Skip to main content

Topic: WLtoys v911 problem (Read 2998 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

WLtoys v911 problem

Pozz,

ja sam novi u ovom hobiju i kupio sam za pocetak v911, posto nemam love za nista kvalitetnije zasad.

Danas mi stigo paket, i sve ok, ispraznim dvije baterije, i stavim ih punit. Napune se, i krenem vozit, vozim 2 minute i odjednom se helić izvrti u zraku i padne. Uzmem ga u ruke, a iz njega smrdi, i elisa na repu se cijelo vrijeme okrece. I to je to, vise nemam kontrole repa, nego samo vrti bez prestanka. 

Jel imao netko slican problem, i kako rijesiti?

Ima možda netko potrgani za dijelove, da preselim komplet plocu na njega? 

Thanks

Odg: WLtoys v911 problem

Reply #1
A otisla je ona sve-u-jedan plocica.

Probaj na internetu naci novu...
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24


Odg: WLtoys v911 problem

Reply #3
Vec sam riješio. Kontaktirao sam prodavaca na ebayu, pa mi je vratio 10 dolara, a za to sam narucio novu maticnu plocu.

A dok cekam da stigne, malo sam se zafrkavao sa ovom i skužio da je izgorio tranzistor koji upravlja motorom na repu. Našo sam na staroj maticnoj ploci od kompjutera slican tranzistor i prelemio na helic. RADI :D

A nova maticna ploca neka bude u rezervi.

Pozz

Odg: WLtoys v911 problem

Reply #4
bravo majstore!  ;D
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: WLtoys v911 problem

Reply #5
Vec sam riješio. Kontaktirao sam prodavaca na ebayu, pa mi je vratio 10 dolara, a za to sam narucio novu maticnu plocu.

A dok cekam da stigne, malo sam se zafrkavao sa ovom i skužio da je izgorio tranzistor koji upravlja motorom na repu. Našo samna staroj maticnoj ploci od kompjutora slican tranzistor i prelemio na helic. RADI :D

A nova maticna ploca neka bude u rezervi.

Pozz

Svaka cast, tak se igra!

Odg: WLtoys v911 problem

Reply #6
Pa pozdrav novom članu...
Veseli me da se pridružio pravi hobista koji nešto i sam napravi a ne samo kupi novo kao mnogi drugi....

5+ majstore  ;)


Odg: WLtoys v911 problem

Reply #7
Thank's ljudi!

Steta da trenutno nemam viska love da odmah krenem u nešto kvalitetnije. Inace me više zanima neki multirotor nego helić, al svejedno.  Imam drugi hovi koji mi dosta love odnosi, pa trenutno štedim na ovome, ali dosadit ce drugi kad tad :D

Odg: WLtoys v911 problem

Reply #8
Bravo George !!! dobrodošao , nisi Ti novi...Ti si onaj iz nove generacija genijalaca.... 8) LP
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: WLtoys v911 problem

Reply #9
Nije to sve, napravim ja to danas i vozim 10 minuta i opet isto. Srecom, skinuo sam 5 takvih tranzistora sa kompa. Zamijenio ponovno i ista situacija.

Nije mi bilo jasno zasto, nije se pregrijavao, i sve ostalo je bilo ok. Idem provjerit motor, a u onoj kockastoj šipki žice od motora su bile sa skinutom izolacijom. Tu su se kratko spajale i zato bi tranzić izgorio. Svašta. Zamijenio sam žice  i sad pici ko lud. Odletio sam kojih 500 metara vani i sve ok. 

Namucio sam se dok nisam sredio. Mogu reci da je helić za razliku od koaksijalnih prava zvijerka, naravno, kad uzmemo u obzir da je igracka za 200 kn.

Evo slike helica i nesretnog tranzistora :D

Odg: WLtoys v911 problem

Reply #10
Jedno pitanje:

Vidim da ljudi pisu da mogu koristiti turnigy9x na ovom helicu. Kako to funkcionira, odnosno da li stanica radi sa ovim helicem bez prijemnika, ili kako?
U slucaju da kupim tu stanicu kao pocetak neceg kvalitetnijeg.

Jos jedno:

Koja je razlika izmedju stanica 9x i9xr?