Skip to main content

Topic: Nagradna igra sponsored by Faldomak (Read 3443 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Nagradna igra sponsored by Faldomak

Ekipa posto je originalna tema zakljucana otvorio sam novu da pitam gdje su svi ti avionceki?

Jel ih letite, stoje vam, cekate pakete iz Kine, itd. ?
Malo mi je bezveze da nisam vidio niti jednu jedinu temu, sliku niti video sa poklonjenim avionom u glavnoj ulozi...su zivi? :)

Aj pisite malo bas me zanima jel ih letite.


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Odg: Nagradna igra sponsored by Faldomak

Reply #1
sad vidjeh temu i super fora..nekako nas je kraj ljeta i ona kvazi-nagradnjaca rastopila pa smo se neki dobrano potrudili da nekome uljepsamo modelarstvo raznoraznim poklonima. svaka cast faldomak.

a svi dobre volje slobodno se posluzite s temom u birtiji "Poklanjam" jer je otvorena upravo zbog tog razloga. da se nekome uljepsa i olaksa modelarstvo kako su to jako dobri ljudi uradili i meni te mi poklonili svoje modele ili opremu kada mi je bilo tesko do nje doci. i zbog njih i jesam ostao modelar.

bravo faldomak jos jednom, kao i svima onima koji su nekome sa svojim poklonima ili savjetima uljepsali modelarstvo, meni ili bilo kome, jos jednom hvala, ako smijem to ovako reci, od svih nas  :)

i da, kako je zed primjetio, raspisite se..to ne boli  :D
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: Nagradna igra sponsored by Faldomak

Reply #2
Hvala Zed - da znaš da sam jučer razmišljao što je s tim modelima. Osim par pitanja prvih dana poslije nije bilo nikakvog kontakta. Pretpostavio sam da su ljudi previše pristojni pa na žele "gnjaviti" - ozbiljno ovo mislim - svi su bili prva liga, te da modeli sretno i uspješno lete.

Slijedeći put ću staviti jednu obavezu - pokazni let (pred komisijom)  :)

if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Nagradna igra sponsored by Faldomak

Reply #3
Ja sam napravio trup, treba ga još malo pobrusit i naljepit rep.
Sad kad je škola malo po malo radim. Nakon Božića ide i setup u njega.
Jel te smijem pitat šta si ti imao u njemu?
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Nagradna igra sponsored by Faldomak

Reply #4
Pa naravno da smiješ.  :)

1.) Speed 400 7,2V, getriba 3,5:1, APC SF 10x7, 8xKAN1050 NiCd

2.) AXI 2808/24, APC11x5,5, 8xKAN1050 NiCd

3.) Tgy 2830/1100, APC 10x4,7 SF, 3S 1000mAh
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Nagradna igra sponsored by Faldomak

Reply #5
Hvala, jel sa ovim zadnjim išao 3d? Ja imam dost jači setap pa bi ga slago kao fun flayera/acro.
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Nagradna igra sponsored by Faldomak

Reply #6
Ja dva velika modela radim istovremeno,piperu je trup dovrsen,treba mi jos epoxy da zaljepim kabinu za drvo i moze u foliju,a na krilu sam neki dan naljepio napadnu i sad je trebam jos pobrusit pa je i krilo gotovo,i jos ailerone i flapsove dovrsit i pocet razmisljat o setupu  :)
FrSky Horus X10
Extreme Flight Extra 300 88",2x SebArt Angel S50e,SebArt Katana S30e,NPM Yak 54,Piper PA 38,Cessna 747,Protech Alpha 180,Align T-Rex 450 V2

Odg: Nagradna igra sponsored by Faldomak

Reply #7
Hvala, jel sa ovim zadnjim išao 3d? Ja imam dost jači setap pa bi ga slago kao fun flayera/acro.

Sa sva 3 je mogao 3D. Moraš paziti na težinu ako bude preko ~800g ništa od 3D.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Nagradna igra sponsored by Faldomak

Reply #8
Super ali neznam da ću uspjet 800g ipak imam malo jaći setup
i malo teži.
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Nagradna igra sponsored by Faldomak

Reply #9
Ostali, gdje ste ;D

Jel Gemini leti? Kako leti, ma sve me zanima o svim modelima...sto je bilo s onom jedrilicom i ostalim, bas sam se ponadao da ce se otvorit par novih tema o tome al ništ...

Odg: Nagradna igra sponsored by Faldomak

Reply #10
U jedrilicu su ugrađeni servači motor je kupljen, sada za par dana ću dobiti nekih novaca pa da više kupim i stanicu da probam dali to sve skupa radi pa da mogu ugraditi motor koji trenutno stoji na polici. Do proljeća sigurno će biti u zraku.

Gledamo sam turnugy 9x. Na međunarodnom skladištu u hobby kingu je cijena 53$ sa modulom i resiverom, a u europskoj ima samo stanica bez modula i to za 70$. Uzeo bi još i IMAX B6 Charger/Discharger. u europskom je 33$ a u međunarodnom je 25$.

Sad je pitanje gdje je najbolje uzeti to dvoje i zašto? i kakva su iskustva sa uzimanjem iz međunarodnog skladišta dali će mi još nešto dodatno zaračunati?

Odg: Nagradna igra sponsored by Faldomak

Reply #11
Odlicno, drago mi je da napreduje :D

Iz međunarodnog ti sve ide na carinu, iz EU ne, vrlo jednostavno. Sad je jos malo veci problem jer rijetko sto prodje bez da ode na carinu (prije se znalo desit da prođe).


Odg: Nagradna igra sponsored by Faldomak

Reply #13
Ne znam tocno koliko su carinski troskovi, ali mislim da se ipak vise isplati iz EU skladista narucivat.