Skip to main content

Topic: preporuka za setup fpv depronca/stiropor (Read 5272 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

preporuka za setup fpv depronca/stiropor

Pozdrav svima! Novi sam sto se tice aviona  do sada sam gradio multirotore pa sto se tice elektornike nesto i znam(valjda). Konkretno krecem u izradu aviona od stiropora pa me prvo zanima gdje mogu to kupiti a da nije na kubik... ja u glavi imam neku sliku da mi tijelo bude stiropor koji bi izdubio i obradio da unutra natrpam sve komponente pa me zanima ima li neko neke mjere odnosno nacrte/planove/sablone da podijeli samnom. Zahtjevi su da avion ne ide pre brzo te da ima sto duzi flight time. Treba mi preporuka setupa: motora,propsa,esca te nekog flight controlera i baterije da to sve dugo leti. Te me zanimaju temeljna pravila gdje da bude teziste? Dal krila smijem napravit kao ravnu plohu ili ih obavezno moram obraditi u onaj areodinamicni oblik. Takoder serva koja da uzmem i koliko? Sto se tice fpv setupa sve komponente imam. Sve informacije su dobrodosle!

Odg: preporuka za setup fpv depronca/stiropor

Reply #1
Škicni http://www.parkjets.com/ i nađi nešt kaj te zanima  ;) više-manje svaki model je popračen i na rcg (tehnike izrade, setupi...) pa istraži malo.

lp,
Marko

Odg: preporuka za setup fpv depronca/stiropor

Reply #2
Hvala! Ovaj mi se cini da najvise odgovara mojim potrebama
http://www.parkjets.com/free-plans/mermaid mada bas i nije velik izbor. E sad gdje da nabavim depron i koje ljepilo da koristim pri izradi?

Odg: preporuka za setup fpv depronca/stiropor

Reply #3
Jakove, od kud si?
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: preporuka za setup fpv depronca/stiropor

Reply #4
Zg

Odg: preporuka za setup fpv depronca/stiropor

Reply #5
Ja sam isto novi, i poceo sam prema ovom varaderovom postu:
http://www.flyfreak.net/pocetnici/modelarstvo-kako-poceti/


Kupio sam climapor paket iz bauhau a potrosio samo 10% paketa al iz RI sam nazalost pa ti ne mogu dostavit jednostavno...


Ovdje je moj buildlog pocetnika pa pogledaj ako te zanima, ima dobrih pocetnickih pitanja :):
http://www.flyfreak.net/pocetnici/pocetnik-trazi-pomoc/
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: preporuka za setup fpv depronca/stiropor

Reply #6
mada bas i nije velik izbor. E sad gdje da nabavim depron i koje ljepilo da koristim pri izradi?

Tek kasnije sam skužio da tražiš fpv model  8) Ukucaj u google "depron fpv plane" podosta toga će te opet otfurat na rcg, ima zanimljivih ideja - preporuka da odabereš ono rješenje za koje postoje neke reference, pa znaš da ipak leti. Od materijala climapor je među skupljima, izoflor je jeftiniji, a za ljepilo nečeš fulati sa uhu por koje je namjenjeno ljepljenju stirpora. Profilno krilo će uvijek biti bolje od obične ravne ploče, srećom postoje razni kfm profili koje možeš napraviti s ploče climapora/izoflora, naravno tu je i običan stiro i rezanje vrućom žicom tako da sve ovisi o tebi koliko vremena, truda i kuna želiš uložiti u svoj projekt.

Pogledaj također i temu za početnike koju je sastavio kolega varadero - link je ostavio Sys iznad mog posta.

lp,
Marko

Odg: preporuka za setup fpv depronca/stiropor

Reply #7
Tako je meni nesto za fpv treba. Nekad davno kad sam 15ak god imao sam izradivao avione od stiropora i profil krila dobivao tako da sam smirgl papir zaljepio na drvenu dascicu i s njom brusio stiropor i islo je odlicno. E sad oce to proci i na izofloru? Kako se krece cijena izoflora gdje da potrazim i koliko se ploca dobije kojih dinenzija? Isto tako ljepilo koja mu je cijena i gdje?

Odg: preporuka za setup fpv depronca/stiropor

Reply #8
pozz, ako vas zanima mermaid. ja sam ih napravio 3 kom ovaj zadnji je imao petnaestak dobrih slijetanja super je avion za početnike jer i ja sam početnik u aviomodelarstvu, imam i fpv ali neznam na šta bi ga stavio, počeo sam radit depron piper-a ali sada miruje nekih dva mj nemam vremena baš, htio sam naglasit da imam cnc i da sve režem cnc-om cijena rezanja deprona vam je kod mene 75kn po ploči climapora, mermaid je na dvije ploče.
usuditi se to je cijena napretka

Odg: preporuka za setup fpv depronca/stiropor

Reply #9
Tako je narucio sam dijelove sve za mermaida pa idem lagano u izgradnju. Pa ja ga namjeravam izrezati vrucom zicom napravio sam spravu i radi odlicno cak i krila da budu profilna cu moci tako izrezati ako bude trebalo. U kojem smislu mislis da neznas na sta bi ga stavio? A sto se tice mermaida kako se ponasa u zraku i kakav mu je flight time npr sa 3000mah 3s baterijom pri nekom laganom jedrenju?

Odg: preporuka za setup fpv depronca/stiropor

Reply #10

to je moj prvo mermaid
http://www.flyfreak.net/elektro-modeli/mermaid-depronac-odlican-model-za-pocetnike/
odličan model samo ja ga letim s 2200mah 30c  motor 2200kv prop 6x4 stavio sam na njega čak i malu nekakvu kamericu s e-buy i fora su snimke sastavio sam nekakav video to bi trebo podijelit.. ja ga letim oko 25min s tom baterijom.. digem ga na nekih 30m onda smanjim gas i lagano

usuditi se to je cijena napretka

Odg: preporuka za setup fpv depronca/stiropor

Reply #11
Ja sam uzeo usto 6x4 propove kako i je po defaultu samo eto 3000mah batku imam pa ce ona ic unutra. Meni on prvenstveno treba za fpv tipa 2km da mogu otic posto mi je kuca na ajmo rec uzvisini i imam pogled na cijeli Zg i sve je prakticki line of sight. Koji motor imas gore? Ja sam narucio neki cheap 2300kv doduse 2 kom ako crkne escove imam to ide 30amp simonk. A posto koristim 6ch transmitter negdje na nos cu smjestiti pan tilt spravicu i na nju fpv kamericu sa 600mw tx om spojenim na fatshark antenu. Sto se tice padova jel otporan? I gdje si mu smjestio teziste da u letu nije pretezak ni na nosu ni na repu?

Odg: preporuka za setup fpv depronca/stiropor

Reply #12
e vidiš vidiš mogo bi i ja fpv sjestit na njega, težište mu je gdje su karbonske šipkice na krilima.. fin je za let samo mislim da bi piper bio za to još bolji jer ima profilirana krila pa bi lakše podigao fpv a neznam, jel ti za fpv koristiš istu bateriju što koristiš za pogon aviona... nisam još u tome a to mi je palo na pamet.

usuditi se to je cijena napretka

Odg: preporuka za setup fpv depronca/stiropor

Reply #13
Moze link za plan pipera? Pa nije rpv neka masa ali eto. Da ista batka za fpv i za motore bar do sad.  dalo bi se i na ovaj smjestit profilirana krila.