Skip to main content

Topic: Big-Lift (Read 8057 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Big-Lift

Pozz..

Nakon oko dvije godine cuvanja ovu nedjelju sam prvi puta proletio svog BigLifta.
Model od 2,7m raspona krila i motorom od 52ccm.
Sa ful gasom od piste se odljepi vec nakon nekih 10m rulanja.
 U zraku miran i poslusan, djeluje trom.
Sporo leti ,cak i kad se zeli nabiti brzina popikavanjem nosa pri sljetanju model ne nabija veliku brzinu.
Sljetanje mirno i vrlo osjecajno, sa malom brzinom.
Jos moram postalati flaperone, za poljetanje-sljetanje.
 Neznam dali ce biti potrebni, no treba probati.


Giga...

Odg: Big-Lift

Reply #1
Giga za taj model nema potrebe koristiti flaperone, ipak je to komad aviona a ne naljepnica, s tim stajes na 2-3m bez flapova

Odg: Big-Lift

Reply #2
Pozz..

Nakon oko dvije godine cuvanja ovu nedjelju sam prvi puta proletio svog BigLifta.
Model od 2,7m raspona krila i motorom od 52ccm.
Sa ful gasom od piste se odljepi vec nakon nekih 10m rulanja.
 U zraku miran i poslusan, djeluje trom.
Sporo leti ,cak i kad se zeli nabiti brzina popikavanjem nosa pri sljetanju model ne nabija veliku brzinu.
Sljetanje mirno i vrlo osjecajno, sa malom brzinom.
Jos moram postalati flaperone, za poljetanje-sljetanje.
 Neznam dali ce biti potrebni, no treba probati.


Giga...

Giga,
ja sam prije vise od dvadeset godina kupio komplet,sastavio ga i letio sa 10ccm HP motorom,to je Austrijski motor koga proizvodi Fabrika Oruzja u Austriji,ravan je po kvalitetima Njemackoj WEBRI ali je po mojoj ocjeni bolji jer je tisi i mirniji u radu,
poslije toga kompleta sam uradio nesto drugaciji i sa vlastitom motorhaubom i nesto sirim trupom,
sa njim letim sa tim HP Motorom ledjni let koliko dugo zelim,bes Elerona i Flapsova i takodjer ne veca staza u polijetanju,nikakao veca od 10m

napominjem da na Motoru imam WEBRA siber vergaser,i taj vergaser ne bih niposto zamijenio niti za jedan drugi,ako znas kako on izgleda,

moj BIG-Lift veoma rado letim,Gume napumpane Zrakom.
pozdrav

Odg: Big-Lift

Reply #3
giga, a gdje si ti to dizao?
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Big-Lift

Reply #4
giga, a gdje si ti to dizao?

Za prvi let sam isao na pistu od 200m za svaki slucaj. Na aerodromu kod kolege Leksica.
Model sa vrlo malom brzinom leti ,tako da mi treba dosta piste da ga prizemljim sa upaljenim motorom.
Nooo, utrimat cu flaperone pa se nadam da cu sa njima moci dovoljno prikociti model pri sljetanju da ga spustim na 20-ak metara piste.

Poslje dosta letenja sa dosadasnjim modelima od 1m -1,6m raspona,
ovo mi je sada ponovno veliki uzitak letenja. Nekako je drugacije.

Giga..

Odg: Big-Lift

Reply #5
moram to doci vidjeti ili ti dodji do nas. mi imamo 900 metara trave ili 300 asfalta. sto ti vec pase...
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Big-Lift

Reply #6
Model mi je malo problem prevoziti, pa sam ga ostavio u hangaru kod kolege.
Nestane mi u auto, a na skodi nemam pakettregera, prevezao sam ga u auto prikolici.
Tako da ces morati ti doci do nas.

Nego ,dali je tih 900m travnate piste koseno ??
To mislis na ovu pistu gdje su smijesteni hangari Aerokluba Ivanic??

Odg: Big-Lift

Reply #7
da da, na tu mislim. za sada se kosi, a kasnije ne znam kako ce biti. prosle godine smo se prebacili na asfaltnu pred ljeto jer je trava bila nepokosena.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Big-Lift

Reply #8
koji prop imas gore na tom motoru? bilo bi pozeljno barem 22×10

Odg: Big-Lift

Reply #9
koji prop imas gore na tom motoru? bilo bi pozeljno barem 22×10

Stavio sam 18x12 . Dijeluje mi da malo previse grabi na ler gasu, osjeti se na sljetanju.

Imam i 22x10 i 20x8, koje jos nisam stigao isprobati.

Odg: Big-Lift

Reply #10
ispod 22 cola nista, 18×12 je 0 bodova za 50cc motor, samo ga naprdi sto veci gore neka ima viska;
:)
probaj barem sa ovim od 20 cola, malo je premalo 18

Odg: Big-Lift

Reply #11
Giga za taj model nema potrebe koristiti flaperone, ipak je to komad aviona a ne naljepnica, s tim stajes na 2-3m bez flapova

Pa volio bih vidjedi da ga netko spusti i u 5m.  ;)

Danas sam se igrao tim modelom.
Imamo pistu 200m.
  Meni treba 100m piste da sam miran i siguran za sljetanje.
 Model ima takvu finesu da ide vrloooo sporo ,a nece dolje.
Sa motorom 50ccm i elisom 18x12 na ler gasu ne gubi visinu  ??? .

Probao sam sa spustenim flaperonima i sa dignutim , no svih 200 m model nemoze na ler gasu isgubiti uzgon.  Prisiljen sam ga ili gasiti ili sa letnom brzinom sletiti pa da ga trava koci. No tu trebam i vise piste. Ako ga ugasim mogu se zadovoljiti i sa 50m piste, no hm,hm...

Svakako sam stavio preveliki motor na svog 2,7m modela. Mislim da bi letio i sa 26ccm benzincem.

...


Odg: Big-Lift

Reply #12
Giga za taj model nema potrebe koristiti flaperone, ipak je to komad aviona a ne naljepnica, s tim stajes na 2-3m bez flapova

Pa volio bih vidjedi da ga netko spusti i u 5m.  ;)

Danas sam se igrao tim modelom.
Imamo pistu 200m.
  Meni treba 100m piste da sam miran i siguran za sljetanje.
 Model ima takvu finesu da ide vrloooo sporo ,a nece dolje.
Sa motorom 50ccm i elisom 18x12 na ler gasu ne gubi visinu  ??? .

Probao sam sa spustenim flaperonima i sa dignutim , no svih 200 m model nemoze na ler gasu isgubiti uzgon.  Prisiljen sam ga ili gasiti ili sa letnom brzinom sletiti pa da ga trava koci. No tu trebam i vise piste. Ako ga ugasim mogu se zadovoljiti i sa 50m piste, no hm,hm...

Svakako sam stavio preveliki motor na svog 2,7m modela. Mislim da bi letio i sa 26ccm benzincem.

...

Giga,
ako pises o Big Liftu, 50 ccm ja ne bih uzeo,ovaj od 26ccm je po meni san snova,
imam Big Lifta od prvoga dana njegova nastanka !!
veoma rado ga letim

Odg: Big-Lift

Reply #13
premalo je 26ccm za 2,7m raspona, stavi prop sa manjim pitchom,probaj taj 20×8 i smanji mu ler gas;

Odg: Big-Lift

Reply #14
danas sam vidio stroj kako leti i giga je krivo napisao da mu treba 10 metara. doslovno kako doda gas avion ode u zrak, a brzina slijetanja mu je malo brza od ljudskog hoda.  u zraku izgleda kao da je pravi avion, odican model koji ima samo jednu manu - nije moj ;)
struja zakon, nitro USTAV