Skip to main content

Topic: Frsky X8R + Naza + N2 OSD= trebam pomoc (Read 3592 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Frsky X8R + Naza + N2 OSD= trebam pomoc

Pozdrav, siguran sam da ima tu neko ko je vec radio slicno i moci ce pomoci.

Dakle, imam Nazu lite (uprade na M), i navedeni receiver. Koristim od prvog dana sbus port, i ok radi, nema petljancije sa kablovima, kanalima..

Uglavnom, trenutno mi je svih 8 kanala zauzeto, redom:  ail, elev, throttle, rudder, P1 i P2 potovi za gimbal, 3 position switch za modove naze, i zadnji failsafe.

Ono sto trenutno trebam je slijedece: spojit switch za kamere.  Posto x8r receiver ima mogucnost koristenja 16 kanala, logicno je da cu ga tako bindati, i spojit switch na kanal 9. No nisam uspio to napraviti. Bindao sam, al nista mi ne radi kako sam planirao.

Pitanje 1:


Kako ispravno bindati receiver sa XJT modulom da radi na 16 kanala, a da su pritom analogni kanali na receiveru 9-16, a sbus spojen na nazu?  Po uputama receivera Mode 4 (D16)
Probao sam tako da spojim jumpere na kanal 1-2 i kanal 3-4 i bindam receiver tako. No, ne radi mi tako nista. Negdje sam fulao izgleda.

I pitanje 2:

Koristim onaj kineski osd N2 koji koristi T i U kanal da bi na ekranu imao podatak o poziciji 3 way switch-a i postotak gasa (slika u privitku). U sbus radu  imam dodatno spojen OSD na receiver na 3. treci kanal (podatak trottle na ekranu), i sedmi kanal za prikaz pozicije prekidaca.


No, ako bindam receiver na 16 kanala, nemam di stavit te dvije zice da dobijem podatke za gas i mode na OSD jer tad vise nisu treci i sedmi kanal na analognim izlazima na receiveru.

Iz toga slijedi pitanje, da li je moguce da u isto vrijeme imam nazu na sbus i pritom na  10. i 11. kanal receivera te dvije zice sa OSD-a, i dodam kanalu 10 npr da je isto trottle, i kanalu 11 da je 3 way switch, tek toliko da imam podatke na OSD-u.

Valjda ste skuzili sto je pjesnik htio reci :)

Odg: Frsky X8R + Naza + N2 OSD= trebam pomoc

Reply #1
probaj ovako:

Podesi stanicu u D16 mode, ch.range nek ti bude 1-16.
Jumperima spoji kanale 1-2 & 3-4.
Bindaj receiver s tim postavkama.
Na taj nacin imat ces 8 ppm i 8 pwm kanala.

Naravno kasnije nakon bindanja maknes jumpere.


Odg: Frsky X8R + Naza + N2 OSD= trebam pomoc

Reply #3
Štima, no ja imam turnigy 9x sa XJT modulom. Po specifikacijama bi i to trebalo raditi u 16 kanala.

Odg: Frsky X8R + Naza + N2 OSD= trebam pomoc

Reply #4
Mislim da Turnigy 9X nema tu mogucnost,ispricavam se ako grijesim :P ,jel sta znaci kaj frsky moze 16ch kad 9X nemre to dat van?

Odg: Frsky X8R + Naza + N2 OSD= trebam pomoc

Reply #5
Meni isto to nekak zvuci da to nebude radilo, sa Taranisom da, ali sa 9X tesko, nije catch u modulu nego bas u stanici. A zakaj ne stavis u klasican PWM mode, prvi kanal spojis normalno, onda uzmes dva servo kablica i samo povezes signale recivera sa signalima Naze, sa dva kablica rijesis 6 kanala, ok nije S-BUS ali ce raditi, onda ti ostaje 8 kanal za switch

Odg: Frsky X8R + Naza + N2 OSD= trebam pomoc

Reply #6
Ako turnigy 9x ima istaliran ER9x onda podržava 16 kanala.
Pod protocol treba odabrati PXX i type D16.

Odg: Frsky X8R + Naza + N2 OSD= trebam pomoc

Reply #7
Pa zasto onda stanica u softveru ima 16 kanala? Mene je to zbunilo. Moguce stvarno da ne radi. Imam er9x.

Budem ponovno probao kad stignem.
Kreso, nisam te skuzio. Kako sa dva kablica rijesim 6 kanala?

Odg: Frsky X8R + Naza + N2 OSD= trebam pomoc

Reply #8
Znaci prvi kanal frsky rx spojis na prvi kanal naze , klasika, preko toga kablica naza napaja rx i daje masu. Onda uzmes opet kablic i okrenes ga horizontalno i upiknes u signale od 2,3,4 kanala sa rx na isto tako nazu. i onda jos jedan za 5,6 i 7 kanal.

Odg: Frsky X8R + Naza + N2 OSD= trebam pomoc

Reply #9
Kuzim, al onda pak nemam mjesta za piknut dva kanala za gimbal :)
A nije zenmuse, da ga mogu upogonit preko naze.

Odg: Frsky X8R + Naza + N2 OSD= trebam pomoc

Reply #10
Na kraju cu koristiti Daglasovu metodu, da izbacim kanal za failsafe, i umjesto njega stavim kamera switch. A failsafe po potrebi ukljucujem gasenjem stanice.

Odg: Frsky X8R + Naza + N2 OSD= trebam pomoc

Reply #11
Pa zasto onda stanica u softveru ima 16 kanala? Mene je to zbunilo. Moguce stvarno da ne radi. Imam er9x.

Onda podesi u stanici PXX i D16, bindaj risiver po backspinovom uputstvu i mora raditi

Odg: Frsky X8R + Naza + N2 OSD= trebam pomoc

Reply #12
Di to mogu podesiti na turnigy 9x i er9x?

Odg: Frsky X8R + Naza + N2 OSD= trebam pomoc

Reply #13
Nemoj komplicirati,
spoji klasicno nazu (PWM)
A
E
T
R
MODE (manual,ati,gps,failsafe)
P1
P2
video switch


failsafe ti ne treba poseban kanal ide na isti kanal kao i mod,
s Y cablom dupliraj throtle i 3 way switch za OSD i nemas problema.

Odg: Frsky X8R + Naza + N2 OSD= trebam pomoc

Reply #14
Tako imam spojeno, samo umjesto video switcha imam taj failsafe. Znaci taj kanal mi je nepotreban? Bio sam uvjeren da failsafe ide preko posebnog kanala.