Skip to main content

Topic: 4S baterija i pretopli ESC (Read 6998 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: 4S baterija i pretopli ESC

Reply #15
hvala Toni ;)

Javim rezultate.
ko pita više zna

Odg: 4S baterija i pretopli ESC

Reply #16
Bok, neznam nija o čemu bi tu moglo biti problema, morat ćeš eliminirat kako Toni kaže!

Ali imao mije prijatelj problema sa jednim hk-ovim reglerima, kad bi se zagrijali jednostavno bi isključili motor i naravno pad, regleri također 30A, malo smo kemijali mjerili i vidili da nema opterećenja na regler ali bi skoro gorio od vrućine, pošto je bilo dovoljan i ovakav turnigi od 18A stavili smo njega i sve pet

Ali evo ti moje podatke, rctimerov motor 660kv sa propkama 11x4.7 težina letjelice 2,5kg i baterija 3s 5000mas, ukupna potrošnja 24-25A podjeljeno na 4 reglera je 6.25A regleri su mi od 18A

Kakva je kvaliteta tih motora mene su ti baš zanimali?
Leti samo leti :-)

Odg: 4S baterija i pretopli ESC

Reply #17
motori mi se čine kvalitetno izrađeni i čvrsto izrađeni.
nimsa napravio dovoljno letaova za neki bolji osvrt ali ovo za sada mi se čini prilično dobri. :)

multistar regleri se izgleda nemogu kalibrirati po throttleu. osim s SimonK firmwareom. uopće nema informacija o tome, tj ima samo o tome kako se ne mogu.

manual kaze da se prilkom spajanja struej odmah ulazi u prvi setting za Brake on/off  ::)
evo bas cekam operatera na live chatu vec 15min dok mi pokusava naci informaciju.
ko pita više zna

Odg: 4S baterija i pretopli ESC

Reply #18
Ja bi se složio sa Antoniom, predimenzionirani ESC-i, pogotovo na 4s, prelagana letjelica za 30A. Koliko sam skužio radi lošije na 4s, to je logično. Mjenjaj ili ESC ili motore.
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: 4S baterija i pretopli ESC

Reply #19
Ja zaboravih reci da sam imau multistarove reglere bez beca ( postoji i post o tome) nula bodova, gas ne love kako treba motori ne rade kako treba,

Kako kaze Luxo mijenjaj nesto ali po meni prvo reglere i siguran sam da ces rijesit problem
Leti samo leti :-)

Odg: 4S baterija i pretopli ESC

Reply #20
to su bas ti multistarovi :(

predimenzionirani ESC ovi? a što je s onim da treba imat lufta. znači motor mi vuče max 22A. Stavim li 20A ESC nema lufta.

Na 2 quada prije ovog koji su bili upola lakši sam imao 30A ESCove i sve je bilo ok, istina drugi motori, ali nisam znao da i to može biti problem.
Tj. ne razumijem logiku :)
ko pita više zna

Odg: 4S baterija i pretopli ESC

Reply #21
baci te multikita reglere u smece, tipicno za HK napuhano sa performansama isto ko i ti motori, jebote gladno struje nenormalno a da ne govorim o pregrijavanju, na tu letjelicu je dosta 10-12A esc sa kvalitetnim motorima i to ti je najbolja opcija, nemoj skrtariti na tome, radje skupljaj 2-3 mjeseca pare pa kupi nesto sta valja pa si miran
imam identican quad i skoro slican pogon: MT2814-770kv, Xoar 13×6, 5500mAh 4S 25C, MK elektronika...prazan je 20 minuta u zraku(14-16A) a full natovaren sa bl gimbalom + nex-5r + fpv + posebna baterija za gimbal + hdmi converter cca 11 minuta sa potrosnjom od 26-30A peak...ne znam koliko je tezina ali ima ga kad je sve gore

Odg: 4S baterija i pretopli ESC

Reply #22
Bravo davore, ja sam ih uzeo zato jer su napuhali o njima a kad sam ih ugradio izgubio sam svaku volju da složim multija

tu na forumu je još etko uzeo te reglere pa da će ih flešat baš čekam rezultate, ali i ako rade kad se flešaju idu samo namultija za trkeljake  :D

trenutno na svemu imam turnigy plush i nikad problema

s vremenom bi trebalo uzet još kvalitetniju stvar da si siguran kad si natovaren opremom

ja i sad ne vjerujem ovome, da se rzumijemo sve je to elektronika ali ima razlike u jeftinjaku i nekoj srednjoj klasi, osjetio sam to  :(

lp
Leti samo leti :-)

Odg: 4S baterija i pretopli ESC

Reply #23
ma i ako ga fleshas opet imas fleshano govno i samo je pitanje kad ce otici za vrijeme leta u resync pa ces popusiti letjelicu, opce poznato da simonk sa nekim reglerima ima problema a pogotovo gdje su motori sa vise polova

Odg: 4S baterija i pretopli ESC

Reply #24
uu davore vidim da su te razljutili s tom multistar serijom  :)

al potupno te razumijem jer i mene su. ::)
kao znas da je sve to kinez ali kao ovo im je top linija za multirotore i blasra...a ono...

uglavnom izbjegavam hobbyking u sirokom luku vec neko vrijeme zbog usluge a ovo mi je mislim zadnje od njih...
ko pita više zna

Odg: 4S baterija i pretopli ESC

Reply #25
Da, Hobbyking je tako los da prodaje nesto sto kosta 100EURA u europi za 20dolara!

Odg: 4S baterija i pretopli ESC

Reply #26
ja sam imao dvije hexe s tim multistar 30A OPTO reglerima. sve 5 radilo i na 10 i na 11''.
na 4S LiPo i onim plavim 700KV motorima s RCTimera.
http://www.youtube.com/watch?v=hfiWq0PR5n4

playlista više letova: http://www.youtube.com/playlist?list=PLdjFpizRMQsxlK1ZdYM-lIisIcAdtL2Zv


jesi probao veće propove pa na 3S?
možda time riješiš problem kratkog leta a zadržiš iste motore i reglere.
pošto s većim propovima raste i efikasnost setupa(ako je sve ostalo unutar granica normalnog rada)

Odg: 4S baterija i pretopli ESC

Reply #27
@Coljo
ne laprdaj bezveze, ovdje je rijec o kvaliteti pojedinih dijelova a ne cijenama ali je uvijek bilo koliko para toliko muzike a to sta je ista stvar jeftinija 3-4 puta u Kini nego u EU je stvar politike gospodarstva cijele regije a ti probaj uvesti taj jebeni kineski motoric od 20$ u HR recimo pa da vidim koliko ce koštati kod nas...oce li biti 20 ili 40 ili 60$...mozda bi mogao konkuritat kosookima


ako imas srece pogodit ces seriju koja radi odlicno ako nemas jbg, imao sam dva motora identicna samo sto se na jednom nakon 10 min odljepili magneti, drugi jos dan danas vrti ko blesav

Odg: 4S baterija i pretopli ESC

Reply #28
Sve je to ista kina!

Odg: 4S baterija i pretopli ESC

Reply #29
Sviđa mi se ovo što Dr.Tom predlaže. Jel netko zna što je točno u tim multistar reglerima? ( čip, fetovi, dali ima oscilator )
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3