Skip to main content

Topic: TBS Discovery Clone + KK2.0 (Read 12239 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: TBS Discovery Clone + KK2.0

Reply #15
Jel to baterija 3000 ili 5000? Probaj bateriju pomakivati za 2 cm prema naprijed pa vidi jer ima razlike!?
DJI P3A
DJI MAVIC MINI

Odg: TBS Discovery Clone + KK2.0

Reply #16
To je 5000 batka, kad je stavim prema naprijed onda pri uzljetanju quad krene full nosom naprijed I u letu ga cijelo vrijeme vuce naprijed, ali kad je iza batka ide ok

Odg: TBS Discovery Clone + KK2.0

Reply #17
Budem probao, nego mi je cudno to sto mi prvi quad leti ko beba, frame doslovno sklepan, losiji propovi, motori takoder losiji. Jedino dali ima veze teziste quada, mislim ovome definitivno baterija nije u sredini u  I mozda nije u balansu

Ima veze teziste quada, u centru treba biti, cim je off mora stalno popravljati i teze je stabilizirati.

Odg: TBS Discovery Clone + KK2.0

Reply #18
Meni je srepfler podesio parametre telefonom ;) i quad leti stabilno i mirno.
Još ka tomu sam ga opterečivao s 400grama koji nisu bili u težištu i kk2 je to odradjivao super.

Odg: TBS Discovery Clone + KK2.0

Reply #19
Meni je srepfler podesio parametre telefonom ;) i quad leti stabilno i mirno.
Još ka tomu sam ga opterečivao s 400grama koji nisu bili u težištu i kk2 je to odradjivao super.

:) :)

Imas SimonK na ESC, to znatno pomaze kod stelovanja.
Parametri na kojima bi se stock fw tresao kao lud na SimonK prolaze.

No uz malo truda moze se nastimati i stock ESC i plasticni propovi i 1.0 fw, poboljsanja ne skode.

Model je pozeljno prvo dobro ustimati a tek onda opterecivati, imati van balansa i sl.

kod vecih opterecenja ponekad je potrebno malo dostelovati,
isto i na vjetru.

Odg: TBS Discovery Clone + KK2.0

Reply #20
Bas sam mjerio tezina quada je 850g bez batke, to mi se cini ok. Kad bude toplije vrijeme budem to probao podesiti. Bas sam sa frendom ugradjivao nazu na njegov jazo model, prestrasno kako je to mirno, a kad upalis gps ludnica

Odg: TBS Discovery Clone + KK2.0

Reply #21
Bez video uradka ne vjerujemo nikome što piše  :-\
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: TBS Discovery Clone + KK2.0

Reply #22
Haha, poštujem to, inace to je quad od kolege elnino, kad malo se poboljsa vrijeme vjerujem da ce plasirati neki video na forum, ali stvarno naza je fantazija, ali po meni jos uvijek malo previse kosta


Odg: TBS Discovery Clone + KK2.0

Reply #24
Uspio sam dobiti da KK2 mirno leti, sto podešavanjem i mislim da je pridonijelo to kad sam stavio gopro naprijed da se je malo ubalansiralo težište. Danas sam malo testirao jer nemam kad preko tjedna, ali dosta puše vani i ne vjerujem baš KK2 u takvim uvjetima, baš kad jako zapuše ona se pogubi ili treba nešto još bolje podesiti, neznam, ali vidim da divlja zato sam letio malo niže da nebi quad doživio epileptični napad u zraku,  ::)

Snimano china mobom tako kako je takvo je

TBS Discovery with KK2 self level on windy day


Odg: TBS Discovery Clone + KK2.0

Reply #26
jos kad luster tj. nazu nabavis... nebus ga se bojal dic vise od par metra  :)

Odg: TBS Discovery Clone + KK2.0

Reply #27
Pošto se mislim ovo ljeto baciti na FPV definitivno sam odlučio promijeniti kontroler i priječi na nešto sa GPS-om. Trenutno isprobavam AIOP V2.0 ALL IN ONE PRO Flight Controller sa GPS-om i bluetooth modulom sa RC Timera. Investicija od 100 dolara koja obečava. Uspio sam mu ubaciti MegapirateNG firmware i podesiti sav hardveraj da radi, makar mislim da tu ima stvari koji fale a ima na Multiwii firmwaru npr spajanje na model sa android mobitelom i podesavanjem na livadi bez laptopa , tako da cu pošlušati savjet Dr.Toma i preflashat na Multiwii . GPS modul je mrak, spaja se na satelite čak kroz krov kuće bez greske, a vani se locka dok si reko keks. Uspio sam kalibrirati kompas, jedino ne kužim kalibraciju akcelerometara preko Mission Plannera, sve mi je 100% u vagi, ali na MP i dalje pokazuje lagani nagib udesno. Još to moram prokljuviti, stavljam propove i u zrak

Uglavnom to izgleda ovako


TBS Discovery with Crius AIO 2.0 MegaPirateNG_2.8_R3 almost ready

Odg: TBS Discovery Clone + KK2.0

Reply #28
bas me zanima kak bu to ferceralo  :)

ak bu upola ko naza to bu super... u tom slucaju mozda to piknem na hexu koja bu buduci projekt....

ocekujem da to poleti do sutra  ;)

Odg: TBS Discovery Clone + KK2.0

Reply #29
ima član tompa225 jedan s takvim setupom, pa možete usporediti već danas/sutra u zraku  ;)