Skip to main content

Topic: Opet o rezalicama za stiropor (Read 19556 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Opet o rezalicama za stiropor

Reply #45
tako sam si i mislio samo sto nemam vise cekasa sutra nabavim jos zice i tako cu probat.. amperaza je minimalna.. neznam kolika samo sam vrtio polazivac amperaze do kraja dokle je islo na minimum..
Letim suncu pravo

Odg: Opet o rezalicama za stiropor

Reply #46
Ili jos lakse uzmes dasku neku i u spiralu namotas zicu i onda ces i stipaljku lako staviti na zicu da ljepo drzi itd.

Milos @ Galaxy S3

Odg: Opet o rezalicama za stiropor

Reply #47
e da dobro si se sijetio, tako cu probat i nadam se da ce biti dobro za prvi puta...ma jedva cekam da to nekako izrezem i idem dalje..ne treba meni nekav stroj kao da cu raditi 10 kom. na dan dva reza i gotovo a ne da sad ulazem lovu u tako nesto bez potrebe...hvala prijatelju
Letim suncu pravo

Odg: Opet o rezalicama za stiropor

Reply #48
jel ovo nekakva zajebancija  ??? ... decko pazi sta radis.. :(

Odg: Opet o rezalicama za stiropor

Reply #49
hl25,

daj mi reci zasto ???
ok trosi malo vise struje al ujedno ima i grijalicu :D
aparat za zavarivanje sem ako je neki s paljenjem iskre bez dodira (onaj koji ima napon od 70V prije neg se uspostavi luk a posle padne na 20V cca) verovato ima 20V pa ne vidim di je problem.
a drvo se nece dovoljno zagrijati da se zapali ili nesto, ili ga prosto natopi u vodu prije koristenja i bok

Odg: Opet o rezalicama za stiropor

Reply #50
A da mu netko jednostavno napise koju zicu da kupi, koliko duga da bude, kakav izvor da nadje i gotov offtopic? :)
pozdrav.. pocimam praviti prvog zagia, danas sam napravio pilu za stiropor pa me zanima koliko je debela zica sto se spaja naispravljac i koja je zica dobra za rezanje, koliko debela... dali da pravim zagi od stiropora ili stirodura...
ja koristim cekas žicu debljine 0.1mm, luk je dužine 110 cm i napajam sa dva akumulatora(12V) spojenih u seriju= 24V.
Akumulatori ili baterije su oni iz UPS-a.
....
evo mali update za debljinu žice, nije 0.1mm(mjerio sa nekakvim starim šublerom onak u koso na brzinu) kak sam napisao prvo nego je 0.3mm... danas sam kupio u Lidl-u pomično mjerilo sa display-om(90kn)... i nemojte misliti da sam samo zbog ove teme kupio pom.mjerilo jer trebam i zbog drugih stvari, nego sam slučajno naletio kad me žena poslala po krumpir :D
[attach=1]
evo kak kod mene izgleda luk za rezanje

[attach=2]

napajanje sa dvije baterije(spojene u seriju) iz UPS-a, znači 24V


@bacasb aj na PM mi pošalji adresu pa ti sutra pošaljem poštom 2-3m žice free of charge ;)
http://hk.rc-international.info/swarm/skillah
http://www.youtube.com/user/scorpiokillah
-----------
Zagi, Quadcopter X666(lost :( ), QR ladybird, Multiplex Gemini :)
T9X, T9XR

Odg: Opet o rezalicama za stiropor

Reply #51
ja sam ovako nesto sklepao....
Letim suncu pravo

Odg: Opet o rezalicama za stiropor

Reply #52
i to je dobro, tak slično izgleda moj drugi luk koji sam koristio za izradu kopije bixlera.
http://hk.rc-international.info/swarm/skillah
http://www.youtube.com/user/scorpiokillah
-----------
Zagi, Quadcopter X666(lost :( ), QR ladybird, Multiplex Gemini :)
T9X, T9XR


Odg: Opet o rezalicama za stiropor

Reply #54
Ja sam imao dobrog mentora koji me u startu podučio što treba napraviti i kome se obratiti...pa sam tako uz dobrog prijatelja koji mi je odmah rekao ako se mislim baviti time kao npr...MULTIROTORE, ZAGI, RAZNE AVIONE, HELIKOPTERE...općenito modele da si prvo i osnovno priuštim stanicu...dobru stanicu...jer onda si sebi olakšao život.
Ja sam kupio auroru sa 9 kanala i prijemnik sa 9 kanala za pančohara ali prije njega sam bio na simulatoru phoenix koji ima praktički sve što leti.
To ti je 90% stvarnosti i to ti preporučam ako nisi nikad do sad letio.
Inače će ti sve postati preskupo, razbijat ćeš modele i kukat tu po forumu.

Dakle, prvo je bila stanica, pa simulator, pa lagani trikopter da se učim, pa hexacopter koji sam naručio sa brdo opreme poradi snimanja i slikanja.
Sad slažem zagija 140 za fpv ali pošto sam malo picajzla...kupio sam još jedan zagi da mogu letit njime i učit se dok ovaj ne bude gotov. jer ne želim slupati odmah na prvu zagija sa brdo opreme na njemu i ko zna kolike noći neprospavane.
Ali opet napominjem...imam simulator na kome redovito letim i nikad...ama nikad nisam razbio model mojom greškom.
Samo zahvaljujući dobrim ljudima tu na forumu i dobrim savjetima koje sam poslušao.

Netko je nervozan i želi sve odjednom...ali tako ne ide prijatelju.

Dakle...idemo ispočetka...
1. DOBRA STANICA
2. SIMULATOR
3. SIMULATOR
4. SIMULATOR
5. AKO IMAŠ NEKOG MENTORA
6. PRVI LET

Ako ti ja mogu pomoći, tu sam...ali vjerujem da će se i drugi uključiti u razgovor i pomoć ;)

Ne bih volio da uvrijedim nekoga, ali sa tim simulatorima na ovom forumu ste zbilja dosadni.
Kako ste se prvi puta podrpali sa komadom u životu ? Isto je predhodio simulator ili ?
Nemres naučit letjeti pred PC om. Treba kršit stiropor ,  :pomučit se malo, razvijati znanje i vještinu ...
D

Odg: Opet o rezalicama za stiropor

Reply #55
Kad imaš multirotor od 20000 kuna ne vjerujem da bi drpao bez veze, isto kao i zagija od nekoliko tisuća kuna, dobre helije i slično.
Ako ti je tata dao dovoljno para da se igraš onda izvoli, ako privređuješ dovoljno da kršeš svakodnevno dok se ne naučiš, tvoja odluka.
Ako pak želiš kupovati igračke i lomiti ih svaki dan...opet tvoja odluka ali ne nameći je drugome.
Svatko traži svoj put prema modelima...mi smo tu da pomognemo ne da odmognemo.
Istina je da ako sam radiš modele, više ćeš ih cijeniti...ali bez treninga ćeš lupati modele u pod.
Kako ko voli...
Pančohar F8X - Pančohar X8 MINI - Pančo Phantom 3 Pro

Odg: Opet o rezalicama za stiropor

Reply #56
Vidim razvila se offtopic diskusija... pa da i ja opet malo dognojim  :D .

Dakle, slažem se i sa 'šišmiš' i sa 'Subic' mišljenjima.

Simulacija na računalu nije niti nužna , niti suvišna, niti dovoljna: da li bi dao nekome da položi vozački ispit samo na simulatoru i onda mu dao vozačku da ide van u stvarni promet ? Nebi rekao da je to dobra ideja.

Simulacija letenja modela na računalu može dati orjentaciju početniku, ali ne i vještinu letenja RC modela, niti će zamijeniti pomoć od  'mentora' ili buddy-box-a.

Dakle ograničen je doseg simulatora, najveće su mu mane po meni izostanak jedne dimenzije, tj. prostorno-vremenska percepcija u odnosu na stvarnu situaciju je naivna.

E, da i još nešto: kada startaš model , sa jednom stvari si rasčistio 100% :

 može se desiti i to vrlo lako da ga oštetiš, napraviš totalku ili ga uopće ne dobiješ natrag !

Ako to nisi rasčistio sam sa sobom, ne može ti pomoći ni simulator, niti mentor, RTH, bilo što.... jedino da izabereš drugi hobby .

Damir

Odg: Opet o rezalicama za stiropor

Reply #57
U potpunosti se slažem  ;D
Pančohar F8X - Pančohar X8 MINI - Pančo Phantom 3 Pro

Odg: Opet o rezalicama za stiropor

Reply #58
Kad imaš multirotor od 20000 kuna ne vjerujem da bi drpao bez veze, isto kao i zagija od nekoliko tisuća kuna, dobre helije i slično.
Ako ti je tata dao dovoljno para da se igraš onda izvoli, ako privređuješ dovoljno da kršeš svakodnevno dok se ne naučiš, tvoja odluka.
Ako pak želiš kupovati igračke i lomiti ih svaki dan...opet tvoja odluka ali ne nameći je drugome.
Svatko traži svoj put prema modelima...mi smo tu da pomognemo ne da odmognemo.
Istina je da ako sam radiš modele, više ćeš ih cijeniti...ali bez treninga ćeš lupati modele u pod.
Kako ko voli...

Ne daje meni tata lovu.. ja sam "Tata" koji daje lovu...  8) svojem sinu za modelarstvo, ali ne da se iz*drkava s nečim
što si nemre priuštit, nego da si u okviru svojih mogučnosti samostalno sastavi model, da se pritom nešto nauči...stekne iskustvo.. i da ga na koncu konca skrši i s time stekne iskustvo i praksu koje nemre steći pred PC-jem.... 8)
Kad uložiš 20.000 kuna u multirotor pretpostavlja se da si davno odradio ono "prvo drpanje" sa manjim quadom i zakopao nemali broj helija, no ako to nije slučaj onda se trebaš zapitati možeš li si priuštit model od 20.000 kn ?

Sve vas srdačno pozdravljam i želim vam da vam sve poleti iz prve i da niš ne skršite.. :) Ne želim u daljnju debatu...

P.S: BTW, USB kabel za moju stanicu košta više nego model od deprona (sa uračunatim propelerom) koji moj mali i ja sljepimo za dve vure ...
       :-)




Odg: Opet o rezalicama za stiropor

Reply #59
Evo kod mene se ponovo pojavio novi problem... crtao sam krilo po ovom nacrtu...  korijen krila mi je  346mm a krajnji dio mi je 150mm... a sablon za korijen mi je duzine 300mm znaci kraci je za 46mm...a sablon za krajnji dio mi je 140mm znaci kraci za 10 mm...
Letim suncu pravo