Skip to main content

Topic: Baterije (Read 2294 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Baterije

Interesira me kolege gdje držite napunjene lipo baterije? Negdje u kući, ili vani na sigurnom? Ja ih držim na betonskim stepenicama koje vode u podrum  :D  :D  :D
No pošto je sad i temperatura u toj prostoriji prilićno niska postoji li mogučnost oštećenja baterija? Ili bi ih mogao držati u sobi bez bojazni?

Odg: Baterije

Reply #1
Ja drzim u sobi u metalnom koferu ( onaj za alat), no dio baterija koje koristim budu po sobi ( nije pametno ali ...).
Tip s rcmodelsreview drzi u betonskom bloku, zima im ne bi trebale previse smetati samo da nije vlaga.

Odg: Baterije

Reply #2
ja ih drzim u pecnici koja se naravno ne koristi, nije ni to najbolja opcija jer su sve zajedno ali nemam izbora trenutno..

Odg: Baterije

Reply #3
U garaži :) Na hladnom. Nebu im niš ;)
MAK Zapad

Odg: Baterije

Reply #4
Najveci su problem baterije koje su lupite ( model pao), malo napuhnute ono jos ih koristis ali pri kraju njih stavi odvojeno,
nove, one u storegu modu napunjene nisu nikakav problem.

Odg: Baterije

Reply #5
Trenutno u staklenki :D
U podrumu na nekih 15 stupnjeva,ali problem je taj kaj ih je nutra brdo,pa ako koja prdne ode sve u PM.! ???
Robert

Odg: Baterije

Reply #6
meni je dio baterija u metalnoj kasici a npr iz stanice lipicu ne vadim i to mi je vecinom po sobi sto me bas i ne veseli ali sta ces..sa raptora ju ni ne skidam
JR XP9303
Raptor 50 o.s. max 50sx-h
Raptor 30/50
No limit boat 54cc
U dolasku ostatak flote

Odg: Baterije

Reply #7
Dakle kolege najbolje je da ostanu tamo gdje sam ih i stavio  ;)

Odg: Baterije

Reply #8
Dakle kolege najbolje je da ostanu tamo gdje sam ih i stavio  ;)

Yes, ali ne drži ih napunjene, nego u 'storage modu', to je približno 3,80 V po ćeliji.

Inaće, ovi alu-koferi: metalni je samo okvir i alu-folija izvana ! iznutra je ona tkanina i lesonit ispod nje !
To znači da imaju izvjesnu zaštitu od mehaničkih oštećenja, ali sami sadrže gorive materijale pa sumnjam da su od neke koristi u slućaju zapaljenja iznutra !

Damir

Odg: Baterije

Reply #9
Ok! Hvala svima na savjetu   ;)

Odg: Baterije

Reply #10
Aluminijski kofer od TRexa 450 za baterije od 550-ke (ima mjesta za još 3 :) ), 2 liPo u stanicama ne vadim, ostalih par držim u radioni punoj zapaljivih materijala 8)




Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20

Odg: Baterije

Reply #11
ajde da nastavim ovu temu srodnim pitanjem: kako pravilno zbrinuti staru, oštećenu, napuhanu.... lipicu?
što napraviti da je sigurno možemo odložiti u posudu za stare baterije, a da ne zapalimo konzum ili neku benzinsku gdje takvih kontejnera ima (vidio na tifonu i odnesao im punu kutiju nimh batki, al me žena čudno gledala)
Karlo. 098-711-540, Sisak

Odg: Baterije

Reply #12
i s cim lijepite cicak na bateriju obicno?