Skip to main content

Topic: Izgubljen quad (Read 6923 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Izgubljen quad

Reply #15
Zakon, a kad se sjetim da smo ga trazili, jos mi je slika pred ocima od Majka sa trimerom kako rastura onu dunglu

Odg: Izgubljen quad

Reply #16
Da haha. Bis vidio kolko je zapravo odletio od mjesta di smo trazili. Valjda su mu se akcelerometri pobrkali od vibracije.

Odg: Izgubljen quad

Reply #17
A covjece pa drito za Bozic haha
Zakon... Pol stvari bu radilo.. Za vikend si gore opet ;)

Sent from LG-G4


Odg: Izgubljen quad

Reply #18
Jaooo pa Sretan ti Bozic bio frende :)

Odg: Izgubljen quad

Reply #19
E fala fala :) Poklon je stigo haha :)

Naza :)
Spojit cu ju na komp, samo su zice od LED pojedene. Opet mis :)

Odg: Izgubljen quad

Reply #20
Hahaha pa genijalno! Baš mi drago što si ga iskopao.

Odg: Izgubljen quad

Reply #21
Hvala :)
I meni je drago, neizmjerno :)

Evo isproban i gimbal, radi. Radi i pezejka, SJ4000, naza. Gps je odrezana jedna zica, zalemit cu ju pa isprobat. No, ispada da je sve samo malo oksidiralo od sunca jer su tih mjesec i pola tamo bile opake vrucine. Malo hrdje po vijcima od rose, i to je to.

Javljam update. Ovo sam tek tolko uspio pregledat uz klince. Nema zurbe.

Zasad na svem sto sam isprobao, vidio sam pojedenu izolaciju na zicama, tako da osim pregleda sve elektronike trebam zamijenit sve zice, cak mozda preventivno promijenit nazin bec, mozda i LED.

Odg: Izgubljen quad

Reply #22
Ajd super što si ga uspio pronaći, kažeš da je kamera bila okrenuta prema suncu dok je tako stajao, zanima me baš dali je senzor dobio? Kakvu sliku sada daje?
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Izgubljen quad

Reply #23
I mene zanima da li je senzor dobio. Vjerujem da je. Iako, nisam jos otvorio. Leca je zamucena, i kamera (prednja maska) oksidirala. Slika je mutna. Budem sutra okinuo pa pokazao.  Kad zumiram vide se neke tockice, koje su mozda ostecenje na leci. Jer, imam cca 9 gb videa gdje kamera snima u zrak, ptice, travu :D

Nadam se da nije dobio senzor.

Inace, naso sam kvar. Jasno ko dan. Odsarafio se jedan od motora. Kad uploadam video, bit ce sve jasno.

Ocito je otpao jeda saraf, sto je dovelo do opakih vibracija. Kad je lagano i drugi oslabio, motor je poceo plesati, ocito otkinuo antene na frsky jer je naza u rth modu kad ju upalim. No, koako je sve vibriralo i treslo, quad je poceo juriti negdje krivo, i nakon nekog vremena motor je utpao, i gotovo. U medjuvremenu je valjda otpao zeger i odletilo zvono i propeler. To je ujedno i razlog zasto su sve zice "pojedene". Ocito kako je propeler letio na sve strane, porezao je sve. Gps takodjer. Mozda zato nije ni mogao odradit RTH.


 

Odg: Izgubljen quad

Reply #24
Evo i dokaz :D

Nebum vise nikad sarafio motore bez loctite-a, ili barem laka za nokte.

Odg: Izgubljen quad

Reply #25
Eto vraga zasto je stroj pao,ajde bar u neku ruku znas da nije naza kriva ili nesto drugo al steta ga je :(

Odg: Izgubljen quad

Reply #26
Haha, super, sad sam tek vidio .... a i čestitku za Božić! Takodjer! A bit će sad priče na poslu :)


Odg: Izgubljen quad

Reply #27
Haha, si vidio :)

Odg: Izgubljen quad

Reply #28
Ovo je prava vijest! Baš mi je drago zbog tebe kolega!
Lp,
Alex

Odg: Izgubljen quad

Reply #29
Cestitam Žorž, baš mi je drago ;D