Skip to main content

Poll

Tko je zaslužio kit-komplet Magnuma i setup + lipo?

  • miso227
    6 (17.6%)
  • tomoooo
    0 (0%)
  • Zac1970
    5 (14.7%)
  • Maverick Top Gun :)
    1 (2.9%)
  • Ante ST
    15 (44.1%)
  • Zed
    3 (8.8%)
  • Zlatcom
    2 (5.9%)
  • foxxy
    1 (2.9%)
  • Nikola Lehkec
    1 (2.9%)
  • DJDarky
    0 (0%)

Total Members Voted: 32

Voting closed: December 08, 2014, 10:01:54 pm

Topic: NAGRADNA IGRA: 'MAGNUM', powered by King  (Read 13682 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

NAGRADNA IGRA: 'MAGNUM', powered by King

Napravio sam Magnuma i leti ! Napravili su ga mnogi drugi - isto im leti!

King mi je poslao dijelove za još jednog, zašto da ne uveselimo nekoga tko si želi ovaj model za zabavu?!

Rulz of the Game:

1. U subotu u 8.00 postavljam post sa 11 + 1 (slikovnim) pitanjem: tko prvi ovdje u temi posta TOČNE odgovore dobiva dijelove za Magnuma bez setupa:

2. Odgovori koji se priznaju nalaze se ovdje u privitku zipani sa passwordom: kako se ovaj post i privitak neće mijenjati, ja u momentu kada bude vidljiv post sa točnim odgovorima samo napišem pass; time se osiguravam od dežurnih teoretičara zavjere da je kriterij mijenjan i prilagođavan nekome.

3. Pitanja su iz područja zrakoplovnog modelarstva; ima jedno trik pitanje i jedno eliminaciono - tj. na njega treba baš znati točno odgovoriti zato preporučujem googlati: Fizika za osmi razred ! Pitanja su inaće lagana i općeg su značenja za zrakoplovno modelarstvo..a kriterij za odgovore je postavljen vrlo 'široko' bez cjepidlačenja  ;) !

Cilj nagradnjače je omogučiti nekome tko je brz na odgovoru i znanju , da si zasluži dijelove za ovaj model !

Damir

[attachimg=1]


Odg: NAGRADNA IGRA: 'MAGNUM', powered by King

Reply #1
Odgovori:

[attach=1]

Odg: NAGRADNA IGRA: 'MAGNUM', powered by King

Reply #2
Odlično,
Da imam još nešto za donirati, barem za drugo mjesto...jgb, rasprodao sve viškove.
No možda se još netko nađe.

Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: NAGRADNA IGRA: 'MAGNUM', powered by King

Reply #3
Pitanja:



1. Gdje prirodno raste najviše stabala balze (kontinent ili država..)?


2. Što je to termika?


3. Ako bi na Mjesec prenjeli helikopter, balon punjen helijem i električni solarni  avion - Solar Implse  Bertrand Piccard-a, koji bi od njih tamo na Mjesecu mogao letjeti?


4. Koliko taktova imaju današnji modelarski nitro motori (glowplug motori)?


5. Sa kojim ljepilom ne možemo lijepiti stiropor ili depron, a da se isti ne počne otapati , (navesti barem jedno) ?


6. Koliko elisa ima hexacopter u konfiguraciji trikoptera (Y) ?


7. Što je to ESC ?


8. Zašto helikopter , koji nije izrađen u konfiguraciji 'koaksijal' ima i repni rotor ?


9. Koliki je maksimalni ( i preporučeni !) dozvoljeni napon jednog članka LiPo baterije ?


10.Od čega se sastoji mješavina goriva za nitro-motore, navesti barem jedan bitan sastojak?


11.Što je to FPV( u zrakoplovnom modelarstvu) ?


12. vidi sliku -pitanje je na slici uokvireno!
[attach=1]


Odg: NAGRADNA IGRA: 'MAGNUM', powered by King

Reply #4
1 Ekvador
2 Dizanje toplog zraka
3 nista od ponuđenoga
4 2 i 4 takta
5 CA ([size=78%]Cijanakrilatno lijepilo[/size][/color][/size][size=78%])[/size]
6 6 elisa
7 [/size]ESC[/size] kratica dolazi od engleskog naziva [/size]Electronic Speed Controller[/size]. [/size]regler daje impulse motoru bez kojih motor ne bi mogao raditi i kontrolira broj okretaja motora, shodno položaju palice gasa
[/size]8 da se sprjeci okretanje u krug
[/size]9 4.2v
[/size]10 nitrometan ricinosovo ulje
11 [/size]First-person view je oprema koja prenosi sliku s kamere na modelu do monitora ili naocala koje se nalaze kod pilota [/color]
[/size]12 0.96v
[/color]

strong, light and cheap - choose two

Odg: NAGRADNA IGRA: 'MAGNUM', powered by King

Reply #5
Bingo za Gregora !


pass za rješenja je: kaj_si_mislio




Damir

Odg: NAGRADNA IGRA: 'MAGNUM', powered by King

Reply #6
Ne valjaju odgovori, ovo su ispravni:


1. Pevec
2. Termika je kad se zimi prehladiš, pa dobiješ temperaturu
3. Oba će letjeti, treba ih samo jako baciti uvis
4. Koliko god treba, broj taktova ne ovisi o motoru, već o taktu koji daje harmonikaš ovisno o pjesmi koju svira.
5. Pljuvačkom, naravno, ako smo se prije toga napucali ćevapa i luka.
6. Aaaa, ovo je trik pitanje, Y je u stvari na ćirilici U, dakle, 2 elise.
7. ESC je skraćenica od E Sad Cepaj...fali još i M kao majstore, a odnosi se na onog harmonikaša koji određuje takt motora i pjesme.
8. Da bi ga na većoj visini razlikovali od onoga kukca, mislim da se zove vilin konjic.
9.  200V po milisekundi, služi za potpaljivanje roštilja, naftne peći i sličnih uređaja
10. Od suncokretovog ulja i chilly začina (ako je crveni) ili mente (ako je zeleni)
11. FPV znači Female PMS View, a označava pogled žene prema muškarcu kada je ista u PMS-u
12. napon je lagano peckanje jezika u rangu pepermint bombona, dakle, 1 bombon
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: NAGRADNA IGRA: 'MAGNUM', powered by King

Reply #7
Ne valjaju odgovori, ovo su ispravni:


1. Pevec
2. Termika je kad se zimi prehladiš, pa dobiješ temperaturu
3. Oba će letjeti, treba ih samo jako baciti uvis
4. Koliko god treba, broj taktova ne ovisi o motoru, već o taktu koji daje harmonikaš ovisno o pjesmi koju svira.
5. Pljuvačkom, naravno, ako smo se prije toga napucali ćevapa i luka.
6. Aaaa, ovo je trik pitanje, Y je u stvari na ćirilici U, dakle, 2 elise.
7. ESC je skraćenica od E Sad Cepaj...fali još i M kao majstore, a odnosi se na onog harmonikaša koji određuje takt motora i pjesme.
8. Da bi ga na većoj visini razlikovali od onoga kukca, mislim da se zove vilin konjic.
9.  200V po milisekundi, služi za potpaljivanje roštilja, naftne peći i sličnih uređaja
10. Od suncokretovog ulja i chilly začina (ako je crveni) ili mente (ako je zeleni)
11. FPV znači Female PMS View, a označava pogled žene prema muškarcu kada je ista u PMS-u
12. napon je lagano peckanje jezika u rangu pepermint bombona, dakle, 1 bombon

Da mi sad mali ne spava tukel bi glavom o zid

Odg: NAGRADNA IGRA: 'MAGNUM', powered by King

Reply #8
 :'(


tek sam sam vidio nagradnu igru


još više depresije... ne vrijedi pričati...


LP,
milan
---

Odg: NAGRADNA IGRA: 'MAGNUM', powered by King

Reply #9
Evo milane posto bi tjeo ovakav avion,ja cu ti od deprona i stirodura napravit isti jedina obaveza  tvoja je da se snađes kako ga donjet do tebe jer nmg iz bih slat tu postom...
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: NAGRADNA IGRA: 'MAGNUM', powered by King

Reply #10
Ma hvala, Mario. Ne treba. Meni je žao što nisam sudjelovao.


A kad dovršim ovaj klizač (Wiesel light), možda će mi trebati neko brdašce. Ima li oko Orašja neko brdo, barem 1 m visine?


LP,
milan
---

Odg: NAGRADNA IGRA: 'MAGNUM', powered by King

Reply #11
Nema ... Jedino sto kod nas ima su nasipi kraj rijeka i to je to a ne zelis da ti klizac pocme plivat tako da ... ::)
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: NAGRADNA IGRA: 'MAGNUM', powered by King

Reply #12
Idemo malo obnoviti ovu temu: imam još jedan komplet Magnuma za sastavljanje (naravno bez setupa  :D ).

Dobiti će ga onaj tko u ovoj temi napiše najbolji vic, stavi vlastiti smiješni video ili fotografiju ili napiše neki dobar stih o ovom hobiju.
Rok je do 5.XII,a odluka ide anketom u koju ulaze svi učesnici.


Damir

Odg: NAGRADNA IGRA: 'MAGNUM', powered by King

Reply #13
napiše neki dobar stih o ovom hobiju.
..evo i moj prilog, kao 'Modelarski haiku':

Termika je !
Noob sakuplja dijelove po livadi: imao je "smetnje".
Treba antenu koja bolje "baca"

Odg: NAGRADNA IGRA: 'MAGNUM', powered by King

Reply #14
Evo mog vica!

Šetaju  Mujo i Haso i jedno pedeset metara ispred njih puno ljudi, neka gužva, kaže Mujo Hasi, ajd ban Haso odi vidi kakva je ono gužva tamo,  Haso če, hajd sad ču ja.
Vrača se Haso, sav plav u licu, izubijan, Mujo če njemu, jel ban Haso, šta to bi, Haso če njemu, Mujo bolan nije to nikakva gužva odmah si na redu!