Skip to main content

Topic: Model se trza u letu (Read 3284 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Model se trza u letu

Pozdrav

Uzeo sam Spitfire-a http://www.leaderhobby.com/product.asp?ID=9394001220087
stari i ja ga izbalansirali i stavili motoric i sve,i u letu se pocne trzat sam od sebe.dali je to do stanice,do serva,do reglera?
stvarno vise ne znam u cemu je problem jer avion prekrasno leti dok se ne pojave problemi.Pocne se naginjati lijevo-desno,pa gore-dolje, do granice da se ne moze vise kontrolirati.Stanica je HiTec laser 4.
ako treba jos informacija,recite. Samo mi pomozite!!!

Odg: Model se trza u letu

Reply #1
stanica je problem, sigurno je 35MHz

Odg: Model se trza u letu

Reply #2
da, je.malo je starija. ali do sada nije bilo takvih problema a kad se na mjestu isprobava, nema nikakvih smetnji.

Odg: Model se trza u letu

Reply #3
jesi probao taj test na zemlji s uvučenom antenom(ak je FM, ili power down mod ak je 2.4) i sa nekih 30ak metara udaljenosti?

Odg: Model se trza u letu

Reply #4
Promjeni lokaciju letenja i vidi da li ti se problem ponavlja, ako se problem ponavlja je definitivno stanica u pitanju a ako ne onda  na prvobitnoj lokaciji postoji nekakav izvor smetnje na toj frekvenciji.


Odg: Model se trza u letu

Reply #5
@ Tomislav
nisam to jos probao,ali sam primjetio danas kad sam pokusavao letjet,da kad sam uvukao antenu, avion je bio 20-ak metara od mene, poceo se trzati(serva kao da su poludila)

Odg: Model se trza u letu

Reply #6
Nikada nemoj da letis sa uvucenom antenom!


Ne postoji dovoljno debela pisaljka da ti ovo podvucem!
Ako si u mogucnosti, potrazi pomoc kolega modelara koji su ti u blizini.
Oni ce ti pomoci da se otkrije uzrok problema i, nadam se, isti otkloni.


Ovako da se trabunja napamet, nema smisla, a moze te skupo kostati (cijelog modela).
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Odg: Model se trza u letu

Reply #7
pa normalno da nisam letio uvucenom antenom  :D
nego kad je bio na zemlji isao sam po njega,uvukao antenu i pocelo se trzat.i kad sam ponovno izvukao antenu prestalo je.

Odg: Model se trza u letu

Reply #8
evo opet se javljam,dizem temu iz mrtvih.. ::)

opet problemi sa spitfireom. imam i P-51 mustanga,on sa istom stanicom kao i spitfire leti bez problema dok se spitfire baca na sve strane.
isprobavao sam i domet stanice,na 100 i vise metara niti da se servo trzne. sve radi savrseno. kad krenem letjet s njim on je toliko nestabilan da to nije moguce.
Straga sam odrezao krajeve elevatora, jer sam mislio da je osjetljiv zbog velike pomicne povrsine. no,opet isto.
Opet napominjem, Mustang leti bez problema na istom mjestu,sa istom stanicom, sa identicnim recieverom u njemu.
molim vas opet,pomozite jer sam kupio avion koji mi stoji u garazi

unaprijed hvala

Odg: Model se trza u letu

Reply #9

Straga sam odrezao krajeve elevatora

 ??? ??? ???

Pa to se tak ne radi, već prebacuješ poluge na servo rukama i hornama, ako ti stanica već nema mogućnost štelanja dual rate-a i expo-a ili bar endpointova. Daj snimi neki filmić, ovako je teško bubati o čemu se radi, da vidimo kak se trza
MAK Zapad

Odg: Model se trza u letu

Reply #10
i to sam napravio,i onda kad je pao,jedan kraj je puknuo,a drugi sam ja odrezo.mali komadici mozda 2 cm.

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.