Skip to main content

Topic: Potencijalno legalno letališće - Zagreb (organizacija, dogovori itd.) (Read 84021 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Potencijalno legalno letališće - Zagreb (organizacija, dogovori itd.)

Reply #30
Ja se nadam!

Odg: Potencijalno legalno letališće - Zagreb (organizacija, dogovori itd.)

Reply #31
Nije nije, Jarun radi na tome pa kad se vrati sa g.o bude nas predstavio na jednom zanimljivom sastanku, malo se moramo samo strpit.

Odg: Potencijalno legalno letališće - Zagreb (organizacija, dogovori itd.)

Reply #32
I tako se to opet zaboravilo!

Odg: Potencijalno legalno letališće - Zagreb (organizacija, dogovori itd.)

Reply #33
Ma nije drug, čini ti se samo. :D ???. Strpi se još malo, stisni još samo do sutra  :D :D :D

Odg: Potencijalno legalno letališće - Zagreb (organizacija, dogovori itd.)

Reply #34
Ima kakvih informacija u vezi letalista?

Odg: Potencijalno legalno letališće - Zagreb (organizacija, dogovori itd.)

Reply #35
Ma nista od toga dok se ne skupi par ljudi koji su voljni radit i odradit to kako treba.
Otvorit klub i idemo kucat na vrata.
Ako ima ozbiljnih interesenata koji u voljni potrosit svoje vrije na organizaciju, javite se. Nista se nece samo rijesit :)

Odg: Potencijalno legalno letališće - Zagreb (organizacija, dogovori itd.)

Reply #36
Pa klubova vec ima, mozemo li ih sve nekako ujediniti, pa s nekim dopisom i popisom clanova krenuti kucati?

Odg: Potencijalno legalno letališće - Zagreb (organizacija, dogovori itd.)

Reply #37
Ako se ljudi sloze, naravno.
Po onim informacijama koje ja imam - tesko.

Odg: Potencijalno legalno letališće - Zagreb (organizacija, dogovori itd.)

Reply #38
Ja sam ovak i onak u Zagrebackom maketarskom modelarskom savezu tako da mi je ova tema jako interesantna,Zed ima pravo ako se bar par ljudi skupi i ode u Savez dogovorit oko toga mogle bi se neke financije dobit za pocetak investiranja u zajednicko letaliste.Eto toliko ukratko.

Sent from my GT-S6500D using Tapatalk 2


Odg: Potencijalno legalno letališće - Zagreb (organizacija, dogovori itd.)

Reply #39
Evo da Vam pojasnim par stvari, kako kod nas idu i kako to odprilike funkcionira.
Pošto evo još uvijek čekam za ustupanje zemlje za gore navedenu namjenu cca godinu dana.
Prvo i osnovno, ne može se napraviti svoj savez, kao drugo nema postojeceg saveza u Zagrebu od kojeg će Vam se sliti financije za modelarsku pistu.
Da su savezi (namjerno govorim o više saveza jer je ovo javno) htjeli napraviti i financirati modelarsku pistu odavno bi to napravili, jer na sastanku kad sam pokazao katastarski plan i sami su rekli da je to savršena lokacija. Međutim savezima to nije u interesu, jer svaka modelarska pista snosi i određeno financijsko ulaganje koje je nepovratno uloženo s njihove strane i ne mogu si povratiti sredstva, ovako im je lakše kad imaju lovu oroće je i imaju koristi.

Sve se mora samo financirati od članova koji će koristiti tu pistu, ne treba tražiti niti oćekivati pomoć od saveza niti drugih ustanova.

Što se tiće toga da se zemlja uzme u najam, tu morate biti svjesni da Vam minimalno treba zemlja veličine 200x50mt (još je isto tako bitna prilazna cesta) što je oko 10.000m2. Prije svega takvu zemlju je teško naći u Zagrebu i da ne smeta nikome da su kuće udaljene najmanje 1000mt, zašto tako iz jednostavnog razloga kaj nakon ulaganja u pistu redovite košnje i podpisanog ugovora o najmu bar na 10god uz mjesecnu naknadu od minimalno 2000kn (ako se to nađe po toj cijeni smatrajte zemlju poklonom) dojde netko i zabrani Vam letenje jer ne zeli da mu netko zuji u blizini. Pitanje je onda ko će platiti zemlju do isteka ugovora. Na manje godina se zemlja jednostavno ne isplati uzeti u korištenje.

Svima koji su u malim sredinama lakše je do bilo ćega doći nego nama u Zagrebu, to je jednostavno tako i to se ne može promjeniti.

Nadam se da sam Vam bar malo pojasnio što Vas ćeka u bilo kakvoj borbi u Zagrebu, ne bi volio da se razočarate na prvom knok konku.

Ovo je ipak naš hobi u koji niti jedan savez neće niti ne želi ulagati u to, za sve se treba sam izboriti, napominjem zemlju treba dobiti na korištenje besplatno i samo besplatno, ostale kombinacije se ne isplate niti su profitabilne, pista se sama od svoga korištenja mora financirati drugačije jednostavno ne ide, jer nas je jednostavno premalo. Više korisnika traži veću zemlju to jednostavno tako. Jer uzmimo dođe 20 tak modelara, to je 20 tak automobila koje treba parkirati na zemlji i sada to je isto ako ne i više modela, e sada kako na manjoj zemlji svi da lete jer nisu svi na cijelodnevoj avanturi. Veća zemlja traži i veće troškove.
Itd itd mogao bi sada u nedogled nabrajati, ja sam tražio zemlju veličine cca 240x70 mt.

Lp
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Potencijalno legalno letališće - Zagreb (organizacija, dogovori itd.)

Reply #40
Da je itko ikada pokusao uopce potruditi oko toga, mozda bi je imali vec odavno!

Odg: Potencijalno legalno letališće - Zagreb (organizacija, dogovori itd.)

Reply #41
Jarun, da li je pametno ici onda ista pitati jer koliko sam skuzio vec si pokrenuo aktivnosti oko ustupanja neke zemlje, samo je jos uvijek u razmatranju.

Odg: Potencijalno legalno letališće - Zagreb (organizacija, dogovori itd.)

Reply #42
Vidi sve se isplati, ako ima koja još alternativa nije na odmet, jer ovo dugo traje a vjerujem i na drugim lokacijama je isto kao i na ovoj, šaltanje iz sobe u sobu, nitko se ne zeli time u poglavarstvu baviti, rekao sam sam sebi ako do 8 mjeseca se nist ne dogodi onda saljem na kompletno zemljiste cca 180.000m2 od grada i još toliko privatnog zemljista prijavu za ambroziju, pa kad ga nedaju nama kositi i letiti, neka ga sami kose, jest da zbog toga mozda bude veći prirez ali s ovih 18% duzni su to kositi

Lp
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Potencijalno legalno letališće - Zagreb (organizacija, dogovori itd.)

Reply #43
Ja sam svojedobno razgovarao sa Prometnim Fakultetom o koristenju starog aerodroma na kampusu Borongaj.
Bio u izvidnici, pogledao i prohodao teren.

Pokazali su nacelni interes, prepreka je bila vojska koja je tada jos uvijek imala nekoliko objekata tamo.
To se sada promijenilo, ali bilo kakva inicijativa od fakulteta je izostala.
Dobio sam jos malo tapsanja i obecanja prilikom obrane diplomskog (naravno da je tema bila bespilotne letjelice :D ), ali na tome je ostalo.

Da nas se stvarno skupi par zainteresiranih koji bi to malo stiskali, moglo bi se. Ja bi se prvi angazirao.
Imam cak i pozitivan odgovor od gradskog ureda za tehnicku kulturu o mogucnosti financiranja, ali nazalost nitko iz MAK Tresnjevka nije poslao cak ni dopis, a kamo li nekakav plan i program.

Za sada gledam i osluskujem, jer mi je dosta ovih forumskih i Facebookovskih inicijativa iz naslonjaca, pa kad se treba nesto napraviti onda nema nikoga....
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Potencijalno legalno letališće - Zagreb (organizacija, dogovori itd.)

Reply #44
Naci ce se sigurno par ljudi tu, koji nisu gotovani!