Skip to main content

Topic: Moj Hexadron neće još dugo poletjeti... (Read 41253 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Moj prvi (velkačkiji) quadcopter - prvi FPV pokušaj

Reply #46

Regenerative opcija u firmware-u ESC-a i da vidiš, dobiješ energije i za ledicu od 100W po takvom vjetru... :D
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Moj prvi (velkačkiji) quadcopter - prvi FPV pokušaj

Reply #47
malo smijeha prije spavanja


 :D :D :D :D :D


LP kolege
Leti samo leti :-)

Odg: Moj prvi (velkačkiji) quadcopter - prvi FPV pokušaj

Reply #48
au vrh kanal subscribed spasavanje helikopter je jedan od jaci sto sam vidio  :'(
vidim da si iz vinkovaca kad budem na toj strani javim se.

Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: Moj prvi (velkačkiji) quadcopter - prvi FPV pokušaj

Reply #49

Regenerative opcija u firmware-u ESC-a i da vidiš, dobiješ energije i za ledicu od 100W po takvom vjetru... :D

Ima takva opcija? Bilo bi to lijepo. Iako... ovo je bio samo humor, ali uvijek ima zrno graška ozbiljnosti u svakom mom videu.

LP,
milan
---

Odg: Moj prvi (velkačkiji) quadcopter - prvi FPV pokušaj

Reply #50
malo smijeha prije spavanja


 :D :D :D :D :D


LP kolege

Smijeh he zdrav; lagano masira mišiće lica, obraze, a i popravlja raspoloženje po ovim vručim danima. Hvala na lijepom komentaru.

LP,
milan
---

Odg: Moj prvi (velkačkiji) quadcopter - prvi FPV pokušaj

Reply #51
au vrh kanal subscribed spasavanje helikopter je jedan od jaci sto sam vidio  :'(
vidim da si iz vinkovaca kad budem na toj strani javim se.


Super! Drago mi je da ti se sviđa. Ako budeš prolazio pokraj mog sela ( :D) navrati, pa se vidimo.

LP,
milan
---

Odg: Moj prvi (velkačkiji) quadcopter - prvi FPV pokušaj

Reply #52
svakako se javim. znam biti u tom šoru(vinkovcima), ako budes u sl.brodu svakako se javi
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: Moj prvi (velkačkiji) quadcopter - prvi FPV pokušaj

Reply #53
svakako se javim. znam biti u tom šoru(vinkovcima), ako budes u sl.brodu svakako se javi

O, pa mogao bi jedan dan i do Sl. Broda. Ne ako, nego sigurno! Samo je pitanje kad budem imao 'sve parametre' posložene.

LP,
milan
---

Odg: Moj prvi (velkačkiji) quadcopter - prvi FPV pokušaj

Reply #54
Nema više letenja ovim usranim quadom. Upravo sam naručio naze 32 10 DOF sa eBay-a (moram baciti ovu KK2.0 pločicu). Danas sam ga morao prisilno rušiti, malo - mao pa se rotira nekontrolirano, ili krene ustranu a nema vjetra.

LP,
milan
---

Odg: Moj prvi (velkačkiji) quadcopter - prvi FPV pokušaj

Reply #55
To je radi vibracija, nije kk kriva!

Da ju stavite na antivibro podlogu, bolje bi bilo.

Moguće. Ove spužvice samo na prvi pogled budu mekane, kad se malo kompresiraju, budu tvrde. Moram vidjeti dali ima negdje silikonske gume, a bilo bi lijepo isprobati razne tvrdoće. Može i 'obična' guma (što god to značilo), samo da nađem nešto što odgovara.

Quote
Frame vam je premekan. Napravite od alu cijevi, a ne tih cijevcica od strelica...

Isto tako moguće. Ovo za sada ne mogu mijenjati, tako je kako je.

Quote
Svi regleri bi trebali biti isti...


Jedan Simon naručen sa eBay-a da budu sva četiri ista. Ovo nije SimonK, nego kineska prijevara. Oh, well...

Hvala na preporukama, malo ću se poigrati. Nego, pokušao sam naći detektor vibracija za Galaxy A5, ali nisam uspio - sve što sam dobio je detektor potresa - nema tri osi, nego samo sveukupno drmanje i kategorije potresa. Postoji li takva aplikacija? Ima za iOS, ali za Android? (mislim, kad ga već imam i krvavo plaćam)

LP,
milan
---

Odg: Moj prvi (velkačkiji) quadcopter - prvi FPV pokušaj

Reply #56
Mislim da mi je ime Kolumbo i mislim da sam otkrio Ameriku. Cijelo vrijeme sam štimao PI gain-ove, ali samo na Ail+Ele, a nisam vidio da postoji i Rudder PI gain.

Sa ovim setingom sam letio i nisam zadovoljan (probat ću se igrati s tim):

                Ail + Ele     Rudder

P gain           80            50
P limit           60            20
I gain            35            50
I limit            20            10

Na jednom jubito videu sam vidio da se puno ljudi žali, ali isto tako su rekli da su iste probleme riješili sa ovim limit vrijednostima - na manje.

Idem se malo igrati s tim, samo iz ruke.

LP,
milan
---

 

Odg: Moj prvi (velkačkiji) quadcopter - prvi FPV pokušaj

Reply #57
Ako nemas gumica uzmi cepice za usi imas dosta trgovina gdje se alat/sarafi prodaju. Silikonske sitno nest kostaju a vrhunske za glumit dumpere plocice


Sent from my iPad using Tapatalk
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: Moj prvi (velkačkiji) quadcopter - prvi FPV pokušaj

Reply #58
Ako nemas gumica uzmi cepice za usi imas dosta trgovina gdje se alat/sarafi prodaju. Silikonske sitno nest kostaju a vrhunske za glumit dumpere plocice


Sent from my iPad using Tapatalk

Heh, našao sam one gumene nastavke za slušalice za Galaxy A5, ionako ne sušam glazbu. Na dodir prsta se osjeti na pločici da vibrira (prije ugradnje) i odsustvo vibracija poslije. Iako, ti su čepići premekani. Vidjet ću sutra dali imaju to u trgovinama oružja i slično.

Nadalje, otkrio sam primarni izvor vibracija: iako sam propove izbalansirao koliko sam god mogao, vidim po vrhu collet-a da jako vibrira. Onda sam zakrenuo malo collet (taj trik sam vidio na YT) pa onda opet test. Sve dok se ne prestane tresti. Nakon uštimavanja sva četiri, mogu reći da cijli frame sad ima drugačiji osjećaj. Nije da su vibracije potpuno nestale, no ipak su daleko, daleko slabije.

Hvala svima na sugestijama. Ako ima još nešto, neki trik ili savjet... slobodno napišite, bit će mi drago to primjeniti.

EDIT: Ovo sa collet-ima, valjda je sve to skupa zbroj nepreciznosti izrade 'zvona' motora, samog aluminija collet-a, vijka, podloške i još nekih sitnica. Kad se lagano zakreće po recimo 30-tak stupnjeva, može se doći u 'zlatnu točku', gdje se sve te greške postave na suprotne strane motora, pa se sve to lagano poništava. Ok, nikada 100%, ali je daleko bolje. 

EDIT2: Nadalje, otkrio sam da sam pravio dvije greške: iako je kalibracija KK2.0 pločice urađena na ravnoj površini, svaki puta pri paljenju mi se postavi drugačije. Druga greška je što sam mislio da se auto-kalibracija ravnine vrši pri paljenju baterije. Ne, ista se vrši prilikom 'armiranja'. Slučajno sam ga držao malo nakoso i pri pokretanju motora - htio je ostati tako. E sad znam, na greškama se uči. :D

LP,
milan
---

Odg: Moj prvi (velkačkiji) quadcopter - prvi FPV pokušaj

Reply #59
Taman sam pomislio da se nema više što nadograditi, ali...

[attach=1]

 :D nogice  :D

LP,
milan
---

(EDIT: U međuvremenu između dva leta, mogao bi oprati suđe s tim spužvicama)