Skip to main content

Topic: Red brick 50A problem (Read 15219 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Red brick 50A problem

Pozdrav,

uzeo sam nedavno na HK ovaj regler za easystara. Jucer spojio i podesio po uputama, i ne radi. Kad dizem palicu gasa, motor trzne i nece se pokrenuti, ko da ga nesto koci. Jel imaju neke postavke frekvencije, cega vec na tome regleru? U manualu nista konkretno ne pise. Servaci spojeni preko beca rade normalno.
Jel imao netko slican problem? Na netu nemogu naci nesto slicno.

Znam da je regler vjerojatno srot, posto je jeftinjara, i kroz neko vrijeme budem uzeo kvalitetnije, ali zasad moram vidjeti dal je ovo ispravno.

Thanks na odgovoru

New ESC red brick 50 not working

Odg: Red brick 50A problem

Reply #1
Probaj drzati max. gas kada upalis batku gore, pa kad zatuli vrati na nulu. Mozda nije uopce isprogramiran.

Sad čekaj kad Coljo vidi thread hijao :D

Odg: Red brick 50A problem

Reply #2
Probaj drzati max. gas kada upalis batku gore, pa kad zatuli vrati na nulu. Mozda nije uopce isprogramiran.

Sad čekaj kad Coljo vidi thread hijao :D

Coljo ocito ne voli taj esc? :)

Probao sam ovo sa gasom po uputama s neta. Nista.

Ima ona fora sa bipovima da se izabere tip baterije, i aktivira ili deaktivira kocnica. Sta god odaberem, ista stvar. Mozda nesto krivo radim.

Odg: Red brick 50A problem

Reply #3
Baci ga prek ramena ko' Slavonac hobotnicu :D


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odg: Red brick 50A problem

Reply #4
Baci ga prek ramena ko' Slavonac hobotnicu :D


Sent from my iPhone using Tapatalk

Haha :)

Bacit cu ga kad isprobam sve opcije da proradi, i kad mi HK vrati novce posto je novi.

Odg: Red brick 50A problem

Reply #5
Provjeri spojeve na sve tri žice od esc do motora - izmjeri otpor. Često se desi da jedna faza prekida i onda motor ili trokira ili ne starta.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Red brick 50A problem

Reply #6
Ja koristim točno takve ESC i rade mi Ok. Jedina  je mana loš manual. Treba probati preko testera da se vidi da li je ok. Zagreb ?
Damir

Odg: Red brick 50A problem

Reply #7
Ja koristim točno takve ESC i rade mi Ok. Jedina  je mana loš manual. Treba probati preko testera da se vidi da li je ok. Zagreb ?
Damir

Zagreb, Dubrava :)

Budem ja najprije provjerio spojeve navecer. Manual je koma, pogotovo meni koji nemam iskustva s time. Ako ne uspijem sredit, onda se nadjemo.


Provjeri spojeve na sve tri žice od esc do motora - izmjeri otpor. Često se desi da jedna faza prekida i onda motor ili trokira ili ne starta.

Provjerio sam samo na oko i izgledaju ok, kad dodjem s posla cu izmjerit otpor. Ono sto jos nisam napravio, a to prvo moram, skinut cu jedan motor sa quada, pa stavit na taj regler, i obrnuto, da vidim. Mozda je ustvari u motoru problem, posto regler ocito nije ful mrtav.

Odg: Red brick 50A problem

Reply #8
Baci ga u kantu za smece i kupi novi!

Odg: Red brick 50A problem

Reply #9
Skini termo buzir, tako da vidis kako su kinezi vijesti lemiti s ugrijanom sjekirom!

Kada ga otvoris, budes se prekrstio i bacio ga u smece!

Red shit!

Odg: Red brick 50A problem

Reply #10
Dali se ponasa kao da jedna faza nije spojena i motor se pregrijava koda ce se istopiti?

Odg: Red brick 50A problem

Reply #11
Skini termo buzir, tako da vidis kako su kinezi vijesti lemiti s ugrijanom sjekirom!

Kada ga otvoris, budes se prekrstio i bacio ga u smece!

Red shit!

To  mi je i Zed reko. Trebao sam pitat prije dva tjedna kad sam narucivao.
Ostaje mi poslije provjeriti spojeve, probat da nije slucajno motor neispravan, pa cu onda vidjeti sta bude. Smece je uvijek opcija.

Dali se ponasa kao da jedna faza nije spojena i motor se pregrijava koda ce se istopiti?

Da, ko da jedna faza nije spojena. Malo se motor grije, nisam ga puno forsao da ga pokrenem.

Odg: Red brick 50A problem

Reply #12
Svi koji misle baciti Red Brick u smeće, neka se slobodno obrate meni, preuzimam vašu brigu na sebe i red shit više nebute gledali na vašim modelima.

Preporučam se uz jubito kako ložim jedan Redbrikčić 50 A  na 4S laganini:

http://www.youtube.com/watch?v=L7_V8BvhvcA

Odg: Red brick 50A problem

Reply #13
Ostavi ga ukljucenog par minuta i mozes onda jaja pec na motoru i regleru!

Odg: Red brick 50A problem

Reply #14
Taj regler nebi cak ni na nurfa ugradio :D