Skip to main content

Topic: LOŠI TRGOVCI (modelari) koj je kog i na koji način zaj......... (Read 163781 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: LOŠI TRGOVCI (modelari) koj je kog i na koji način zaj.........

Reply #60
Evo procjenite ovde ko je koga zeznuo, moram otvoriti temu ovde pošto je zaključana tema u oglasima od strane prodavca koji misli da me nije zeznuo ali je ipak zaključao temu da niko ne može iznijeti mišljenje !


http://www.flyfreak.net/oglasi-kupujem-prodajem/prodajem-trex-450-pro-co-pilot-ii-futaba-617fs-futaba-7c-2-4-mod-2/

A evo moram odgovoriti ovde na zadnji njegov post jer je tamo zaključano :
Nisam očekivao 2 glave iako su na slici jer je u oglasu jasno pisalo :  rotor glava komplet X 1


Evo neću se više javljati i neka ovo bude gotova priča !

Odg: LOŠI TRGOVCI (modelari) koj je kog i na koji način zaj.........

Reply #61
Kad me već povlači za jezik!!!!
Darko i ekipa (njih četvoro) došli su u Zagreb iz BIH službenim autom jer mi je sam rekao ide poslovno u Zagreb a da mu je Rijeka predaleko pa sam pristao da odem u Zagreb na svoju štetu odnosno da ugodim KUPCU!!! Darko također nije rekao da je u cijenu od 630 eura dobio i novi Acuccel 6 punjač + napajanje 5A i kompletan repni mehanizam od 450 pro s elisama( što je barem dodatnih $90 USD)koje nije bilo u mom oglasu ali je rekao da bez toga ne dolazi u obzir kupovina. Kada smo se našli kod Emmezzete u Lučkom helikopter smo isprobali i otišli u kafić pregledati sve dijelove koje sam donio iz Rijeke. On i njih četvorica su sjedili samnom za istim stolom pa ne znam kako to da tolike dijelove koje on kaže da fale nitko nije primjetio da fale! Što se tiče CF sablji dobio je 2X align CF sablje i ove CF sablje http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8396.
Preko ovog foruma sam poslovao sa još nekim ljudima i nitko nije imao zamjerki , čak štoviše!
Forum sam zaključao jer se ne želim prepucavati preko foruma ali kad netko krene citirati PP onda to stvarno nema smisla!

Odg: LOŠI TRGOVCI (modelari) koj je kog i na koji način zaj.........

Reply #62
Sto se tice rotora, sada sam provjerio i bila je to moja greska, rotori su karbonski i to oni koji su navedeni, tu se moram izviniti na pogresnom navodu, momak za koga je kupljen ovaj heli je pogrijesio kada mi je rekao da su plasticni ( pocetnik je i ne razumije se ).
Dakle sto se tice rotora sve je ok
 
Sve je ovo ovako kako ti kazes da smo se nasli i da smo sve pregledali i popili pice u Emmezeti ali ja tada nisam imao listu onoga sto je izlistano u oglasu a i heli nije bio za mene pa nisam puno obracao paznju iako sam primjetio da nema servoa. Nisam tada nista rekao jer si ti dosao iz Rijeke i da je moj prijatelj mislio da hoces da mu podvalis ( inace on je Cileanac i radi sa mnom u mirovnoj misiji u BiH ) mogao si se vratiti u Rijeku sa helijem a da ga ne prodas i zato sam sutio tada !
Ali kada sam kasnije pogledao vidio sam da falejos neke stvari iz oglase koje imaju poprilicnu vrijednost !
Ali opet sam rekao sebi da necu nista potezati i neka ostane na tome. Medjutim kada sam vidio da prodajes taj isti servo koji smo ti mi platili jer je bio ukljucen u dil tada sam odlucio da ti posaljem pp, nakon cega si ti ponudio da nam prodas taj servo ! Znaci ja trebam kupiti servo koji sam vec platio ! E tada sam odlucio da napisem ovo javno !
 
Cinjenica je da si ti trazio 600 eura za sve i kada sam te pitao za punjac rekao si jos 30 eura sa napajanjem i ja sam rekao da moze !
Ne mozes ti da izbacujes neke stvari iz oglasa smatrajuci da je dobar dil i ako ti izbacis te stvari. Mene ne interesuje sto si ti cijenio heli 6000 kuna prije to je tvoj problem sto si cijenu snizio !
Ne mozes ti reci ja sam potrosio 250 kuna sto sam dosao u ZG, trrebao si reci doci cu ZG ali trebas mi dodati jos 250 kuna ! Ali ti si rekao doci cu u ZG to nije problem cijena je 630 eura a ne da ti samovoljno izbacuujes stvari iz kompleta da sebi namiris put !
 
To kako sam ja dosao u ZG, da li sluzbenim ili vozom, ma to tebe ne interesuje uopste to je moja stvar !
 
I jos jedna stvar, nemoj zaboraviti da me  vecina u Zg, Gorici a i drugi na forumu ovde znaju i da nisam osoba koja je sklona nekim malverzacijama i laznim optuzbama ! To ti moze potvrditi i Robi, Majk, Zac, Wespen i drugi jer me svi oni dobro znaju !
 
I vise stvarno necu pisati o ovome jer nisam ja ni ocekivao da ces ti meni poslati ove stvari vec mi je ovo samo bila neka moralna satisfakcija !
 
Ja i ti se mozemo naci i letjeti zajedno  u ZG i ovde kod mene a i kod tebe tamo, ali vise necemo trgovati to je sigurno !
Uvijek si dobrodosao ovde kod mene kao i svi drugi koji se nadju u blizini Prijedora !
 
 

Odg: LOŠI TRGOVCI (modelari) koj je kog i na koji način zaj.........

Reply #63
Darko,
Pratio sam vase pisanje od pocetka i mislim da nisi pogrijesio sto si sve ovo napisao,
neka i drugi znaju,
jeste da je u trgovanju tko koga "prevari" ali medju nama modelarima bi trebala da bude cista racunica,
Iv

Odg: LOŠI TRGOVCI (modelari) koj je kog i na koji način zaj.........

Reply #64
Gospodo draga moram da se nadovezem na ova Darkova kukanja i tuzakanja jer smo ja i moj brat sa G. Tomicem podosta trgovali i SVE je bilo i vise nego u redu!
Zbog tog i nemogu zazmirit na ove Darkove postove a da nista ne kazem.
Na kraju krajeva nasli ste se sa covjekom, vidjeli ste sve sto je donio sa sobom, platili i UZELI a tek sad gadite covjeka! E pa tu meni nesto smrdi!
Ponasate se ko neozbiljna i nezrela djeca! Ja kad nesto od nekog kupujem, znam tocno sta uzimam i koliko cu platit pa mi tu bas i niste jasni a bilo vas je nekoliko kad ste dosli po heli pa sad neznam jeste li vi negdje prije predaje svratili na koje pice viska pa vam se telemetrija zbrckala ili je G. Tomic majstor obmane (kao D. Copperfild) :D
Nebi volio da se netko od vas uvrijedi al zasto onda ljepo ne narucite direktno iz Tajvana pa vam nece dolazit do ovakvih nesporazuma a i cjena ce vam bit "manja" :P :P :P!
Eto, nije da branim G. Tomica al je covjek i vise nego fer sto se mene tice! Kod ovakvih skupih hobija nikada nemozes vratiti ulozeno i uvjek si na gubitku. Zato ja ljepo stvari redam po policama i manje vise nemam sa nikim posla!
I budite dobri jer cu vas tuziti mami i tati  :'( :'( :'(

Live long and prosper.....
3 x rc helikopter :P

Odg: LOŠI TRGOVCI (modelari) koj je kog i na koji način zaj.........

Reply #65
Evo i da se i ja uključim malo u raspravu, ne bih htio da me gledate kao nekog padobranca koji se niodkud stvorio :o . inače djelujem na rc pilot forumu, a ovdje sam uskočio nedavno.

Da neduljim , prije dvije godine sam naručio od Leonarda Belovića (vlasnika Leo-modeli d.o.o.) avion Carey2 nešto slično Cessni.
Avion sam čekao 2 mjeseca , a kad mi je stigao , prvo razočarenje je bilo to što mi je poslao pola aviona  :'( ,al doslovno , pola djelova mi je falilo za izradu modela , o kvaliteti materijala neću ni prićat. Sve vam govori da je topolino drvo , ono od kojeg se izrađuju palete za voće ??? ??? ??? ,bilo namjenjeno za trup a balza je bila trula i pucala pri jačem naprezanju. poslije sam imao još sličnih iskustava s naručivanjem i stoga sam odj***o takav način modelarstva. Sad trenutno konstruiram i radim vlastite modele u ANK Split www.anks.bloger.hr 8) .     

Odg: LOŠI TRGOVCI (modelari) koj je kog i na koji način zaj.........

Reply #66
Darac ! ma pusti ... znamo 5 godina ,nisi tip koji mulja ljude !nek samo seru!!!

Odg: LOŠI TRGOVCI (modelari) koj je kog i na koji način zaj.........

Reply #67
Ja sam od darka kupio stanicu i receiver ljetos i sve je bilo OK, tako da ga kao prodavaca mogu samo pohvaliti  :)
Starenje je neizbježno ali zato odrastanje nije

Odg: LOŠI TRGOVCI (modelari) koj je kog i na koji način zaj.........

Reply #68
Kako nam muljaju, ne samo 'domači majstori' već i ovi specijalci sa HK: ovaj proizvod
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=663
hvalisaju slijedećim riječima:
"WARNING These servos can be found on eBay and other asian seller stores at close to this price, however be warned, they do not contain Taiwan/Japan components. HexTronik (the manufacturers of these servos) have two standards, one is for local sale, and the other is export quality with imported connectors and resin gears from Taiwan and Japan. Our HXT500 and HXT900 are export only, and not built for the domestic market.  "

I tako... nabavim par komada za mini-Zagija zvanog Mali Perica, sve Ok izvjesno vrijeme i onda, naravno odjednom gubim kontrolu, vrti mi model jer jedan je servo uginuo iz čista mira. Perica je tresnuo , no nije se ozbiljnije oštetio pa čupam van neispravan servo i lijepim ispravan.

Znatiželjan, idem raskopavati crknuti servo i što nađem unutra? Originalni HXT, nema sumnje  :D , svjetska kvaliteta !

Damir



Odg: LOŠI TRGOVCI (modelari) koj je kog i na koji način zaj.........

Reply #69
Ti barem Damire znas dobro kako ide sa ETIKETAMA,
ovo je samo jos jedan slucaj koji me ne zacudjuje,

pozdrav

Odg: LOŠI TRGOVCI (modelari) koj je kog i na koji način zaj.........

Reply #70


Znatiželjan, idem raskopavati crknuti servo i što nađem unutra? Originalni HXT, nema sumnje  :D , svjetska kvaliteta !




Bas me interesira kaj pise u TowerPro servacima http://www.servodatabase.com/servo/towerpro/sg51r

"It seems that perfection is reached not when there is nothing left to add, but when there is nothing left to take away" (Antoine de Saint Exupéry)


Odg: LOŠI TRGOVCI (modelari) koj je kog i na koji način zaj.........

Reply #72
Je**te pa ni HXT nije više što je bio! Ako je ikada bio :-\

Koliko para toliko muzike, no za ono što ja korisitm mi ne smeta da nije brand, NO, ako je samo tako odustao, koma bez obzira na ćemu je.
Definitivno šteta ekonomska no isto tako i opasno ako se ne varam što je i važnije.

Odg: LOŠI TRGOVCI (modelari) koj je kog i na koji način zaj.........

Reply #73
Naručim HXT servo(više njih raznih veličina),otvorim da produljim žice , kad ono sve TOWER PRO.
Otvorim TURNIGY SERVO kad ono pogodite kaj TOWER PRO.
Imam osječaj da 90% svega na HK radi TOWER PRO a ovi samo naprče naljepnicu ....
Robert

Odg: LOŠI TRGOVCI (modelari) koj je kog i na koji način zaj.........

Reply #74
Naručim HXT servo(više njih raznih veličina),otvorim da produljim žice , kad ono sve TOWER PRO.
Otvorim TURNIGY SERVO kad ono pogodite kaj TOWER PRO.
Imam osječaj da 90% svega na HK radi TOWER PRO a ovi samo naprče naljepnicu ....

Jel vrijede ta serva uopće? Vidim na HK-u sve neka noname serva, pogotvu ona standard, hiteci su stalno u backorderu, a za ovo ostalo što nude svako malo naletim na komentar da od 3 radi jedan ili da od 4 svi rade super, ali odjednom nakon dan dva jedan ne radi.. pa kao skuži da mu je potencimetar loše zalemljen. Malo mi to rizično za stavljat u neki vredniji model..