Skip to main content

Topic: Tko se od forumasa pridrzava birokracije ? (Read 4385 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Tko se od forumasa pridrzava birokracije ?

Reply #1
Kako napredujes neces ga zadugo ni dic :D


Odg: Tko se od forumasa pridrzava birokracije ?

Reply #3
Ako skineš kameru, onda ne snimaš pa te nemogu ni kazniti! Ali smislit če oni sve samo da bilo šta mogu naplatiti sad jel neki porez ili kaznu totalno svejedno ako kune odu iz đepa!!!
Poslano sa mog starog HP compakt koristeći jedva vidljivu tipkovnicu!!!

Odg: Tko se od forumasa pridrzava birokracije ?

Reply #4
Pozdrav ekipo!

Evo bio i ja danas na Dronefestu,da vidim o čemu se radi.

Brijem da je bilo možda 1-2% modelara,ako i toliko,,a sve ostalo ekipa koja se profesionalno bavi snimanjima svih vrsta pa su im dronovi dušu dali za posao.Koliko sam skužio iz razgovora,razvija se ili želi razviti i nešto tipa dostava pošiljaka i sl,nadzori ko-zna-čega itd.Uglavnom,škvadre je bilo podosta i svi su nabrijani i u tome do daske.Svaka čast!

Imaju ljudi ideja,volje,a izgleda i love jer za nešto ozbiljnije,osim Phantoma,znamo koje su cifre u pitanju.Pa i puno više!

Uglavnom,kako stvari stoje,sve teže od cca kilu-dvije ne bi bez dozvole uopće smjelo više poletjeti,a mislim da tu spadaju i naši obični modeli aviona i jedrilica.Dakle prijava u Agenciju za civilno zrakoplovstvo sa nekim planom leta,ako ima kameru i prijava kod ovih geodeta,pa ako si snimao njima snimak na provjeru,objavio ga ili ne...Da,i trebalo bi biti osiguran (što možda i nije loše ako nekome nešto slučajno s modelom napraviš).

Okej mi je to da bi na modelima trebala biti naljepnica s imenom operatera-pilota,adresa i telefon.

Ima to sve svoje "zašto i kako",pogotovo radi neodgovorne škvadre i ne-daj-bože terorista,ugrožavanje putničkih zrakoplova i slično.
Iskreno,ne znam kaj da si više mislim poslije svega što sam čuo i vidio,no sve se više svodi na to da je sve više toga što je ili će biti zabranjeno,a nama nekolicini oko kanala kak bu-bu!
Ja ću probati skupiti neke papire,ono najosnovnije za čisti hobi i osobne potrebe iako mrzim papirologiju do daske,ali da nebudem za još nekaj kriv!

Evo par slikica sa festa,LP!
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: Tko se od forumasa pridrzava birokracije ?

Reply #5
Ako je suditi po clanku onda fakat nema smisla ,situacija da ces ti njima unaprijed ici najavii gdje ces ti letiti u koje tocno vrijeme i dan i da im jos posaljes snimke koje trebaju odobriti...Pravila treba biti naravno ali bilo bi super da onda to moraju najaviti recimo letaci koji planiraju letit nad skupinom ljudi (12ljudi) ili idu letiti na trg,a ovakva letuckanja iz zabave pored nasipa nista..


Odg: Tko se od forumasa pridrzava birokracije ?

Reply #7
Članak je hipersenzualno napisan. Za hobiste na kanalu vjerujem da nebude nikad problema. I za osnovno letenje, s najslabijom klasom koliko sam ja shvatio treba samo izjava i naljepnica na letjelici.

Stvari se kompliciraju kad se radi o snimanju za javno korištenje, i još više kad se radi o snimanju/letenju di su ljudi.

Tako da LOS letenje na kanalu mislim da nije problem, niti će biti ikad.


S tim, da letenje autopilotom van LOS-a je zabranjeno, ne samo kod nas već svagdje skoro.

Odg: Tko se od forumasa pridrzava birokracije ?

Reply #8
Bilo kako bilo praksa često pokazuje da je zadatak birokracije u Hrvatskoj građane dovesti kroz zakonsko-pravilničku regulativu u takvo stanje da što god naprave se nalaze u nekakvom prekršaju podložnog sankcioniranju. Zadnja šira operacija takvih razmjera je ova priča sa razdjelnicima za grijanje.
Zašto bi tema bespilotnih letjelica bila izuzetak?
 ;)

Odg: Tko se od forumasa pridrzava birokracije ?

Reply #9
Uf al sam se nasmijao na ovaj komentar
"""Ima tu još prostora za nove zakone. Vidim po sajmovima i luna parkovima se prodaju oni dječji baloni što lete i to bez ikakve regulative. Šta ima Miki Maus letat po zraku, po volumenu je veći od većine dronova, išao bi on meni u klasu 5. I oni dječji zmajevi što ih vuku sa špagom, to bi trebalo nekako regulirat, pa nismo na divljem zapadu. """ :D :D :D
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: Tko se od forumasa pridrzava birokracije ?

Reply #10
Pa vidis da po ministarstvima pricaju kako im fali po 30% ljudi, sada ce opet otvarati agencije.
Da nece samo modelarstvo biti izuzetak, ZG Cycle Unit, radna skupina od 18 ljudi koja se treba baviti problematikom infrastrukture za bicikle na podrucju ZG-a.
U prvoj polovici 2015. su predstavili SAMO 2 projekta od kojih je jedan vec bio u pogonu, znaci 18 ljudi za 1.5 projekt u 6 mjeseci.
I onda ce nam neki likovi koji na majcama niti nemaju kraticu agencije za zrakoplovstvo na hrvatskom vec CCAA jer je to vjerojatno vise cool od HACZ, dahtati za vratom dok letim komadom stiropora.

 

Odg: Tko se od forumasa pridrzava birokracije ?

Reply #11
Vjerovatno je izgovor i za ovo nedostatak ljudi u nekim sluzbama
[attach=1]
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: Tko se od forumasa pridrzava birokracije ?

Reply #12
Inace sam zagrizeni biciklist i na nasu strukturu sa crvenom bojom nemam komentara :)

Odg: Tko se od forumasa pridrzava birokracije ?

Reply #13
Primjer ta Savska. Biciklisticka staza napravljena tek toliko da se vidi kako Zagreb ima 500km staza.......itd, a moras se s ljudima krajcat da prodjes
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: Tko se od forumasa pridrzava birokracije ?

Reply #14
Ha-ha-ha!!! :D : :D :D
Ovo sa balonom Miki Maus je predobro!!!
A niš dečki,pamet u glavu i malo sreće pa bu ok.
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian