Skip to main content

Topic: Helić iz kućne radionice - jel li moguće? (Read 2364 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Helić iz kućne radionice - jel li moguće?

Na početku odmah da kažem da nisam heli tip, no jednostavno sam morao ovo napisati. Vodim doma debatu s ocem koji se zagrijao u slaganje helikoptera, a čija bi baza bila, ni više ni manje nego motor od trimera za travu. Veli mi da mu treba par serva koji će regulirati gas, 2-3 kanala (gore, dole), a meni je sve skupa smješno  :D

Čovjek ima ideje koje u pravilu realizira, dalko od toga, no mislim da je ovdje malo pretjerao...barem što se pojma "jednostavnosti" tiče ili možda nije?

Ajde netko bolje ufuran u problematiku nek napiše dvije-tri da nije sve tako jednostavno kao što izgleda. Nadam se da sam u krivu, haha.  :D

lp,
Marko

Odg: Helić iz kućne radionice - jel li moguće?

Reply #1
sve je moguće kad imaš viška vremena i para...

Quote
All parts made in house, except rotor head

Scratch built RC heli
scratch built heli first flight

neka me netko ispravi, ali mislim da je Diogen pričao da GSS ima RC helić pogonjen motorom iz motorne pile...

Odg: Helić iz kućne radionice - jel li moguće?

Reply #2
neka me netko ispravi, ali mislim da je Diogen pričao da GSS ima RC helić pogonjen motorom iz motorne pile...
Ta priča nije krenula od mene i prvi puta čujem za tako nešto  ???   !

Prvi helikopteri i jesu nastali u kućnoj radinosti, jedino je problem bio što nikada nisu  - poletjeli.
Do prvog djelomićnog uspjeha prošle su godine... mislim da se tio zvao Sikorsky..

Damir

Odg: Helić iz kućne radionice - jel li moguće?

Reply #3
Motori iz Motornih Pila su sve vise u modi jer su same Pile a i Kosilice za travu veoma jeftine,
ovaj gore jeste jedan od tih i radio ga je ocigledno dobar majstor jer je sve veoma ulickano i cisto uradjeno,
sto je jos bitno rade na cisti Auto benzin pa kroz to su letovi veoma jeftini,

Promjeri Rotora ( kako pojedini nazivaju SABLJI ??? ) kod ovih Masina se krecu oko 2.5m i veci.
Iv

 

Odg: Helić iz kućne radionice - jel li moguće?

Reply #4
Motori iz Motornih Pila su sve vise u modi jer su same Pile a i Kosilice za travu veoma jeftine,
ovaj gore jeste jedan od tih i radio ga je ocigledno dobar majstor jer je sve veoma ulickano i cisto uradjeno,
sto je jos bitno rade na cisti Auto benzin pa kroz to su letovi veoma jeftini,

Promjeri Rotora ( kako pojedini nazivaju SABLJI ??? ) kod ovih Masina se krecu oko 2.5m i veci.
Iv

Pa kaj si onda nije odmah složio neki od 6-7 metara pa si ugradi stolicu i ima odmah doživljaj iz prvog lica :D