Skip to main content

Topic: Zaljubio sam se (Read 6573 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Zaljubio sam se

Reply #1
Pozdrav svima,

dolazim iz Zagreba i početnik sam u RC letenju.


Dosta sam samouk,te sam učio letiti uz pomoć simulatora Aerofly Deluxe Pro i Aerofly Deluxe 5.

To je bilo u kombinaciji sa "Dynamovim" analognim controllerom,koji je sam po sebi MOD I,ali sam ga ja prebacio,zamjenio komande uz manje intervencije i prebacio na MOD II.

Prvi avion bila mi je od Bananna Hobbya Cessna 182 Skyline RTF,sa brushless motorom. R.I.P

Kao što vidite iz prvog posta,velika mi je želja nabaviti Hangar 9 "The Beast" u kombinaciji sa DLE-ovim 2-taktnim benzinskim motorom od 100cc ,iako tome još nisam dorastao.

Kako pratim i strane RC forume vidim da mi treba još puno vremena i prakse da bi mogao letjeti ovako velikim modelom kao što je "Hangar 9 Beast" ,ali kažu neki,što je avio veći to ga je lakše letjeti.Mislim ga uskoro nabaviti,kao i motor,ali letjenje ću ipak ostaviti postrani,i model će jendo vrijeme proboraviti u kutiji dok ja ne budem stasao i osjećao se spremnim za takav izazov.


Pozz svima i sretno letenje  :)

Odg: Zaljubio sam se

Reply #2
Svaka čast na odabiru modela ! inače dvokrilci su najprivlačniji avioni i nekako se najbolje vide na nebu...uradio sam ih dosta do sada a i letio ... i sada mi je gušt izvrtiti onog mog malog akromastera... i drago mi je da ima još ljudi koji nekako preferiraju dvokrilcima...samo naprijed u namjeri i letenju...pozdrav
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Zaljubio sam se

Reply #3
pozdrav
na takvom modelu najmanje kosta sam model i motor, elektronika za sve to pogonit kosta da se ukakiš;
jest da je pila do jajčeka ali je i 4-5 hiljadarki europskih novčanica pa ti sad padni s njim ako imaš muda
 :)

Odg: Zaljubio sam se

Reply #4
pozdrav
na takvom modelu najmanje kosta sam model i motor, elektronika za sve to pogonit kosta da se ukakiš;
jest da je pila do jajčeka ali je i 4-5 hiljadarki europskih novčanica pa ti sad padni s njim ako imaš muda
 :)

Pozdrav,

da svjestan sam toga,da pad za takav model znači veliki financijski gubitak :) Zato i kažem,nabavit ću prvo model i motor,a onda ćemo polako groz godinu-dvije nabavljati ostale komponente,servoe i elektroniku ;)

Trenutno MustangP51 PTS,sa evolution trainer systemom,mislim ga prebaciti na elektro,jer nije lako nabaviti nitro gorivo.

Što se tiče ovog dvokrilca,ili bilo kojeg benzinca,veseli me što ću njih moći tankati kako poželim,i napraviti dobru mješavinu.

Odg: Zaljubio sam se

Reply #5
i meni se ovaj strašno sviđa, samo zbog cijena ne pregledavam kaj ima za kupit jer onda zaslinim, pa mi se bu parket oko kompjutera mogao dignut :D
ak ga nabaviš javi da si kupim slinček, i da ga dođem uživo vidit.

Odg: Zaljubio sam se

Reply #6
i meni se ovaj strašno sviđa, samo zbog cijena ne pregledavam kaj ima za kupit jer onda zaslinim, pa mi se bu parket oko kompjutera mogao dignut :D
ak ga nabaviš javi da si kupim slinček, i da ga dođem uživo vidit.

nema problema,pošto si profi letač dobiješ i probni let ;)

a ja ozbiljno razmišljam ovih dana da se priključim trešnjevačkom aeromodelarskom klubu

Odg: Zaljubio sam se

Reply #7
Nekom klubu se obavezno priključi, tamo će se naći iskusnih pilota da ti pomognu oko letenja i modela.
A ako želiš biti profi letač napisi 300 postova, al nećeš s tim znat baš letit.
Iskreno se nebi usudio letit s tak nečim, ne još. Možda poletit, koji krug, ali bi ga netko drugi trebao spustit.

Odg: Zaljubio sam se

Reply #8
Nekom klubu se obavezno priključi, tamo će se naći iskusnih pilota da ti pomognu oko letenja i modela.
A ako želiš biti profi letač napisi 300 postova, al nećeš s tim znat baš letit.
Iskreno se nebi usudio letit s tak nečim, ne još. Možda poletit, koji krug, ali bi ga netko drugi trebao spustit.

Odg: Zaljubio sam se

Reply #9
Nekom klubu se obavezno priključi, tamo će se naći iskusnih pilota da ti pomognu oko letenja i modela.
A ako želiš biti profi letač napisi 300 postova, al nećeš s tim znat baš letit.
Iskreno se nebi usudio letit s tak nečim, ne još. Možda poletit, koji krug, ali bi ga netko drugi trebao spustit.
Potpisujem !
To što kaže denis13 je apsolutno točno, evo ja imam i 2*300 postova i još uvijek sam rc-modelar lajbek !
Uvježbaš se na nekom manjem modelu i onda uzmeš neki malo veći ...i... potpuno drugačiji osjećaj, kao da ništa nisi naučio, adrenalinski osjećaj nemoći kako smiriti model i sletjeti ga čitavog !
U .hr modelarskom prostoru jedva da imaš tucet onih koju su sposobni voziti takvu zvijer od modela, a svimaje zajednička odlika: više od 10-tak godina iskustva !
Veći model je mirniji, ali njegovi zahtjevi u svakom pogledu ozbiljniji, iskustvo se  - plaća !
Nemoj da ti se dogodi prema onoj: modelar napreduje prema većem modelu sve dok ne skrši model sa kojim je precjenio svoje sposobnosti !


Damir

Odg: Zaljubio sam se

Reply #10
o jes, dobro Diogen zbori, to i nije samo tako letit, treba jako puno graha pojest;
prica se kako je lako letit veci model, jest malo k.... u nekim uvjetima je stabilniji, ali ostalo je neusporedivo....ja imam Pipera 2,5m raspon i mogu ti reci da kad letim mozes mi u šupku izravnat čavle koliko mi se stisne, nije bas svejedno i naravno samo upravljanje nema veze sa onim kako se ponasa recimo model slicnog koncepta ali od nekih 1,2-1,6m...ovaj ne prasta greske, krivo krenes u zaokret i momentalno pada u staling ili kovit.....dalje pretpostavljas sta ostane

Odg: Zaljubio sam se

Reply #11
ja ću "bebu" nabaviti,a letjet ću je ako treba za 5-10 godina,nije bitno,glavno da su kutije u podrumu na sigurnom  :P

Jer ovaj model se neće proizvoditi jako dugo vrijeme,možda ga jednog dana upogonim na vodikove ćelije,ili ko zna što će biti tada popularno  :D

A za sada znam da me čeka još sati i sati prakse sa moustangom,da postanem "dobar".

Valjda će se naći u klubu netko od iskusnig da bude instruktor za letenje ove gromade  ::)

Odg: Zaljubio sam se

Reply #12
eto u vezi ovog sveg kaj su ti napisali diogen i davor imao sam iskustvo kad sam iskopirao model u duplo veči, i naravno da sam pao u izlasku iz prvog kruga.
veči se nije dao okrenut i samo je propao kroz zrak, dok mu je manji brat mogao stat u mjestu i naglo se okrenut. i tak sam se naučio da nije isto vozit isti ali malo veći.

Odg: Zaljubio sam se

Reply #13
Po meni kad nabaviš motor i avion nabavio si 90%. Zašto? Zato jer elektronika više nije toliko skupa a kupovanje Hitec, Futaba, JR i sličnih serva je postala jako upitna zbog cijene kineskih konkurenata čija je kvaliteta sve veća a da ne govorim da se i ove firme štancaju u kini. Ja konkretno na svim velikim modelima imam HX12K serva čija je cijena toliko malena da je smješna a kvaliteta je barem za sad jako dobra. Rezolucija pokreta serva nije vrhunska ali je apsolutno zadovoljavajuća, snaga serva je velika a ide i na 2S bateriju što mu dava solidnu brzinu i snagu. Pored toga ti treba prijemnik, dvije 2S baterije, sklopka i to je to. Sve to košta malo pa ti stoga ne treba čekati sa slaganjem modela. Korištenje raznih power box-ova je preskupo a može se jedino napraviti sabirnica za svega nekoliko kuna za spojiti serva na zajedničko napajanje da bi se rasteretio prijemnik. Postoje i naravno drugi servo motori koji su puno jači što se mogu staviti jer ćeš ih izabrati prema stilu vožnje. Ako ćeš ga voziti kao što se "normalan" avion vozi onda su ova sasvim dovoljna a ako ćeš ga voziti kao 3D onda ćeš sigurno staviti nešto brže i jače. Takva serva su onda oko 50dolara komad.
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Odg: Zaljubio sam se

Reply #14
imam ti dosta dobar prijedlog, kad ga kupiš iskopiraj ga, krila i trup možeš i od xps stiropora izrezat, samo kopiraš profile. bit će nešto teži ali neče bit velika šteta ako padne. mi u selu dosta koristimo ovu metodu jer za 50 kuna stiropora i par dana imaš gotov avion. i lako se popravi, nije ga šteta toliko pa se leti sa manje straha.
a pofarbat ga nije problem.
našao sam ovakav za oko 600$, ali sam ga išao radit, što je bilo dobro jer bi plakao godinama za parama da je pao http://www.flyfreak.net/samogradnja/svi-moji-avioni-(c130-ekstra-330-bandit-f15/75/
ovako ču ga ponovit, šteta je bila elisa 13x8, zupčanik od 5$ i nešto balse koju sam iskoristio u manjim komadima, krila su ostala čitava i letjela bez tog aviona.
a servači, kao i ostala roba danas uopče se nemogu mjeriti cijenom, jer možeš istu stvar platit i 5$ i 50 eura, samo koliko je ruku prošlo do tebe. za ovakvu zvijer ja bi potražio nešto sa komplet metalnim zupčanicima, i ako je moguče da rade na 7.4V( radi brzine i snage), toga ima od 15$ kao npr : http://www.himodel.com/radios/Tower_Pro_MG995_Heavy_Duty_Metal_Gears_Servos.html

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.