Skip to main content

Topic: F450 quadrocopter ne zeli poleteti (Read 8134 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: F450 quadrocopter ne zeli poleteti

Reply #15
isto je i na selflevel i ovak pokusao sam kontrirat onda ga baci na drugu stranu

Odg: F450 quadrocopter ne zeli poleteti

Reply #16
Imao taj problem,kk plocice su sve glupe i s vremenom jednsotavno polude,odi na ono di ti prikazuje sta koji stick radi i vidjet ces da ti je nesto pobrkano,mjenjaj konektore od prijamnika ka kk plocici dok ne bude sve stimalo i to je to.
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: F450 quadrocopter ne zeli poleteti

Reply #17
Po čemu su kk pločice glupe? Ako sve namjestiš kako treba, raditi će kao i sve ostale pločice toga ranga.

Meni je kk2 bio prvi FC na kvadu i samo jednom sam imao problem sa njim (naravno uzrokovano mojom krivnjom jer sam u žurbi da letim taj dan stavio par nebalansiranih propova) gdje je kvad samo odletio u jednu stranu bez da sam mogao išta napraviti osim oduzeti mu gas da se prizemlji u neku visoku travu - nije bilo štete osim pola sata izgubljenog vremena da ga nađem.
Znači jedina mu je boljka što je jako osjetljiv na vibracije, možda malo više od drugih kontrolera.

Poslije APM-a kojeg sam koristio u međuvremenu, opet sam si složio jedan kvad koji leti sa kk2 i nema većeg veselja nego kad letiš sa čistim manualcem.


@ shogun
Ako si sve propelere stavio kako treba, dobro pogledaj smjer njihove vrtnje jer moguće da ti jedan ili dva motora ne vrte u dobru stranu.
Također napravi kalibraciju gasa na esc-u. To mora da leti, muči te neka sitnica koju si predvidio.

Ne znam odakle si, možda da ti netko od frikova sa foruma pomogne ako je u blizini tebe.

Odg: F450 quadrocopter ne zeli poleteti

Reply #18
Kk plocice su opcenito sve zastarjele i samim tim sto rade na 8 bit-ova su za danasnje kontrolere "glupe" i ne vidim nikakav razlog zasto bih ju netko uopce i kupio za prvu letjelicu kad je npr cc3d bolji a i jeftiniji ili je iste cijene .
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: F450 quadrocopter ne zeli poleteti

Reply #19
I APM radi na 8bita pa radi sve što treba i ne treba.  ;D
To što kk2 zahtjeva malo tjuninga da radi dobro ju ne stavlja u "glupu" kategoriju,, za ono što je predviđena radi sasvim dobro. Da ima boljih kontrolera se slažem, ali kk2 nije za baciti.

https://www.youtube.com/watch?v=l6U-gyvPqSY?t=57m29s

Odg: F450 quadrocopter ne zeli poleteti

Reply #20
Kaj nije 450 ka u + konfiguraciji? Ako staviš X bude se prevrnula.

Odg: F450 quadrocopter ne zeli poleteti

Reply #21
Sa kk2 se mislim naucit letit
A onda cu si slagat printanog inspire-a pomalo

Danas sam stavio druge bulet konektore, sve spojeve ponovno pregledao sve prekalibrirao
Ima li netko neka uputsva za pi postavke, i selfelvel postavke ?

Odg: F450 quadrocopter ne zeli poleteti

Reply #22
To ostavi na tvornickim nemas to zasto mjenjat osm ako ne zelis da i letjelica brze ili sporije prma komande (pi vrjednoatipocecavas ili smanjujes) i btw sklopio si quad naopacke... inace jedna boja ide po izboru ili naprijed ili nazad radi orijentacije a ne lijevo ili desno jer to bas i nije od pomoci onda .
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: F450 quadrocopter ne zeli poleteti

Reply #23
Sa kk2 se mislim naucit letit
A onda cu si slagat printanog inspire-a pomalo

Danas sam stavio druge bulet konektore, sve spojeve ponovno pregledao sve prekalibrirao
Ima li netko neka uputsva za pi postavke, i selfelvel postavke ?


Kolega pogledaj si ovaj video i kopiraj njihove pidove, probaj letiti sa njima pa po potrebi ako quad bude spor u odzivu ili bude oscilacija pomalo diži ili spuštaj vrijednosti.

ps, kada se budeš igrao sa pid-ovima, obavezno olovka i papir i zapisuj pidove s kojima si počeo i koji ti budu najviše obećavali. Lako se izgubiti u šumi brojeva,,, ovako se lako vratiš nazad bez previše razmišljanja

http://www.youtube.com/watch?v=XnAelgyHdDc

Odg: F450 quadrocopter ne zeli poleteti

Reply #24
Evo ubacit cu se ja, meni u tvom videu izgleda da se jedan prop okrece naopacke. No, ako je ko na ovoj gore slici, onda je ok.

Da li si isao na kk2 na receiver test, i sve kanale stavio na 0?

Da li si stavio quad na ravnu plohu, niveliranu, i napravio acc calibration?

Da li si napravio kalibraciju esc-a kroz kk2? Ono sa drzanjem prve i zadnje tipke na kk2 kad palis quad?

Odg: F450 quadrocopter ne zeli poleteti

Reply #25
Jesam sve sto si rekao

Odg: F450 quadrocopter ne zeli poleteti

Reply #26
Inace ovi goli konektori ti nisu pametni, cak ni kod testiranja. Mislim na spojeve motora i esc-a.

Mislim da nemas sta fulat tu.
najbolje da pofotkas svoj kk2 meni, screen po screen, pa ce sve bit jasnije.


Odg: F450 quadrocopter ne zeli poleteti

Reply #27
Nadam se da ce sutra jedan clan s foruma koji mi se ponudio imat vremena pa idem kod njega da probamo to rijesit, ak ne onda cu pricekat i kupit si nazu i prst u dupe

Odg: F450 quadrocopter ne zeli poleteti

Reply #28
Kolega grofzg rijesio problem
Neznam kako al je :D

Odg: F450 quadrocopter ne zeli poleteti

Reply #29
Bilo bi u redu napisat tu kako, radi drugih. Svako malo se pojavi slican problem, na kraju se nikad ne napise sta i kako ;)

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.