Skip to main content

Topic: --- (Read 21566 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Moj X-Quad v9.5 FPV XLS

Reply #60
Odlican quad,jesu to HP2212 880KV?Ako jesu daj ak nije problem napisi kolka ti je autnomija s kojom baterijom i kojim propovima,imam iste te motore pa da usporedim  :)

Odg: Moj X-Quad v9.5 FPV XLS

Reply #61
Steta,ponadao sam se za direktnu usporedbu :D.Ali quad je stvarno odličan!

Odg: Moj X-Quad v9.5 FPV XLS

Reply #62
Novi update quada: dodatno smanjenje mase uz brojne nadogradnje.

v9.5 poletio 06.05.2016. i položio test sa izvrsnom ocjenom. :)

[attach=1]

U planu je i nagib motora za responzivniji jaw. Bruse se podloge... :)

Sa SF propelerima gotovo da i nema potrebe za nagibom, razlog je tome što SF koji su razvijeniji dalje od centra zahtjevaju (i koriste) malo veči okretni moment pri promjeni brzine, zbog toga imaju kako ja to kažem malo veći YAW autoritet u odnosu na istu dimenziju E-Propa, ali u svakom slučaju nagib donese svakako poboljšanje karakteristika jedino što ne treba pretjerivati sa npr 5-6 stupnjeva, dovoljno je 3-4 stupnja.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Moj X-Quad v9.5 FPV XLS

Reply #63
Evo ovdje imam primjer sa 4°
https://www.youtube.com/watch?v=N0T_OCRWFAI
Obrati pažnju kako krene u yaw i kako stane, znači ne prepuca nazad nego stane oštro  :)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Moj X-Quad v9.5 FPV XLS

Reply #64
Ekipa pitanje, sta se konkretno dobije yaw turnom, ovako kao kod kolege frankycroa oštro zaustavljanje nakon pustanja komande ili?
I da kako se to izvodi?
Bitno da se leti.

Odg: Moj X-Quad v9.5 FPV XLS

Reply #65
Ovo oštro zaustavljanje nakon puštanja palice u centar je samo prezentacija kako quadcopter brzo i respontno zaloka yaw, a dobro zalokan yaw je bitan i kod letenja, nema cimanja lijevo-desno, čak daleko više tolerira i vjetar. Da se još jednom vratim na početak zašto je to tako:
Nagib motora je u onu stranu u koju on taj krak želi zakreniti još i više (a ne u kontru da se poništi yaw djelovanje rotacije propelera) stoga se u frejmu stvara dodatna sila koja ga može preciznije držati po yawu, a bilo kakva yaw korekcija ili komanda se sada za isti učinak obavlja uz manju promjenu brzinu vrtnje propelera, a manja promjena brzine vrtnje propelera (u svrhu korekcije po yaw-u) znači manje utjecaja na stabilnost druge dvije osi a to su pitch i roll.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis