Skip to main content

Topic: Koju stanicu odabrati? (Read 2632 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Koju stanicu odabrati?

Trebam savjet...
Koju stanicu odabrati za modele aviona, 7-8 kanala, malo veći domet (potencijalni FPV) i da ima telemetriju? 
Preferiram kineze (zbog cijene) tako da Spektrumi, Futabe i slično nisu u igri.
Nisam neki zahtjevni korisnik pa mi open source firmware ne znači gotovo ništa.


Izbor sam suzio na:
FrSky Taranis X9D - na granici s cijenom, potencijalno komplicirana za uporabu - setup modela i ostalo.
Turnigy 9XR Pro + FrSky DJT modul - osrednja cijena - čini mi se dobar omjer cijene i kvalitete.
Turnigy TGY-i10 - vrlo povoljan set koji uključuje senzore za telemetriju, sučelje djeluje vrlo jednostavno. Kvaliteta upitna. Ima li tko iskustva s ovim?
Hitec Aurora9 - s cijenom malo iznad mogućnosti, djeluje kvalitetno pa je zbog toga ušla u uži izbor.


Ima li tko neku pametnu i konkretnu sugestiju s argumentima? Da nisu kao ove moje (koje su kao kad žena kupuje auto - bitno je da je crveni  ;) [size=78%])[/size]
[/size][/font]

Odg: Koju stanicu odabrati?

Reply #1

Nekako Taranis prvi pada na pamet ali po tvom opisu da te perverzije koje software može iskombinirati ne pale toliko, tada ...

ova najružnija i vjerovatno najskuplja od predloženih, Hitec Aurora9
- Highly Sensitive 8 Ball-Bearing Gimbals with Adjustable Tension  :P


Ako stanica ima ono osnovno potrebno (funkcionalno i ergonomski) i dokazana je u upotrebi, tada najviše cijenim taj filing sa palicama.


Meni osobno, gledano po izgledu, skoro sve cijenom pristupačne stanice su vrlo ružne, neukusno "ukrašene" i jedino pozitivno reagiram na Spektrum seriju (i to ne sve iz spektrum linije).

Odg: Koju stanicu odabrati?

Reply #2
Da je to moja lista tranis i Aurora bi mi bili na prvom mjestu. Tranis s neograničenim mogućnostima programiranja ako bude ti kasnije trebalo, Aurora isto ne zaostaje, nisam nikad cuo da se neko žalio na auroru. Moram priznat da mi ni Aurora ni tranis nisu ružni nego mi je baš ružna turnigi. To je samo moje mišljenje vi odlučite.
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Koju stanicu odabrati?

Reply #3
Toki mudro zbori.....
Ja osobno imam par komada turnigy 9xr + frsky, i to mi radi skoro par godina po nekoliko tisuća sati godišnje, u svim vremenskim uvijetima-bez greške, s tim da ih baš i ne pazim Maki je svjedok.
Kada je u pitanju frsky kombinacija obvezno uzeti xjt modul.....veća snaga i veći domet, bolje antene na tx i rx, pouzdanost dokazana i nije puno skuplji od djt serije....
Imam od nedavno i taranisa i to je meni osobno na vrhu liste....vrhunska stanica s puno mogućnosti i ima ugrađen xjt modul te mogučnost vanjskoga modula......


Aurora je jedina stanica koju bi eventualno kupio da ove dvije ne postoje.....


Odg: Koju stanicu odabrati?

Reply #4
1. Aurora (kvaliteta gimbala i kucista a zadovoljava tvoje potrebe - uzeti u obzir da je JAKO MALA)
2. Taranis - sve ostalo

Odg: Koju stanicu odabrati?

Reply #5
Ako uzimas Auroru uzmi noviju verziju 9X.


Taranis je definitivno best buy, domet, mogucnosti, cijena.


Ponekad je bitnije osjecaj u ruci, kvalitet kucista, jednostavnost koristenja.


Kako ima kod nas i Taranisa i Aurora preporucam bar drzati u ruci i vidjeti.


Aurora je skuplja, programator se odvojeno kupuje, prijemnici su skuplji, ne znam kako stoji s telemetrijom,
Taranis je cesci, podrzava druge module.


Ima jos jedan problematican detalj za FPV mislim da Hitec ne podrzava head tracking tj trener da ima kanale iznad prva 4,
ako imas LRS nije problem ali kada su softwerske mogucnosti u pitanju Taranis je bez premca.





Odg: Koju stanicu odabrati?

Reply #6
Hvala na savjetima!


Turnigy sa xjt modulom košta skoro koliko i taranis. Iako mi taranis malo bolje izgleda. VU ekipa ima 3 od 4 spomenuta pa ću morati baciti oko na njih malo bolje  ;D .


Najviše me zanimao komentar na Turnigy i10, ali očito da ih baš i nema kod nas.

Odg: Koju stanicu odabrati?

Reply #7
Kolega mucke ima tu i 10 stanicu ponio je jednom na aerodrom i mogu ti reci da je super on je prezadovoljan i sa dometom i sa svime sta stanica pruza. Obrati se njemu sve ce ti reci.

 

Odg: Koju stanicu odabrati?

Reply #8
Poštovani kolega,

evo ja imam FLYSKY i6 stanica je sasvim ok za one male novce stvarno nije komplicirana (TGY i6 je kopija iste stanice)
Ista stvar ti je sa TGY i10 i FlySKY i10 identične kineske stanice i sam sam se iznenadio koje mogučnosti ima (testiran domet cca 2000 m) naravno optičke vidljivosti

Samo da napomenem da sam vlasnik i FUTABE 6ex i njen sam obožavatelj, ovo je za novce koje traže super ponuda TGYi10.

Sve ipak ovisi o Vama dragi kolega.
Sve više znan a sve manje mogu