Skip to main content

Topic: 3D printanje (Read 3131 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

3D printanje

Pozdrav svima i ostalima...
Dakle pitam se da'l netko ovdje posjeduje 3D printer te kakve su cijene printanja u gramima...centimetrima!!
Dakle trebao bih lutku za model paraglidera u koji bi isla dva servo motora na koje idu ruke (za komande) -  pa bih volio to cim vjernije napravit jedan komad od kojeg bih si napravio silikonski kalup za umnozavanje.

Zahvaljujem


....using Tapatalk
LP,  Chris
... gravity always wins ....

Odg: 3D printanje

Reply #1
jedino sto sam nasao je ovo https://www.facebook.com/3dprintanjeHrvatska

al mislim da si malo ubrzao sa tim jer je to poprilicno skupa sprava.

Mozda ti je najbolje uzet neku lutku vec gotovu ili napravit od glinamola

Odg: 3D printanje

Reply #2
Ma da, trebao bih ustvari samo jednu lutku - lutka treba biti suplja, a to je puno laganihe od pune lutke!
Vidim da vani po netu ljudi rade svakakve figurice pa rekoh da se raspitam, a da sam vjest u glini ili modeliranju...nisam!


....using Tapatalk
LP,  Chris
... gravity always wins ....

Odg: 3D printanje

Reply #3
3D printer ima Dok ing i radi uslugu printanja a i Multirotor.hr ima printer, pitaj njih!

Odg: 3D printanje

Reply #4
  Bok ... u ovoj temi imas par mojih slika iz 2008., Paraglajder kojeg je slovenac napravio ...
http://www.flyfreak.net/birtija/rc-paraglider-1584/msg12559/#msg12559


Sto se tice 3D printanja ... neam pojma, osim da je ovaj mjesec u Bug-u tema mjeseca 3D printanje :) ...
... mozda posluzi, mozda ne ... ako hoces mogu ti i poslat cijelu temu il cijeli bug?! :)


 










Odg: 3D printanje

Reply #6
Za mjesec do dva bi trebao biti gotov moj 3d printer, pa ako ti ne bude prekasno, javi!


Sent from my iPhone using Tapatalk.
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc

Odg: 3D printanje

Reply #7
...ma i ja polako nabavljam dijelove, a'l ne vjerujem da ce biti sastavljen prije ljeta!!! :(

pozzz
LP,  Chris
... gravity always wins ....

Odg: 3D printanje

Reply #8
cijena printanja nije skupa ako ne ideš u visinu a teško je napravit figuru bez toga,pa zar nema to za kupit ako ne u rc dućanima onda u nekom maketarskom(za izradu arhitektonskih maketa)...ima moj frend printer a njegovi partneri još i bolji...od plastike do titanijuma....javi se pa ću vas spojit
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: 3D printanje

Reply #9
Ma ne - nije to samo za pilota (lutku), imam jos poneki projekt u glavi.... A sto se tice imam nekoliko modela paramotora, Hackerov (200EUR komplet) je najuvjerljiviji izgledom ali ne toliko funkcionalan u zraku, evo na videu....a cijena je bas europska

Speed 1.6 + Hacker

pozz
LP,  Chris
... gravity always wins ....

Odg: 3D printanje

Reply #10
što da vidim iz tvojih primjera?ako misliš na ovaj zaštitnik propelera bolje ga je izrezat na običnom CNC-u....svako printanje u treću dimenziju od nama prihvatljivih a ne hobby materijala(čitaj;dovoljno čvrstih) uglavnom je neisplativo osim ako se radi model za kalup koji će onda služit za produkciju većeg broja tih stvari nekom drugom metodom....uzmeš fino figuricu i napraviš je pomoću one neke metode thermoplastičnim formiranjem,gdje se grije plastika i onda vakumom napravi da prione uz predmet,nisam stručnjak za to objasnit al ti ima neko tu to....
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.