Skip to main content

Topic: Molim pomoć (Read 2138 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Molim pomoć

Dakle imam problem kada pomičem desne palice na stanici(elevator i eleroni) motor mi izgubi signal znaci prestane raditi jedno dvije sekunde i opet odavira svoje tonove i radi sve dok opet ne pomičem palicu?esc je 50amp no name,a stanica flysky tx9x?molio bih ako je se netko susretao s ovim problemom da mi objasni u cem je problem?!da li je problem u esc-u ili stanici?motor je novi i radi besprijekorno!


Sent from my iPhone using Tapatalk
obožavam sebe osobito kad sam grozan

Odg: Molim pomoć

Reply #1
Imao sam ja istu situaciju.

isto sa nekim šit reglerom.

Kada sam promijenio regler, sve je radilo.
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Molim pomoć

Reply #2
Nisam jos probao s drugim reglerom ali cim dođem kući ću probati s drugim reglerom


Sent from my iPhone using Tapatalk
obožavam sebe osobito kad sam grozan

Odg: Molim pomoć

Reply #3
Ili da probam kalibrirati regler


Sent from my iPhone using Tapatalk
obožavam sebe osobito kad sam grozan

Odg: Molim pomoć

Reply #4
Ja sam imao isti problem, ali se radilo o micro modelu. Motor je bio 15W snage, a baterija 1S 160mAh. Problem je bio pad napona od baterije do esc-a. Kad upalim motor povuče struju i sve se restartira zbog pada napona. Možda je sličan problem u pitanju. Možda je namješten da gasi motor na nekom određenom naponu pa ga to zeza.

Odg: Molim pomoć

Reply #5
Mislim da nije u tom problem jer mi se izgubi konekcija i kada motor ne radi dok pomičem palice


Sent from my iPhone using Tapatalk
obožavam sebe osobito kad sam grozan

Odg: Molim pomoć

Reply #6
Mislim da nije u tom problem jer mi se izgubi konekcija i kada motor ne radi dok pomičem palice


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ovo bi mogao biti problem i sa prijemnikom, ako izgubi PWM signal na kanalu 3 (ako je na tom kanalu ESC, throttle), ESC se ponaša kao da stavljaš bateriju ponovo. Probaj staviti na prijemnik, na kanal 3 neki servo, pa gledaj dali se normalno ponaša dok pomičeš palice za ailerone/elevator. Ako je sve u redu, onda barem znaš da nije do prijemnika. Svejedno, napravi onako kako je Varadero preporučio - stavi dobar regler, barem neki sa imenom.

Ja sam imao problema sa jednim poklonjenim reglerom, gdje je tvornički upravljački čip na ESCu imao hladan spoj - nije bilo dobro zalemljeno. Ali to zahtijeva skidanje zaštitne navlake, gledanje pod dobrim povečalom, dobra i precizna lemilica (vrh 0.4 mm), mirne ruke,... Ne znam koliko ti se to isplati...

LP,
milan
---

EDIT: Ovo sa provjerom trećeg kanala na prijemniku - tek toliko da budeš 100% siguran da nije do stanice ili prijemnika. Svejedno to napravi...

Odg: Molim pomoć

Reply #7
Hvala budem sve provjerio pa javim do cega je bilo kad dođem doma


Sent from my iPhone using Tapatalk
obožavam sebe osobito kad sam grozan

Odg: Molim pomoć

Reply #8
Ja sam imao sličan problem.
Problem je bio u TowerPro mg995 servima!
Probaj micati palicu bez serva samo esc i motor.
Meni je bez serva motor radio ok, kad ustekam serva, pomaknem desnu palicu esc se ugasi i cim pustim palicu esc se upali, sa svim ostalim servima je radilo dobro.

Odg: Molim pomoć

Reply #9
Danas sam stavio novi esc i sve u redu znaci problem je bio u esc-u hvala svima na pomoći!


Sent from my iPhone using Tapatalk
obožavam sebe osobito kad sam grozan