Skip to main content

Topic: Multi pitanja (Read 11264 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Multi pitanja

Pitanje za vlasnike DJI Flamewheela - da li se dobiju damperi (gumice) za motore uz Flamewheel frejmove/kitove? Već sam na par fotki vidio da motori stoje na gumicama, pa me interesira da li je to dio kita ili su to vlasnici naknadno modificirali
MAK Zapad

Odg: DJI Flamewheel

Reply #1
Nema dampera u kitu!

Odg: DJI Flamewheel

Reply #2
Super, hvala na odgovoru!
MAK Zapad

Odg: DJI Flamewheel

Reply #3
Gdje se mogu nabaviti damperi ? Ako sam ispravno shvatio oni služe da smanje vibracije izmedju motora i framea.
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: DJI Flamewheel

Reply #4
I mene interesira koji damperi bi bili dobri za multije i kako balansirati motore?
Znam da je sve bilo već negdje, al nemrem naći, pa ak se nekome da opet linkat bilo bi super :)
MAK Zapad

Odg: DJI Flamewheel

Reply #5
https://rathbun.com/c-32-sandwich-mounts.aspx

Evo jedan link za dampere.koliko sam skužio čitajući forume na netu većina preporućuje direknu montažu motora na frame a veću pažnju posvetiti redukciji vibracije prilikom montaže kamere.
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: DJI Flamewheel

Reply #6
OK, kužim. Hvala na informaciji
Di je ona fora sa štelanjem motora i da li je to stvarno neophodno da ne bi bilo jello efekta i ostalih nuspojava? Motori su RCTimer:

http://rctimer.com/index.php?gOo=goods_details.dwt&goodsid=549&productname

Prvo probat s onakvima kakvi dođu ili se odmah primit balansiranja? Propove ću naravno izbalansirat, ali motore mi se nekak ne da :)
MAK Zapad

Odg: DJI Flamewheel

Reply #7
nemoj stavljati dampere jer ce biti jos gore, prvo motore izbalansiraj pa onda elise i to ce biti beba, samo uzmi kvalitetne elise jer ova smeca od 3$ su katastrofa na kvadrat, karbon ili drvo, razlika neopisiva

Odg: DJI Flamewheel

Reply #8
OK tnx!

Kak ti balansiraš motore? Sjećam se da je bila neka fora s laserima i pi*darijama, al nisam pogledo cijeli video.
MAK Zapad

Odg: DJI Flamewheel

Reply #9
Inače dečki, kak ste zadovoljni tim DJI frejmovima?
MAK Zapad

Odg: DJI Flamewheel

Reply #10
OK tnx!

Kak ti balansiraš motore? Sjećam se da je bila neka fora s laserima i pi*darijama, al nisam pogledo cijeli video.

mozes i sa trakom ili vezicom, ili dzepni laser pa ga naciljas u motor pod kutem tako da ti reflektira na zid tocku, ako je crtica odsjaj od motora znaci da trese

Odg: DJI Flamewheel

Reply #11
Super hvala. I kaj onda najbolje s unutarnje strane rotora di su magneti ljepit traku nekakvu? Pa brijem da zgubiš tjedan dana da izbalansiraš 6 motora  :D
MAK Zapad

Odg: Multi pitanja

Reply #12
OK, gledao sam YT videe, sve mi je jasno

Preimenovao sam temu jer imam još pitanja  ::)

Znači, zanima me koji ESCi (20-30A) rade na visokoj frekvenciji bez flashanja firmware-a (na MultiWii Criusu)?
MAK Zapad

Odg: Multi pitanja

Reply #13
Ja sam jako zadovoljan , prije sam koristio sistem sa cijevima i to me ubijalo jer bilo šta da se desi moraš sve rastavljati , ovako sve je jednostavno.

ima par rasprava na netu da današnji i prijašnji modeli framova nisu iste kvalitete.Navode da su prije bili kruti dok se kod novih nema te krutosti nego ga lagano možeš savijati .

Tu se vode rasprave , neki vele da su boji bili prvi , neki vele da su bolji drugi , ukusi su različiti .

Sve u svemu sam zadovoljan .
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: Multi pitanja

Reply #14
MAK Zapad