Skip to main content

Topic: moj quad (Acro Quad) (Read 6639 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

moj quad (Acro Quad)

bok ljudi. evo da vam predstavim svoj quad.

hvala puno frankycro, za kontroler baoard!

vako je izgledalo posle podne


a sad izgleda vako  :-[ haha



jel ima negdje u okolini, zadar, zagreb, sisak neki rc shop shop sto prodaje props? malo mi pre agresivno reagiro i pao na stranu. sve uredu samo je pojelo 2 propelera.  trebo sam ga stegnut izmedu 2 zice. al jbg drugi put.

30A ESC iz hk turnigy multistar flashovani
neki 750kv motori sa 333W isto iz hk
kontroler board je kk 1.0?!?
frame je selfmade, accu je 5000mah
prop imam 11 i 12 cola, 12x4.5 i 12x 3.8. skuzio sam da su svi ovi sto sam porucio na rezervi CW propeleri haha. mislio sam da su 2 ccw i 2 cw -.- sad imam gomila cw bez potrebe. a puko mi jedan cw i ccw sa 12x4.5.  :'(

Odg: moj quad

Reply #1
imam ti ja 10x4.5..... 


sta nebude malo preteski frame?   mogo si rupe napravit da skines malo tezine

Odg: moj quad

Reply #2
kolko kila ima inace frame ove vecine? meni se cini da ga digne bez problema. kod 40% throttle vec ga dize. sa kamerom ima i ready to fly ima moj 1800g.

imam jos jedan laksi sa 1500g rtf ali ovaj mi se cini punoo vise stabilan.


Odg: moj quad

Reply #4
Ma nije to too bez displaya. Tesko namjestit sve. meni se puno vise svida kk2 kontroler, ali ajde staces. bolje ista nego nista xD. Kako leti nemogu rec. Nisam uspio duze od minute haha

Odg: moj quad

Reply #5
imam probleme ;(

lazy m4. nesto neradi kako treba. neznam gdje nastvit. neleti uopste kako treba samo se valja po podu. svezo sam ga zicama preko cijelog dvorista haha.

stavio sam xcopter 4.7 by kaptain kuk.. ima drugi raspored motora, to sam tako usteko. nego motor 4 nesto nece kako treba. probo sam invertirat yaw gyro ali nista bolje.

Odg: moj quad

Reply #6
imam probleme ;(

lazy m4. nesto neradi kako treba. neznam gdje nastvit. neleti uopste kako treba samo se valja po podu. svezo sam ga zicama preko cijelog dvorista haha.

stavio sam xcopter 4.7 by kaptain kuk.. ima drugi raspored motora, to sam tako usteko. nego motor 4 nesto nece kako treba. probo sam invertirat yaw gyro ali nista bolje.
dobri stari kk, uzmi ga u ruku i dodaj gasa malo i vidi di je problem uvijek kada ga naginješ u neku stranu mora te kontrirat u namjeri da ga nagneš, ako ti naginješ primjer u lijevo a on te podupire još motorima u lijevo znači da trebaš napravit revers akcelometra a to radiš metodom potenciometra. točno kako to ide sam zaboravio ali mislim da bi trebalo biti ovako kako je u manualu napisano. sjećam se da su i potenciometri bili krivo označeni roll je bio yaw a yaw je bio roll potenciometar... pa vidim da si možda krivo reversao :)


http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uploads/181205144X7478X19.pdf
7. Reversing gyros:
- Set roll gain pot to zero.
- Turn on flight controller.
- LED flashes rapidly 10 times.
- Move the stick for the gyro you want to reverse.
- LED will blink continually.
- Turn off flight controller.
- If there is more gyros to be reversed, go to step 2, else set roll gain pot back.

Odg: moj quad

Reply #7
Hvala na odgovoru. leti!!!

Invertirobsam gyro, i moro sam trimat puno, sad leti. Reagira sad jako na male korekture. Ako vuce malo na stranu i ja probam da korigiram na drugu stranu, on jako krene na tu stranu. pa ja opet na drugubi tako. jedva ga mogu drzat mirno. moram jako lagano dodirivat stick. jel pomaze ako spustim end points na txu?

sutra nazad u svicarsku. nisam uspio svoj cilj, da snjimam more iz visine ove god. al nema veze. iduce godine ce uspit.

zelim se zahvalit svima koji su pomogli i hvala frankycro i miso227 za propove i kk board. vako jos nisam dozivio. prvo sam psovo sto nema trgovine za takve hobby dijelove ali kako izgleda i netreba. sve moze preko foruma ;D

pozdrav svima!


Odg: moj quad

Reply #9
Aloo

Krenuo sam sa novim frame i novom plocom (kk2.0) ,ovaj put se nista pusi haha. Quad je 1380g. Ruke su mu od balse a u sredini 2 aluminium ploce koje drze balsu kao sandwich. Juce sam ga probo i leti usporedeno sa starim puno bolje, samo mi se cini jos uvjek malo slabo. Ja sam mislio da ce to poletit kao ludo al ide malo sporo u zdrak.

Ono svi govore "daj full daj full" a ja jesam na full. Stavio sam 12x4.5 prop. Motori 750kv sa 3s baterijom. Regleri 30A sa simonK fw. Kolko sam cito na hk komentarima trebo bi taj motor to dobro vuc. Sta da radim? 4s?
Jel je to mozda tako sporo zato sto sam bio u self level modus??

Ah da... balsa mi se ne cini bas dobra. Nije mi ni jednom sletio naglo, al kad sam ugasio motore iz visine od 30cm da padne u travu, pukla jedna ruka. Nemam pojma kako se to desilo.

Odg: moj quad

Reply #10
zaboravi balsu...aluminijski kvadratni profil 1x1cm i gotovo...i kakve ti je to ideja da ugasiš motore 30 cm iznad zemlje???!!!i nije mi jasno koliko ti je težak kvad kad ne ide sa ta 4 motora i 12 elisama...tu imaš kalkulator,probaj nać svoj motor i unesi sve vrijednosti pa češ imat i izračun potiska i okvirno vrijeme leta.... http://www.ecalc.ch/xcoptercalc.htm?ecalc&lang=en
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: moj quad

Reply #11
sad vidim težinu..ma morao bi letit ko lud...jesi li kalibriro ESC-ove,maknuo kočnice itd...imaš tu na forumu sve korake koji su potrebni,nemam kk2 pa ti nemogu oko toga savjetovati....
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: moj quad

Reply #12
E to mi sad drugi korak. Profile imam vec tu.

Nema kocnice na esc sa simonk fw. A i kalibrirani su. Problem sa ecalc je da nemam sve podatke motora.. al eto cim i ti kazes da bi trebo letit jace... mozda se propovi savijaju?!

Ugasio sam motore zato sto je tamo bila visoka trava, pa se lijepo spustio u travu i izgubio jednu ruku haha

Odg: moj quad

Reply #13
a gle,letila bi i duplo teža letjelica bez problema...možda raspon gasa na stanici??
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: moj quad

Reply #14
Hvala za tip, ma da mi se cini da nemam nista spojito sa gasom. End points su na 100 bez mixing ili dual rate. Odo ja sad malo ceprkat, pa se javljam navece opet sa novim frame 8)