Skip to main content

Topic: naza gps lock problem ovih dana (Read 7018 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: naza gps lock problem ovih dana

Reply #31
aaaaaaaaaaaaa brutala!   kaj je frajer stavio far od auta  :D

Odg: naza gps lock problem ovih dana

Reply #32
Treba sloziti IC reflektor, da vidis panike, nesto se krece u mraku , roj bumbara.

Malo of topic, za ekipu koja vozi nazu i koriste simonk reglere. Ja imam blueseries 30A i imao sam problem da pri armanju su mi se samo dva motora zavrtila i tek nakon recimo 30% gasa ostala dva, u assistantu pod Motor Mixer u motor idle speed opciji odabrati high i stvar radi.

Odg: naza gps lock problem ovih dana

Reply #33
Ma problem je tak kaj naza nakon pola minute zablinka zeleno par puta kao da je odradio home lock, ali nakon toga i dalje pegla crveno, jako cudno, nemozes letiti jer ga jos vise nosi nego u altitude,  ali po noci i meni i elninu kad smo upalili nakon pola minute blinka konstantno zeleno, tako da ima definitivno veze sa spajanjem po danu. By the way evo sad sam izaso van da jos jednom testiram i bum nakon pola minute otprilike samo zeleno blinka.  ::)
Evo i mene danas izmuci heksa i gps. Sto sekile veli kad se pukne gps.mod ona je klizila jos vise. Rezultat pad i dva slomljena krqk. Motori ostali netaknuti. Pala nekako smijesno na one zastite ispod. Nije mi kasno sta se desilo. Kao da mi je u gps modu prolupala naza
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: naza gps lock problem ovih dana

Reply #34
poskok daj bas probaj testni let ponoci, bas me zanima

Odg: naza gps lock problem ovih dana

Reply #35
Zasto padnete kad nestane gpsa?
Jasno mi je da ne radi intelligent mod ovaj ili ona i da palica nazad ne vraca prema pilotu vwc ovisno kako je model okrenutj i da naza ne stoji kao kamen u zraku.

Ali onda se leti klasično. Nose in i slično...
Ili vam se odmah slozi na pod a ne samo da se ugasi gps? Nisam skuzio po pricama iz tih padova....

Odg: naza gps lock problem ovih dana

Reply #36
Meni ne padne, nego kad iz altitude prebacim u gps, model sam krene negdje neodredjeno. Ali kad je mrak u gps-u stoji kao luster. E da je to multiwii doktor bi vec rijesio  misteriju

Odg: naza gps lock problem ovih dana

Reply #37
ima nesto sa greškom lokacije i problem krene od startanja GPS moda , razlike idu i preko 100 metara . Moj qvad je zaprasio u niskom letu oko pedeset metara i onda se krenuo vračati na neku xx točku prema startu , nažalost između je bila padina a on u punoj brzini . U Kopterwotksu sam gledao snimak-track jednog tako zbunjenog leta i izgleda loše :-)

Odg: naza gps lock problem ovih dana

Reply #38
pa kad tako gps zabrije,  odma prebaci u altitude i sam ga izravnas......

Odg: naza gps lock problem ovih dana

Reply #39
nažalost sve komande su bile mrtve , osim moje ladice otvorene do poda kad me sprava napal u brišućem letu  ;D

Odg: naza gps lock problem ovih dana

Reply #40
pusti komande dok je gps zblesiran a ti letiš u tom modu,
jer onda je njegova zadnja, bilo da radi ok ili ne radi, pa vidimo kako to završi...

jesi li prebacio prekidač da letiš bez GPS-a? (u atti ili čak 'turbo opasni' manual mod)
imaš li ga dodijeljenog uopće na stanici?

vidim da su u novom fw ugasili manual mod po defaultu,  :D
u 3 way prekidaču imaš samo 1. atti, 2. atti, 3. gps
moraš ga mišem kliknut i odabrati u GUI-u. da bi bio dostupan u zraku.
vjerojatno je previše ljudi početnika padalo ako nisu spojili dobro taj kanal na stanicu, pa nije poletio ukopan u GPS modu...
ili ako su slučajno prebacili na klasičan mod letenja, bez pomoći silnih senzora i autostabilizacije...

sve je ok do jednom...

ali upravo iz tog razloga se onda i pada kada nestane GPS-a,
jer ih malo zna letjeti bez toga svega a i oni koji znaju možda ne mogu isključiti jer nisu u GUI-u podesili.

osim toga, isključenjem manual moda po defaultu se eliminira još jedna važna provjera modela.
jel sve u CG i jesu li svi motori jednako opterećeni.
to bi trebala biti standardna provjera na prvom letu, prije paljenja akcelerometara a kamoli gps-a.
jer acc može zamaskirati krivo raspoređenu masu, što nije dobro.

naza gps lock problem ovih dana

Reply #41
Ja ni ne letim u gps jer nevidim svrhu istog to jedino kad stanes pa ga ostavis da stoji u mjestu. Manual i altitude je sasvim dovoljno za letenje
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju


Re: Odg: naza gps lock problem ovih dana

Reply #43
Treba sloziti IC reflektor, da vidis panike, nesto se krece u mraku , roj bumbara.

Malo of topic, za ekipu koja vozi nazu i koriste simonk reglere. Ja imam blueseries 30A i imao sam problem da pri armanju su mi se samo dva motora zavrtila i tek nakon recimo 30% gasa ostala dva, u assistantu pod Motor Mixer u motor idle speed opciji odabrati high i stvar radi.
Ovo meni radi

Sent from my ST26i using Tapatalk 2

dovoljno jak motor moze dignuti i tavalon u zrak

Odg: naza gps lock problem ovih dana

Reply #44
Evo opet isao probati, sa kamerom , bez nje, maknuo sam stanicu 10m od quada, cak sam gps antenu dva puta omotao izolirkom, mislim znam nema veze , ali uvijek ispadne najgluplje rijesenje. Cak sam probao foru da uzletim makar nije zalokan , odletim 10-ak metara, sletim i iskopcam batku i sve nanovo, ali nista.