Skip to main content

Topic: Kontrolna ploča za mini h quad (Read 10558 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Kontrolna ploča za mini h quad

Reply #30
Hm super batka, ali mi je cudno tako mali shipping, ja sve sto sam narucivao od njih nije bilo ispod 10eura

Odg: Kontrolna ploča za mini h quad

Reply #31
Ma koliko se sjećam,oko 3 evra za dve baterije 1550 mAh. Do Zagreba. Tj,evo odgovora njegovog:
  
''Ja možem da šaljem baterije samo po EU. Za Hrvaško možem da šaljem navadnu pismo do 500g za 4€.''


Tako da sam ja tako naručio. I prezadovoljan sam.

Nisko,niže,...šetnja...

Odg: Kontrolna ploča za mini h quad

Reply #32
Evo letio sam par dana sa malcem. Mislim da je mašina prava,poprilična rezerva snage,ogromna agilnost... Ali sam ja tambura prava što se letenja tiče. Jel se vi mnogo borite sa održavanjem visine? Ovaj multiwii se baš loše ponaša što se te stavke tiče. Ja sam do sad većinom letio sa Naza-om,kod koje baš ne morate mnogo da razmišljate o korekciji visine prilikom komandovanja po roll i pitch osi. A ovdje se baš mnogo po tom radi. Tako da sam poslije FPV letenja od desetak minuta potpuno mokar. Užas....polako gubim volju.... Ili da kupim Nazu i polako?
Nisko,niže,...šetnja...

Odg: Kontrolna ploča za mini h quad

Reply #33
Sa nazom neces nista postici jer to nije dobar kontroler za ovakav quad.

Zato se i veli da naucis letit tek kad si na manualu, a ne uz pomoc kojekakvih gps-ova, barometra, i slicnog.

Samo vjezbaj. Ja sam na takvom quadu naucio letit. Nazu nikad ni probao nisam.


Odg: Kontrolna ploča za mini h quad

Reply #34
MAN UP, vježbaj :)

Odg: Kontrolna ploča za mini h quad

Reply #35
Ma kompa, nemoj slucajno odustajat, ne kad si vec toliko truda dao do sada. A gle nema nista preko noci, ja sam drljao i drljao po tome, zabijao se posvukuda, sve dok ti s vremenom ne udje to u ruku. Ali onda je gust neopisivi. Ma nema da mi das sve Naze svijeta nebi ju ubacio u malca. Neznam taj multiwii mi se nikad nije svidjao, prodje ti  zivot dok ga ustelas i onda opet ne radi kako treba. I naze32 vrti multiwii 2.3, ali je hardwarski jak kontroler tako da to odradjuje super. Ako nemozes doci do nje, stavi kk2, ja sa njim letim bez greske. I lagano treniraj hover na fpv, pokusaj ga dobiti da sto mirnije stoji, pa onda lagano naprijed i tako s vremenom ces dobiti osjecaj i onda si  car  ;D


Evo jedan kolega sa foruma doslovno odletio 3 leta na fpv i lik danas na jarunu prasi ko veliki, ganja se zamnom i prati me ko krstareca raketa, nemogu pobjec

Odg: Kontrolna ploča za mini h quad

Reply #36
Vidim da je ovo pravi thread za mini quadove pa da pitam:


Mobius je koliko vidim THE camera za ove male jurilice. Da li se više isplati uzeti onaj standardne širine ili onaj wide lens edition?


Hvala!
Multirotor FTW!

Odg: Kontrolna ploča za mini h quad

Reply #37
Ja sam samo koristio ovu sa normalnom lecom i super je, mislim da ove sa wide lecom imju malo mutilo po rubu slike. Ova klasicna je super

Odg: Kontrolna ploča za mini h quad

Reply #38
Je, klasicna je ok.

Odg: Kontrolna ploča za mini h quad

Reply #39
Hm,znači vježbati na ovom dok ne stigne već naručeni CC3D. I onda probati sa njim. Možda je ipak do Multiwii-a. Jer ja imam onu super malu mašinicu od quada,pa se ne borim ovoliko sa održavanjem visine. Čak koliko se sjećam ni na prvim letenjima kad sam ulazio u multikoptere sa KK2.0,i to tada na 1.2 verziji,nisam se toliko borio sa visinom. Ovo je baš frustrirajuće. Nego da vas pitam,ima li neko od vas u Rijeci,sledeće sedmice sam tamo,pa bi se možda mogli malo družiti. Mogao bi ponijeti i malca. Ako bude sreće,možda bi i CC3D mogao stići do polaska.
Nisko,niže,...šetnja...

Odg: Kontrolna ploča za mini h quad

Reply #40
Ma garant ti je do tog multiwii-a. Kad ti stigne cc3d, ako ces imati kakvih upita slobodno javi, ako prolazis kroz ZG javi se pa se nadjemo, ja sam sobodan ovaj tjedan

Odg: Kontrolna ploča za mini h quad

Reply #41
OK. Vidjeću kojim ću putem za Rijeku. Možda se i odlučim tim putem. Hvala na pozivu.
Nisko,niže,...šetnja...

Odg: Kontrolna ploča za mini h quad

Reply #42
AaAaaaaa,raja,da se pohvalim. Mislim da sam donekle "uferčio"... Stvar je u kretanju. Lebdenje je problem,ali,nemoj da lebdiš i samo gas...  ;D ;D :D . Poletim bez FPV-a,letim deset minuta,uhodavam prste,i sletim opet bez FPV-a,nemam baš osjećaj za fino slijetanje. Ali bar ide letenje,za sada samo iznad livade,i polako snižavam,i okreti da budu što precizniji i sa manje klizanja. I opet. Trenutno je kod mene na livadi (našoj livadi gdje letimo,koja je inače sportski aerodrom) svjetsko prvenstvo u padobranstvu,pa malo gužva,ali polako se popunjavaju rupe u vremenu kad nema nikog drugog na pisti i u vazduhu. Uglavnom skontao sam visinu prilikom kretanja,zadam komandu naprijed,i jednu korekciju gasa,ako vidim da penje,pojačaj kretnju naprijed,ako pada,malo popusti i sve super. I FPV se ponaša dobro,znači idem na nekih 500 m od sebe na jednu i drugu stranu,i samo po nekad malo šuma,ali to čak nije u krajnjim pozicijama,već na jednoj strani na pola puta. Vjerovatno neke druge smetnje. Ali uglavnom....ovako izgledam cijeli dan  ;D ;D . sutra stiže Mobius na pozajmicu,pa će biti i neki snimak ako Bog da. Pozdrav raja,i hvala na podršci.
Nisko,niže,...šetnja...

Odg: Kontrolna ploča za mini h quad

Reply #43
Eto vidis da to nije nikakav problem. Sad kad se uhodas nema te Indija  8) . Nego savjet. Vozikaj ravno, drzi visinu tako da konstantno malo pikas po gasu, ali mikropomaci i kad skreces u neku stranu prvo sa yaw , a onda malo popratis sa eleronom, desnom palicom, da izbjegnes driftanje I tako furaj krugove dok nebudu savrseni i to je to

Odg: Kontrolna ploča za mini h quad

Reply #44
Da,da,tako i skrećem za sada. Malo to izgleda grubo i truntavo,ali popravljam se. Biće nešto od mene izgleda. Sutra naručujem još dve baterije,taman da ih ponesem sam iz Rijeke sledeće sedmice i onda sam na konju. Ovaj put kupujem neke manje,možda 1300 ili čak 1000mAh.
Nisko,niže,...šetnja...