Skip to main content

Topic: Nova pila u hangaru - Edge 540 120 (Read 8521 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Nova pila u hangaru - Edge 540 120

Reply #30
Postoje dva tipa RC pilota. Pokusat cu citirati robi1kenobi-ja

"oni koji stave najmanji moguci pogon i oni drugi..."

Ja sam drugi, pa sam na 3kg 1650mm WS stavio 1200W. Opce me ne boli glava od 400W po kili.
Sad planiram raditi jednu "jedrilicu" za F5B sa recimo 1700W/kg ... nek se nade!

Zao mi je recimo dr.Toma koji je kupio 3D avion i sa kotacima upoznao kompletnu hortikulturu Custic. Meni je nekak normalno da ako netko radi 3D avion, omoguci i visenje na propu onima koji to znaju... nisam taj.

Trgovine po netu su pune modela "letecih cigli" ispod 200$ i onda ispadne da model iz ove teme, osposobljen za let ima 5kg, a moj isti takav ima 3kg, i prilicno je skuplji.

I sad mozemo raspravljati u beskonacno, a zasto!?!? Nek svatko leti kak mu pase i sa cim mu pase, a pivica je najbolja hladna. Zao mi je samo ljudi koji vjeruju iskusnima pa popuse!
Futaba T14SG & T10CP / MXS EXP 64" / Xperience 132" / Spirit V2 80" / DLG Vortex 60" / NAN Nelly 72" / FPV Quad 500 & 290 &250 & 190 size / FS Dominator / MXS hybrid 49" / Hummer EPP 40"
https://sites.google.com/site/trenutakuvremenu / https://sites.google.com/site/deepskyhunters


Odg: Nova pila u hangaru - Edge 540 120

Reply #32
Ne vidim potrebu ovdje za ikakvim raspravama. Letim s modelima od 1979, a akro modele od 1983. Setup slažem prema onom što smatram da je OK i prema vlastitom dugogodišnjem iskustvu. Kako sam već prije rekao, 3D letenje me ni najmanje ne zanima!!!, pa modele slažem da imao što realnije osobine prema pravom avionu koji model predstavlja. Letim klasični akro program koji se bez problema radi sa ovakvim setupom. Uostalom, ako se pogledaju teh. podaci za Edge 540, može se vidjeti da ima motor jačine 300-320KS, a TOW je oko 600kg sa pilotom. Prema tim podacima i vašim famoznim omjerima koje ste odnekud izvkli, ispada da taj avion uopće ne može letjeti, a kamoli letjeti akrobacije. Ne znam samo kako su ga onda koristili u RB Air Race seriji.
Sbach je bio isto složen za normalno akro letenje, a ne za 3D.
Ovime zatvaram ovu temu.
Hawker SeaFury / Edge 540 / Skipper / Logo 400
Futaba T14SG