Skip to main content

Topic: Treba mi nacrti za Easy glider pro ili Bixler (Read 4917 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Treba mi nacrti za Easy glider pro ili Bixler

Reply #15
Ajde ti njega ipak posalji.

Odg: Treba mi nacrti za Easy glider pro ili Bixler

Reply #16
Pa raspravili smo to.
Do repa ce da ide karbonska cevka od 597mm kao po onoj semi. I kroz tu cevku ce da idu dve zice . Koje zice da koristimo za povezivanje repa i zadnjih krila sa servo motorima? Trebace nam dve zice  duzine oko 700mm. E sad ja pitam kakve zice da koristimo za to? Valjda smo se sad razumeli  ;D


Odg: Treba mi nacrti za Easy glider pro ili Bixler

Reply #18
Jeste kao ova prva ali necu da narucujem iz hobbykinga samo 2 zice :) Imam kuci razne zice pa moram da vidim koju da iskoristim za to

Odg: Treba mi nacrti za Easy glider pro ili Bixler

Reply #19
Dobro resili smo problem sa zicom. Sad on hoce da mi skrati krila za 20cm a trup za 10cm. Koliko to ima da mi utice na performanse jedrenja?


Odg: Treba mi nacrti za Easy glider pro ili Bixler

Reply #21
Znaci ima da mu dosta skrati duzina letenja?

Odg: Treba mi nacrti za Easy glider pro ili Bixler

Reply #22
Tako je...

Odg: Treba mi nacrti za Easy glider pro ili Bixler

Reply #23
Moram jos ovo da pitam u vezi motora. Dakle motor koji planiram da ugradim je ovaj:

http://www.rcsrbija.rs/motori/elektro-motori/brushless-outrunner/motor-bl-outrunner-roxxy-c281246-1720-kv

Pise da se koristi za jedrilice do 300gr tezine i preporucen propeler mu je 8x4.3in.
Kolika odstupanja od preporucene mere propelera smem da pravim? Nasao sam jedan spiner sa sklapajucom elisom sa 11x6in propelerom, ali to bi predpostvljam bilo previse

Odg: Treba mi nacrti za Easy glider pro ili Bixler

Reply #24
ne idi vise od ovog preporucenog skurit ces nesto definitivno

Odg: Treba mi nacrti za Easy glider pro ili Bixler

Reply #25
To ti je cca. duplo vise!

 

Odg: Treba mi nacrti za Easy glider pro ili Bixler

Reply #26
Dobro hvala na odgovorima puno ste pomogli. Trenutno je jedrilica u izradi inace pravi mi za 10% manju po svim merama. Kad bude zavrsena poslacu vam slike. Pozz