Skip to main content

Topic: Moja hexa (Read 11864 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Moja hexa

Evo nakon 2 neprospavane noći, hexa je gotova i nisam zadovoljan izvedbom (estetski, previše žica, ali nema veze, ak leti dobro ja zadovoljan)

Setup se vidi na slikama, sutra nadam se proba

AUW 3432g sa Zippy 5800 i Nex-5N
4000g ravno s 2×Zippy 5800 i Nex-5N

[attachimg=1]

[attachimg=2]

[attachimg=3]

[attachimg=4]

[attachimg=5]

[attachimg=6]


EDIT:
Gimbal radi poprilično OK na Nazinim outputima (Nazina voltaža, negdje oko 5V ne da mi se sad gledat koliko je točno) i na 200Hz. Gledam na RCG da ekipa tera na 400Hz, a po specifikacijama su servači 333Hz. Vjerojatno im niš ne bi bilo, ali ne želim riskirat, iako sam siguran da bi radilo i bolje nego sad. Video mi se ne da uploadat jer sam crknut.
LED-ice su Turnigy i po specifikacijama rade na 12V, ja sam spojio direkt 4s i svjetle ko Betlehem
Odo spavat, sutra pripremamo pistu za meeting
MAK Zapad

Odg: Moja hexa

Reply #1
cool, ajd kada stigneš pukni koji onboard video da vidimo kako radi AV130...
 
lp
Toni

Odg: Moja hexa

Reply #2
Lijepa je...skoro ko moja :)
Pančohar F8X - Pančohar X8 MINI - Pančo Phantom 3 Pro

Odg: Moja hexa

Reply #3
lepo izgleda uzivo..jedva je cekam vidjet u zraku..jos kad znam da sam bio dio projekta i da sam kapnuo jednu kap vruceg ljepila jos mi je draza  :D

ajme..Prelog ce biti hebeno zanimljiv  ;D
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: Moja hexa

Reply #4
Nisam zadovoljan izvedbom.
Umjesto da si to lijepo složio ti si to nabaco gore da što prije budeš gotov. :)
A sve je predviđeno da se lijepo složi.
Nisi žice skračivao od motora nego si komplet od pola metra stavio po krakovima (šta je to?). :)
Provuko si žice kroz krak ali onih 20 cm viška si okomotao ko kraka (zašto)?
Nemoj se ljutiti brate ali to se sastvi tako za 2 do 3 sata maks a ne 2 dana.
Bolje da si meni dao da ti to složim za pola dana i polemim kako spada.
Pogledaj istu heksu kod mene kako je složena.
 
Ovo govorim dobro namjerno da nebi krivo shvatio ostatak foruma. :)

Odg: Moja hexa

Reply #5
Ma hexa je MRAK!!! Baš izgleda prejebeno a i koliko vidim nema ništa što bi moglo biti pogrešno u dizajnu, što se tiče wireinga i ostalog, ma prva liga Robi, jedva čekam neki filmić. Stvarno jednostavn i funkcionalan dizajn, pa barem su alu cijevi jeftine za zamjeniti a ne neki fanci boom-ovi pa onda boom holderi bla bla.

InnovationMatters

Odg: Moja hexa

Reply #6
lajkam...bitno da letucka
AV130 je odlican mount i radit ce to kako treba, samo deri ;)

Odg: Moja hexa

Reply #7
Lajk.  :)
Meni bitno da leti, zice ionako ne vidim nakon par metara.

Kad se odmoris, koji video.

Odg: Moja hexa

Reply #8
Ja se slažem sa Majkom, meni nije dovoljno da to samo leti, ovaj hobi se sastoji od dva dijela: sastavi i leti. U ovom slučaju sastavi baš i nije nekaj, a za leti sam siguran da dobro leti. Daj malo to posloži robi, sredi te žice da to nekak zgleda.
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: Moja hexa

Reply #9
pretpostavljam da je ovo izgled jer se zeli biti viden u Prelogu..jer koliko sam vidio do sada robijeve uratke, pedantnost je nekaj na kaj obraca paznju..tak da uopce ne sumnjam da kad prode ludnica s mitingom bude islo uljepsavanje..
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: Moja hexa

Reply #10
11 min leta i vratio sam ~3700mAh u obje batke, voltaža 3.8V (nakon što su se odmorile)
Znači da mogu iscjedit još 2-3 min bez beda

Video slijedi kad se uploada na Vimeo
MAK Zapad

Odg: Moja hexa

Reply #11
to je onaj gimbal od preko 5000 kn? Ideš, pa to je već profi kategorija  ???
Svaka čast, malo sredi kablove kada prođe stiska s vremenom, pa bu izgledalo još bolje,
a do tada, vjerujem da leti super, i željno iščekujem neki onboard filmić,
jer ak taj gimbal radi kak spada, onda nekome tko zarađuje s njime možda i nije skup.

to dođe s njegovim servačima ili su oni posebno,
koliko kužim po ovome, sve je u cijeni.
http://www.kopterworx.com/Camera-Mounts/AV130-Pro-Mount-Mini

Odg: Moja hexa

Reply #12
To je AV130

Evo onboard filmića (ništa spektakularno jer ni nemam dobrih kadrova, to je ustvari bilo samo isprobavanje, ali par dobrih je iscurilo :) ) Ima još, ali mi se nije dalo sve editirat, stavit ću nešto bolje ubrzo

MAK Zapad meeting, Prelog 2012. - short version on Vimeo

EDIT: da, AV130 dolazi sa servačima
MAK Zapad

Odg: Moja hexa

Reply #13
jel to nex pali autofokus svake 2 sek ili je to artefakt postobrade? (vidi se samo u HD prikazu preko vimeo stranice)
snimka je na mahove oštra a onda opet mutna, i onda opet u krug.
koliko čujem od ostalih s livade, najbolje na manual izoštriti i zakočiti objektiv.

Odg: Moja hexa

Reply #14
Autofocus :/
MAK Zapad