Skip to main content

Topic: HUSZ letjelica - Air Cargo Challenge 2013 (Read 5520 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

HUSZ letjelica - Air Cargo Challenge 2013


Ekipa iz Hrvatske udruge studenata zrakoplovstva, koja djeluje na Fakultetu strojarstva i
brodogradnje Sveučilišta u Zagrebu projektirala je i izradila letjelicu koja ce konkurirati
na prestiznom natjecanju studenata zrakoplovstva u Portugalu "Air Cargo Challenge 2013“.


Ekipa od 11 studenata krece u ponedjeljak u Portugal a natjecanje je od 8-12. kolovoza!


Bili smo jucer sa dijelom tima koji su imali testni let ne pisti pored Čazme! Nisam upucen
i nisam zapamtio sva pravila natjecanja ... ali znam da moraju ponjet sto veci teret, do sad
su uspjesno letjeli sa 10kg po proracunu ce moci letjeti sa 13-15kg. Model mora stati u kutiju
odredjenih dimenzija ... 1m je najduza stranica kutije, zato je krilo napravljeno u 5 djelova!
Letjelica mora poletit u 60 metara ... dovoljno je odletit jedan krug i sletit. Eto to je
od pravila kojih se sjecam! :)


Par slika u nastavku a koga zanima vise slika na --> http://goo.gl/eY4l5T











[size=78%][/size]



































































Odg: HUSZ letjelica - Air Cargo Challenge 2013

Reply #1
Svaka čast dečkima! nek im je sa srećom.

to bi bila perverzija probat iza FPV,
nosivost ima daaaaleko veću nego što treba, raspon je tu.. mislim da bi se vrlo lijep domet mogao odletiti s takvim modelom.

Odg: HUSZ letjelica - Air Cargo Challenge 2013

Reply #2
Svaka čast...'debeli nosivi profil' sa turbulatorom, spread-tow karbonski d-box, plavi Oralight...FrSky telemetrijski DHT-u.. ovo je 'svijet' u kojem se želim kretati.

Bravo Marijane ;želim cijeloj ekipi dobar plasman i očekujemo report ovdje !

Respekt !

Damir

Odg: HUSZ letjelica - Air Cargo Challenge 2013

Reply #3
Marijan je postao pravi vrag. Želim vam svu sreću i kantu ili neki pleh naravno.
Karlo. 098-711-540, Sisak

Odg: HUSZ letjelica - Air Cargo Challenge 2013

Reply #4
Ekipa zavrsila ma 4. mjestu!! Svaka cast, falilo je malo srece, al i ovo je odlican rezultat od 31 ekipe ...
Slika i tekst s njihovog FB ...
 
"sa letjelicom Vulture osvojili smo četvrto mjesto na natjecanju Air Cargo Challenge 2013..falilo je samo malo sreće da ostvarimo bolji rezultat, jer konkurirali smo i za prvo mjesto...ovako smo druga momčad na europskoj razini, odmah iza njemaca koji su imali odličnu letjelicu, a na svjetskoj razini smo treća nacija odmah iza kineza i njemaca..nije ni to loše" Damir Zahirović

[/size][/color]

Odg: HUSZ letjelica - Air Cargo Challenge 2013

Reply #5
model izgleda savrseno hehe ipak sam ga ja presvlacio hehe
 :D :D :D :D :D :D

Odg: HUSZ letjelica - Air Cargo Challenge 2013

Reply #6
kako tako mali prop moze povuci 10 ili vise kg u zrak ?
ili i tu vrijedi da je dovoljno 1/3 mase modela potiska da bi poletio s asvaltne podloge, onda ima smisla :-\

Odg: HUSZ letjelica - Air Cargo Challenge 2013

Reply #7
nije cilj odma poletit treba malo i nakupit brzine na pisti a mala je elisa da slucajno motor ne okrene krila a ne elisu :D :D :D :D :D :D :D :D

Odg: HUSZ letjelica - Air Cargo Challenge 2013

Reply #8
model izgleda savrseno hehe ipak sam ga ja presvlacio hehe
 :D :D :D :D :D :D


Istina i ti imas zasluge za ovu pilu ... jbg nisam te spomenuo u prvom postu, moguce da onda nisam ni
znao da si ti presvlacio!! 


Sve u svemu super pila nadam se da ce 2015. bit vise srece na natjecanju


Odg: HUSZ letjelica - Air Cargo Challenge 2013

Reply #9
ma nema prblema ja se samo zezam hehehe a i rebra sam sva zaljepio hehehe


Odg: HUSZ letjelica - Air Cargo Challenge 2013

Reply #10
Hehehe ... majstor je majstor!  ;)

Odg: HUSZ letjelica - Air Cargo Challenge 2013

Reply #11
 :D :D :D :D :D :D

Odg: HUSZ letjelica - Air Cargo Challenge 2013

Reply #12
Mrak ...


Odg: HUSZ letjelica - Air Cargo Challenge 2013

Reply #14
Jedna od impresivnijih stvari, ako ne i najimpresivnija koju sam vidio na ovom forumu...
Ajde dečki sad nakrcajte taj svoj flugcojg sa Lipicama i oborite neki rekord u flight-time-u....

Bravo za ekipu !!