Skip to main content

Topic: Zagi alteration (Read 20449 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Zagi alteration

Reply #45
Lijep nacrt i atraktivna ideja.... ali : dva isturena 'špica' znači lijepo povećanje otpora na središnjem dijelu, v-oblik prema dole - povećanje nestabilnosti, vingleci isto prema dole - manje efikasnost slabljenja induciranog otpora, jednim udarcem eliminirane osnovne prednosti letećeg krila + povećanje njegovih elementarnih nedostakaka. Doduše ovdje bi se pogoršala uzdužna nestabilnost, a ne lateralna, no sve skupa mi se ne čini isplativim projektom.
Nacrtana elisa je slowfly, no to je problem koji se riješi montažom drugaćije.

Ako je želja jaka, nema drugog načina nego isprobati... >:(

Damir


Odg: Zagi alteration

Reply #46
volim rezuckat pa ako nista drugo cu ga napraviti kao model koji ce mi visiti s stropa :D
elisa je samo nacrtana ne znaci da mora ta ic. i sigurno nece ic, uzeo sam model s neta da si ustedim vreme  :-\

Odg: Zagi alteration

Reply #47
Uzmeš neki APC style prop , većina nam se pokazala OK za ovakve konstrukcije, jedino one debele kineske 'E_prop', e to ništa ne valja.
Gledajući nacrt, biti će rezuckanja i lijepljenja, Zagi ima jedno lijepljenje u sredini za spajanje polovice krila, a sada će ih biti čak 3 , ako zanemariš povećanje težine, mogao bi se pojaviti problem izjednačeng napadnog kuta - a to se vidi u nekoliko prvih metara leta prvog starta..... :(
Damir

Re: Zagi alteration

Reply #48
Model je po volumenu tezak oko 110g ako se radi od stiropora. Plus lepilo i ostakljenje. .

Nije mi jasno ovo za izjednacen napadni kut

Milos @ Galaxy S3

Odg: Zagi alteration

Reply #49
Nije mi jasno ovo za izjednacen napadni kut
Uz veći broj prelomnica na krilima povećava se rizik da lijevo i desno krilo nemaju isti napadni kut; tada je balansiranje modela otežano,a ponekad i sasvim nemoguće.
D.

Re: Zagi alteration

Reply #50
Aha. Na to se misli :)

Hvala
Milos @ Galaxy S3

 

Odg: Zagi alteration

Reply #51
Poz, stavili ste nacrt za prop, ali nema nacrta za edf -šteta-

Ima nas koji i se upustili u izgradnju edf-a jer atraktivno izgleda!!!!
Hvala unaprijed ako netko uploud-a.
Proizvodnja je zakon, ostalo je čista zabava.

Odg: Zagi alteration

Reply #52
budem stavio. nije nikog konkretno zanimalo, a i ja sam se morao skroz povuc iz modelarstva u bilo kojem obliku i prodat sve sto imam (makar probat)

Odg: Zagi alteration

Reply #53
Hvala puno na trudu kolega!
Proizvodnja je zakon, ostalo je čista zabava.

Odg: Zagi alteration

Reply #54
nazovi ga Manta, jer podsjeća na onu divovsku ražu.  8)

Odg: Zagi alteration

Reply #55
Hvala puno na trudu kolega!

Evo napokon da dodjem malo do slobodnog vremena. molim te mi samo reci koju verziju EDF-a si mislio, prvu ili drugu, moze i sliku quotat. 3D model mi se ostatio zbog neceg al mi nije problem odraditi na novo, zapravo jednu verziju imam a drugu do pola.
obecavam sada brz odgovor.

Odg: Zagi alteration

Reply #56
takav kakvog ga viis je oko 80-90g u ovisnosti o kvaliteti zrade, znaci jos ak se dodaju zakrilca onda mozda 120g a raspon je 120cm kao stao sam rekao.

evo slika CF



izvinjavam se za losu kvalitetu, nemma vremena na poslu to uljepsavat :D

Odg: Zagi alteration

Reply #57
superr 8)  8)  :)