanja? To ti je razumljiv način komunikacije
 
Prvo pitanje
Jesi ti kolega Hrvoje Saraga komunjara?
 
Drugo pitanje
Jesi li ti kolega Hrvoje Saraga peder?
 
Ne moraš ovdje odgovoriti, može i na pp.
 
Ne moraš ni odmah, možeš razmisliti do sutra.
 

Odg: odbacen jos jedan veliki hrvat

Reply #21
naravno cjenjeni kolega.to sto se mozda ne slazemo u nekim pogledima ne moze utjecati na nas prijateljski odnos,bar ne sa moje strane.demokratija na djelu. ;D
komunjara nisam,a nadam se da i necu postati,jer kolko sam vidio iz primjera rusije,bugarske,albanije,madjarske,istocne njemacke.....to me bas ne privlaci,a sibirevski mi se ne cini kao prihvatljiva opcija.sto se tice ovoga kod nas to je bila kamilica u odnosu na ove prije navedene.kakav je to komunizam gdje svaki drugi mesar vozi mercedesa,a moja profesorica marijama olujic u srednjoj gradjevinskoj skoli u sigetu dolazi na posao isto u mercedesu.
krsten sam 1968 kad sam i rodjen,(mali sam hrvat,jer sam krsten kao mali,za razliku ovih velikih koji su se krstili veliki),pricescen sam,firnao me osobno kuharic,vjencan u crkvi,gdje sam i krstio djecu.
u proslom sistemu imao sam kafic u glavnoj ulici u dubravi koji je uz zlatarnu franje dodica imao reklamu i logo u crven ,bijeo ,plavoj kombinacij.
cnn je cijelom svijetu prenio snimku mog prijatelja davora travinica ,mene i nase dijane pune plinskih boca ispred kasarne marsala tita u novom zagrebu,kad smo naivno isli protjerivati jna iz kasarne.tom je prilikom poginuo jedan nas decko iz dubrave u naumicnom pucanju iz kasarne.sve se vrlo lako da provjeriti
na zalost niko me ne moze uvjeriti da sada nije daleko veci lopovluk i pljacka,a htjeli smo bolje.
sto se tice drugog pitanja peder tj gay nisam,sto se da i primjetiti jer oni su fini dotjerani,zgodni i nada se da necu postat,ali nikad ne reci nikad. :D
pedercina mozda jesam,to je vec stvar za diskusiju. ;D
a ti si mi jedan vrlo dragi kolega,koji u proslom sistemu djetinjstva nije imao bas kao i djecak sa sutle u istoimenoj knjizi.
nadam se da si zadovoljn disertacijom na tvoja pitanja. ;D
najzalosnije u svemu je sto se sad medjusobno prepucavju ljudi koji ni od jednog sistema nisu imali koristi(financijske),a ovi ostali se samo smiju.
puno pozdrava velikom prijatelju uz pjesmu:

Zlocesti HaDeZe-(n)ovci - Moja Domovina, Moja Imovina

Odg: odbacen jos jedan veliki hrvat

Reply #22
Dragi kolega sad kad si se izjasnio o svojim opredjeljenjima možemo i dalje biti prijatelji  ;)
 
Ali ti moram reći da se nemoj nadati da između nas bude nekaj više  ;D :D ;D
 
Budi bez brige nisama imao nesretno djetinstvo nego je moj stari imao nesretno djetinstvo samnom jer sam bio dobrica.
 
No nikad nije digao ruku na mene, zato sam i bil tak dobar. Pusti se ti mog djetinstva.
 
Htio sam reći da se nisam osjećao u onoj državi ugodno u njoj sam i odrastao i zaradio svoje prve novčiće, no to ne znači da mi je bilo dobro. Nije mi nešto dobro ni sad ali je ipak bolje zato jer je to moja država i jer sam ja dao svoj mali doprinos u njenom stvaranju kao i cijela moja obitelj.
 
Kralo se u bivšoj krade se i u ovoj državi a ipak mi je naj važnije da sam ja svoje pošteno zaradio.
 
Naj veći su Hrvati sad oni koji su bez srama govorili dat će oni novce, aute, puške samo da oni i njihova djeca ne moraju u rat, sad bi još i zasluge.
Nije tih bilo okolo vojarni kad se tjerala JNA niti kasnije na ratištu.
 
Branitelji se svakodnevno pribijaju na stup srama, zatvaraju. Jebi ga nitko to nije htio, zato još nije gotovo.
 
Prijatelju kad mene izaberu na vlast ti buš moj ratni ministar  ;D
 
Prljavo Kazaliste - lupi petama

Odg: odbacen jos jedan veliki hrvat

Reply #23
vidis kak decki iz dubrave pjevaju.

Odg: odbacen jos jedan veliki hrvat

Reply #24
Stanite malo ljudi.......
Imam ideju. Kud se blesan prije toga nisam sjetio.
Kao što naša povijest kaže svi naši velikani su bili izdani osim onog kralja što je poginio na Petrovoj gori a i taj je zapušio strijelu ili barem koplje u leđa.
Evo ja ću prvi izdati sve politićare od slova A-D.
Danas počinjem praviti spisak.
Ha ha ha nadam se da će ih sve na giljotinu..
Bilo bi dobro da svatko uzme po nekoliko slova i da učini kao i ja.
Za daljnju dobrobit Hrvatske možemo se dogovoriti naknadno............
nastavite bičevati posadu dok se ne odobrovolje...............

Odg: odbacen jos jedan veliki hrvat

Reply #25
Dragi kolega sad kad si se izjasnio o svojim opredjeljenjima možemo i dalje biti prijatelji  ;)
 
Ali ti moram reći da se nemoj nadati da između nas bude nekaj više  ;D :D ;D
 
Budi bez brige nisama imao nesretno djetinstvo nego je moj stari imao nesretno djetinstvo samnom jer sam bio dobrica.
 
No nikad nije digao ruku na mene, zato sam i bil tak dobar. Pusti se ti mog djetinstva.
 
Htio sam reći da se nisam osjećao u onoj državi ugodno u njoj sam i odrastao i zaradio svoje prve novčiće, no to ne znači da mi je bilo dobro. Nije mi nešto dobro ni sad ali je ipak bolje zato jer je to moja država i jer sam ja dao svoj mali doprinos u njenom stvaranju kao i cijela moja obitelj.
 
Kralo se u bivšoj krade se i u ovoj državi a ipak mi je naj važnije da sam ja svoje pošteno zaradio.
 
Naj veći su Hrvati sad oni koji su bez srama govorili dat će oni novce, aute, puške samo da oni i njihova djeca ne moraju u rat, sad bi još i zasluge.
Nije tih bilo okolo vojarni kad se tjerala JNA niti kasnije na ratištu.
 
Branitelji se svakodnevno pribijaju na stup srama, zatvaraju. Jebi ga nitko to nije htio, zato još nije gotovo.
 
Prijatelju kad mene izaberu na vlast ti buš moj ratni ministar  ;D
 
Prljavo Kazaliste - lupi petama

 Ja sam malo duze radio i zivio u onoj drazavi nego ti ZAC i mogu ti reci da je bilo mnogo,mnogo bolje i da za moga i tvoga zivota onaj se nivo nece postici,
svi smo imali posao i svatko ko je htio mogao je imati auto,mislim zaraditi i ako za mene auto nije odraz standard,

za nastajanje ove drzave doprinjeo sam mnogo,vise nego mnogi koji se busaju u prsa da jesu,
mogu ti reci da mi je danas zao sto sam se upustio u to tada,vidim vec odavna da je ovo promasena stvar i sada mozes raditi sto hoces ali u praznoj kuci nemos nista pametnoga napraviti,
uci ce mo u europu i biti vazali zapada,sacekaj pa ce mo se tada pitati,

Kontejneri u kojima gladni traze hranu su prazni,bit ce jos prazniji,
nisam volio komunizam a tek ovo ne i da nemam toliko prijatelja modelara bog zna kada bi zavirio tu.

Odg: odbacen jos jedan veliki hrvat

Reply #26
sam zac je rekao da mu tata nije imao posteni bicikl.
ali je postim radom izgradio dom svojoj obitelji.
danas ispada da si glup ako si posten.

Odg: odbacen jos jedan veliki hrvat

Reply #27
da sam mnogima na krivoj strani sa ovakovim mojim stavovima,znam,
ali sam uvijek rekao to sto mislim i siguran sam da ce mo jos dublje tonuti,
ali,
to je nama nasa borba dala !

Odg: odbacen jos jedan veliki hrvat

Reply #28
ja sam imao 11 godina kada se drzava raspalaa i ne sjecam se nicega osim lijepog djetinjstva, ali znam da nije normalno imati politicke zatvorenike, braniti gradjanske udruge, braniti pjevati pjesme, progoniti one koji drugacije misle...  to sve vodi nezadovoljstvu jer je covjeku najbitnija sloboda kada je nema. to sto se nesto moglo napraviti drugi je par opanaka i ne smije se zaboraviti da su 70-e i 80-e bile godine blagostanja mnogih zemalja pa tako i jugoslavije, ali da se jugoslavija nije politicki raspala, raspala bi se brzo radi ekonomske propasti u koju su nas vodili jednoumnici istog kalibra kakvi su bili na vlasti kasnih 90-ih i danas (iako se sa jadrankom situacija ipak popravila u odnosu na drivu). kad bolje razmislim sve su to sljednici istih ideja, a te ideje su odrzavanje na vlasti bilo kako i pod bilo kojim bojama i te im ideologije sluze samo kako bi se ostajanje na vlasti lakse ostvarilo. kad pricam o tim tipovima koji nas vode i koji su nas vodili u propast - oni to rade tako da jako puno kradu i onda kako bi sve sakrili odrzavaju socijalni mira zaposljavanjem podobnih u drzavnom aparatu, davanjem povlastenih mirovina i ostalih pizdarija ljudima koji to nisu zasluzili, govorenjem da nema krize, izbjegavanje bilo kakvih antirecesivnih i bolnih mjera sve dok lokalni izbori ne prodju, a onda dva dana poslije priznanje da je sve u banani ili se samo sjetite koliko je mladih ljudi 1999. bilo poslano u mirovinu, a neki ostali su bili zaposleni na silu u drzavnoj upravi samo zato da se nebi ubrajali u statistiku nezaposlenih i kako bi se dobili izbori koji su bili u sijecnju 2000. godine. super ideja za dobivanje izbora, ali i super je i to da svi mi jos uvijek placamo mirovine tim ljudima koji ce primati mirovinu 50 godina iako su samo 20 godina radili i placati place ljudima koji odmaraju u ministarstvima i kojekakvim zavodima (suradjujem poslovno sa jednim zavodom i znam kako je tamo). kada se gleda bdp jugoslavije 1981. pa na dalje vidi se da je on kako se priblizavala 90-a padao dok se zaposlenost dizala sto je isto bilo cuvanje socijalnog mira i usporavanje propasti necega sto je od samog pocetka bilo osudjeno na propast, a pogotovo nakon smrti tita 1980. godine.
gdje i kada je bilo bolje je ne znam, ali znam da ako je jedan od sistema s kojima smo se susreli bolji ne znaci da je i dobar, a onaj je bio bolji jer su se ljudi vise smijali i bili dobre volje, imali neku socijalnu sigurnost, zdravstvenu zastitu, besplatno i konkurentno skolstvo dok je ovaj bolji jer imamo kakvu takvu demokraciju, ljudske slobode i sto je najbitnije svoji smo na svome i nitko nam ne sere zato sto slavimo bozic ili zato sto pjevamo "zovi samo zovi" ili neku drugu budnicu (zanimljivo je kako vise nitko ne pjeva budnice danas, a toliko ih se zeljelo pjevati u vrijeme juge dok se nije smjelo, to samo dokazuje koliko je covjeku bitna sloboda jer covjeku smeta kada mu se nesto brani zbog nekakvih gluposti iako to sto se brani nije predmet njegovih zelja niti ga to nesto posebno ne veseli.)
istina je da je za ovu situaciju kriv narod, ali ja se ne osjecam krivim jer smatram da sam glasovao ispravno svaki puta kada sam izasao na izbore. krivi su oni koji su glasovali za hdz zbog straha od crvenih i straha od povratka jugoslavije (ovo sa jugoslavijom je cak i maloumno jer tko bi dosao na vlast i onda je predao nekom drugom?) iako se hdz pokazao kao nesposobn, korumpirana, rodbinska i mafijaska stranka. da je 2007. dobila lijeva strana nasi vrli politicari (i ne samo oni nego i svi bliski njima koji su ugurani u raznorazne strukture) nebi se toliko osokolili, a uostalom nebi imali ni prilike jer bi ih zamjenili neki drugi. po meni hrvatska bi danas drugacije izgledala da se od 1996. pa na dalje desavala redovita rotacija vlasti jer bi se onda i te nase jadne stranke trudile biti bolje kako bi ponovo zasjele na vlas i eventualno tamo ostale vise mandata. ovako je hdz-u bilo dosta da se vice imamo hrvatsku, sta je ti nisi branio, crveni vragovi, udbasi, orjunasi... bla bla bla (to me u stvari jako podsjeca na prvoborce, boracke mirovine, smrt fasizmu sloboda narodu, unutrasnji neprijatelj potpomognut belosvetskim....). sjetite se samo kakav je hdz bio 1999. kada je izgubio vlast i 2003. kada je ponovo dosao na vlast - prije jednouman i paranoican, a poslije proeuropski i za hrvatsko stanje poprilicno normalan, ali se opet pokvario i narod to nije kaznio sto nas je dovelo do ovoga gdje smo sada.
nama hrvatima treba pomirenje i treba shvatiti da biti socijaldemokrat ne znaci biti crveni vrag i ne iskljucuje patriotizam, a biti konzervativac ne znaci biti nacionalista koji mrzi sve sto nije doslo s desne strane i sve sto je bilo prije 90-e. mislim da smo u dusi svi socijaldemokrati, ali da to jos ne znamo jer npr. u svedskoj je prava socijaldemokracija i sumnjam da itko proziva vlast da su komunjare i da ih zele prikljuciti sssr-u ili nemam ja pojma cemu. svim tim ideolozima cilj je samo biti na vlasti i ostati na njoj, a koja ideologija je u pitanju to uopce nije bitno jer se zna da su neki istaknuti politicari hdz-a iz ranih 90-ih do 90-ih bili udbasi, a kada su dosle promjene postali su najveci nacionalisti koji su se busali u prsa svojim domoljubljem i hrvatstvom dok su posteni decki i stvarni junaci svoje hrvatstvo dokazivali davanjem svojih zivota ili zdravlja.
za kraj cu reci da se problem demokracije najbolje ocitava kada se poprica sa prosjecnim biracem.
ja se malo slabo pismeno izrazavam, iako volim puno pisati, pa se nadam da nisam bio nejasan i da nisam nekoga slucajno uvrijedio jer mi to nije bila namjera. da netko ne pomisli da sam sdp-ovac jer nisam iako sam to bio do smrti ivice racana, sada se smatram socijaldemokratom i domoljubom.
 
na zalost (ili srecu) ja se ne osjecam krivim za ovu situaciju iako krivim narod kojeg sam i sam dio.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: odbacen jos jedan veliki hrvat

Reply #29
da sam mnogima na krivoj strani sa ovakovim mojim stavovima,znam,
ali sam uvijek rekao to sto mislim i siguran sam da ce mo jos dublje tonuti,
ali,
to je nama nasa borba dala !
Bio bi problem da nisi rekao istinu ali koliko vidim riječi su ti na mjestu.
Potpisujem tvoj prošli post.
Imaš moju podršku.
Kako ovu našu sadašnju situaciju promijeniti na pametan način?
Volio bih čuti ideje.
Obožavam i podupirem sve narode Europe koji nam koće ulazak u (EU) ropstvo.
Mislim da će me to ubiti do kraja.
Ni pivo nema šanse da mi uradi zlo kao što će mi sami ulazak napraviti.
nastavite bičevati posadu dok se ne odobrovolje...............