Skip to main content

Topic: Početnik-prvi multirotor (Read 11365 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Početnik-prvi multirotor

Reply #15
Dobro ti george veli.

A inace, s nazom ti se ovako spusta s visine:
http://tinyurl.com/Spustanjenazadrona

Trosi nista struje i brzo si dole, pa ti vise soka ostane za uspon(mozes se popesti vislje) kao i sto imas vise vremena za letuckanje prije samoga spustanja...
 Ozbiljno.

Odg: Početnik-prvi multirotor

Reply #16
Hvala na savjetima :)  Možda se i upustim u to preslagivanje, nisam još nikad, kažem, kupio sam već složenog.


Ako ima neka dobra duša u Zagrebu, da mi pomogne u samom slaganju, bio bih zahvalan.

A na ovakvo spuštanje cemo ipak još malo pričekati :D

Odg: Početnik-prvi multirotor

Reply #17
A ja se onda bacam ponovo na gainove  :-\

Odg: Početnik-prvi multirotor

Reply #18
A ja se onda bacam ponovo na gainove  :-\
U kojem modu poljeces? Manual ili? I mozda prije nego krenes sa gainovima napravi kalibraciju ESC-ova i to zna nekada rijesiti problem..

Poslano sa mog D6603 koristeći Tapatalk


Odg: Početnik-prvi multirotor

Reply #19
Vecinom sam u attitude,ESCi su kalibrirani i quad je super stabilan i drzi GPS hold bez problema dok nema vjetra,cim se pojavi blagi povjetarac odmah trza i nije stabilan.

Odg: Početnik-prvi multirotor

Reply #20
expert, koje propelere imas? motore?

Odg: Početnik-prvi multirotor

Reply #21
Vecinom sam u attitude,ESCi su kalibrirani i quad je super stabilan i drzi GPS hold bez problema dok nema vjetra,cim se pojavi blagi povjetarac odmah trza i nije stabilan.
Onda probaj ovo sa gainovima, jer mi stvarno ne pada na pamet sta bi moglo drugo biti, a meni je rjesilo problem.. I kada budes preko stanice namjestao, radi minimalne promjene i naravno ne na nekoj velikoj visini.. Pa javi sta je bilo.. Pozz

Poslano sa mog D6603 koristeći Tapatalk


Odg: Početnik-prvi multirotor

Reply #22
Naza lite na V2
Foxtech multipal 40A

HP2212 880kV
11x4.7 carbon
diy frame
4000mAh 3S

Ja sam samo mijenjao basic gainove roll i pitch jer bi oni trebali biti bitni za vjetar jel tako?Attitude gainove nisam dirao.


Odg: Početnik-prvi multirotor

Reply #23
Odlučio sam da ću presložit sve danas. Pošto mi sutra dolazi gimbal koji isto treba spojiti na nazu, i fpv oprema,pa kad već moram kopat, nek onda bude sve kako treba. Nadam se samo da neću zapalit nešto  :D


Imam još jedno pitanje, pošto mi je stanica 5,8ghz od dji phantoma 2 vision+, hoće li raditi fpv na 5,8 ghz? Po ostalim forumima netko kaže da hoće, netko da dolazi do preklapanja frekvencija..ja sam odlučio riskirati pošto sam komplet za fpv dobio relativno povoljno (quanum v2, sj4000 orig s kablom za tv out, 5.8 tx i rx) pa sad ako će raditi hoće a ako neće prodat ću pa ću ići na 2.4 ghz.


Ako sam nešto krivo iznio, ispravite me

Odg: Početnik-prvi multirotor

Reply #24
Nebi ti preporucio upravljanje i video na istoj frekvenciji,rađe nabavi neku 2.4 stanicu i neces imat problema.

Odg: Početnik-prvi multirotor

Reply #25
Da, najpametnije je tako. Imaš neki prijemnik za preporučiti? Da je omjer cijene i kvalitete zadovoljavajuć?

Odg: Početnik-prvi multirotor

Reply #26
Prijemnik za video ili?

Odg: Početnik-prvi multirotor

Reply #27
Sorry, mislio sam na stanicu, ne prijemnik za video

Odg: Početnik-prvi multirotor

Reply #28
Uh o tome se vec puno pricalo,zavisi kolko zelis potrositi,ak se mislis ovim baviti ozbiljno i zelis nesto kvalitetno a ne preskupo kupi taranis,ali ako se zelis ovako malo baviti za strane za pocetak nisu lose flysky/turnigy stanice kao sto su i6 i 9x/9xr.Ja osobno imam turnigy 9x i zadovoljan sam.


Ovo ti je recimo neka dobitna kombinacija a da nije taranis jer je trenutno stanica na akciji i jos trebas modul,ali ja da sad kupujem bi uzeo taranis.


http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewitem.asp?idproduct=66516


http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__41609__FrSky_XJT_2_4Ghz_Combo_Pack_for_JR_w_Telemetry_Module_X8R_8_16Ch_S_BUS_ACCST_Telemetry_Receiver.html


Ako trazis nesto jeftino a ok onda ovo.


http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewitem.asp?idproduct=62710






Odg: Početnik-prvi multirotor

Reply #29
Odlučio sam da ću presložit sve danas. Pošto mi sutra dolazi gimbal koji isto treba spojiti na nazu, i fpv oprema,pa kad već moram kopat, nek onda bude sve kako treba. Nadam se samo da neću zapalit nešto  :D


Imam još jedno pitanje, pošto mi je stanica 5,8ghz od dji phantoma 2 vision+, hoće li raditi fpv na 5,8 ghz? Po ostalim forumima netko kaže da hoće, netko da dolazi do preklapanja frekvencija..ja sam odlučio riskirati pošto sam komplet za fpv dobio relativno povoljno (quanum v2, sj4000 orig s kablom za tv out, 5.8 tx i rx) pa sad ako će raditi hoće a ako neće prodat ću pa ću ići na 2.4 ghz.


Ako sam nešto krivo iznio, ispravite me
Ako te zanima imam ti ja za prodati Graupner mz-12 stanicu sa gr-16 reciverom... enoadzem@gmail.com evo mail pa se mozes tamo javit, jer ovdje ne mogu primat poruke.. :D

Poslano sa mog D6603 koristeći Tapatalk