Skip to main content

Topic: Tko su ta dva pilota pivara? :) (Read 13028 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Tko su ta dva pilota pivara? :)

Reply #31
Na visokom 4. Mjestu medvedgrad fakin ipa...

Osobno, to je piće najlošijeg okusa koju sam probao u dugo dugo vremena
Kako se kaže - o ukusima ne valja raspravljati. To pivo je zaista iritantnog ukusa i mogu ga poželjeti samo oni sa specifičnim ukusom - ljubitelji inadia pale ale (IPA). Evo što kažu o takvom stilu piva:

India Pale Ale, the modern version of which has largely been formed in the US, has an intense hop flavor, a golden to copper color, and a medium malty body. The aroma is moderate to very strong. IPAs work especially well at cutting the heat of chili, vindaloo or Sichuan cuisine.  In England, IPA is often just another name for bitter although some micros are doing their own versions of an American IPA as well.

Moja lista:
1. Ferdinand Sedm Kuli (jantarovy ležak)
2.Dva klasa
3.Grička
Uzdravlje,
Damir

Odg: Tko su ta dva pilota pivara? :)

Reply #32
Ja volim bitter.
Boddingtons i John Smiths (iz Tesco-a) su mi OK.
Kraft bitter nisam probao.
Jel zna tko čemu točno služi i od čega je napravljen onaj dugmić ili kuglica koja se da naći u limenkama, a iz nje se pjeni?
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Tko su ta dva pilota pivara? :)

Reply #33
Zanimljivo da su nas to ucili na fasku :) (vezano uz duboko vucenje limenki)

Kuglica je kuglica s dusikom koji se prilikom otvaranja limenke oslobadja i obogacuje pivu plinom radi boljeg okusa. Kad bi bilo bez kuglice, limenka bi morala bit pod puno vecim tlakom sto bi ju deformiralo. Zato tog u staklenkama nema, debele su stijenke, i moguce je "nadrukati" veci pritisak plina.


 

Odg: Tko su ta dva pilota pivara? :)

Reply #35
Zanimljivo da su nas to ucili na fasku :) (vezano uz duboko vucenje limenki)

Kuglica je kuglica s dusikom koji se prilikom otvaranja limenke oslobadja i obogacuje pivu plinom radi boljeg okusa. Kad bi bilo bez kuglice, limenka bi morala bit pod puno vecim tlakom sto bi ju deformiralo. Zato tog u staklenkama nema, debele su stijenke, i moguce je "nadrukati" veci pritisak plina.


Da svašta se može naučiti na tom faksu. Šteta što jučer nisam bio na faksu nego u pivnici  :D 
evo jedna od jučer:


Odg: Tko su ta dva pilota pivara? :)

Reply #37
[emoji1]


Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Tko su ta dva pilota pivara? :)

Reply #38
ovo! di ima ovoga? ^^^^

Odg: Tko su ta dva pilota pivara? :)

Reply #39
U Osijeku, Gajba, kušaonica piva u Sunčanoj ulici.
Imaju preko 100 vrsta piva.

http://www.gajba.hr/
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Tko su ta dva pilota pivara? :)

Reply #40
Iako me pere viroza, ja ipak letam! Na metli....
D.

Odg: Tko su ta dva pilota pivara? :)

Reply #41
sretan sam sa Gajbom...konacno da pijem Talijanska piva... :D
Turnigy 9X