Skip to main content

Topic: Bilo nam je dosadno... (Read 2558 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bilo nam je dosadno...

... pa smo malo kemijali  :D
Znači iskemijani Zagi, složen tako da može primiti udarac ili dva. Razmišljali smo kako ga ojačat (staklo tek putuje iz Hong Konga, balzu mi nekak šteta stavljat na Zagija), a imamo viška 3mm izofloora - zaključak se sam nameće  ;D
Krilo izrezano iz stiropora (20 kg/m3), zaljepljeno drvofixom po sredini, a budući da se Zagi ipak oslabi stavljanjem elektronike na sredini, stavili smo depron na gornju i donju stranu i cijelu napadnu ivicu, rezultat - fenomenalno pojačanje čvrstoće! Imam filing da se spizdi s full gasom u zemlju da bi preživio  ;D (nadam se da nećemo saznati)
Budući da nismo imali profil, i on je homemade :D :D :D Otprilike napravljene šablone za profil krila, vidjet ćemo kak će letit (sigurno dobro, bacali smo ga po dvorištu i ima nekakvog uzgona, lijepo jedri  :D)
Elektroniku ćemo sakriti ispod "kabine" napravljene od onog plavog vraga (stirodur valjda, piše stirofoam gore) - materijal se izvrsno obrađuje skalpelom i šmirgl papirom.
Setup klasika - motor i esc s RCTimera (2826 2200 kV) i 2200 mAh 3S baterija, HXT 900×2.
Pa da sve ne ostane na riječima, evo par fotki.

[attachimg=1]

[attachimg=2]

[attachimg=3]

[attachimg=4]

[attachimg=5]

[attachimg=6]

[attachimg=7]

[attachimg=8]

[attachimg=9]

[attachimg=10]

[attachimg=11]
MAK Zapad

Odg: Bilo nam je dosadno...

Reply #1
Zagi danas isproban, leti fenomenalno i čvrst je!
MAK Zapad

Odg: Bilo nam je dosadno...

Reply #2
Super izgleda, gdje ima tih sirokih traka u boji cime ga obljepis?

Odg: Bilo nam je dosadno...

Reply #3
Narodne Novine, samo nazovi poslovnicu prije nego ih posjetiš jer nemaju svugdje  :)
MAK Zapad


Odg: Bilo nam je dosadno...

Reply #5
Nema prave crvene, ali ima dosta boja.

Odg: Bilo nam je dosadno...

Reply #6
svaka čast opskrbil si se za cijelu narednu godinu..... imaš za cijelu eskadrilu...
neka samo naprijed...

Odg: Bilo nam je dosadno...

Reply #7
Ovaj poklopac za batku kaj si radio od deprona si mogao napraviti od Boce :D i dobro je :D samo ju ljepo odrezes oblikujes i zaljepis :D ;)

Odg: Bilo nam je dosadno...

Reply #8
odlicno odradjeno,  kolko ti je tezak zagi s baterijom?

Odg: Bilo nam je dosadno...

Reply #9
Hjoj ne sjećam se točno, ali mislim da je bio oko 700g?
MAK Zapad

Odg: Bilo nam je dosadno...

Reply #10
670 preciznije  :D