Skip to main content

Topic: hexakopter FPV (Read 32054 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: hexakopter FPV

Reply #15
pa nebi bas islo to tako, da to stoji svi bi imali 8 cola umjesto 10-12 cola elise, jos pogotovo ove SF, nema to nikakvih vibracija

mene ne dira baš kaj drugi lete i kakve sablje vrte  :)

ja sam isprobal razne "sablje" i manje su se pokazale puno bolje kaj se tiče vibracija

ajde najdi mi jedan miran snimak na netu iz zraka sa mikrokopterom(sa orginal frejmom)  ;) .....
koji je danas uvjerljivo među prvima na tržištu multikoptera, badava mu sva ona silna elektronika, senzori, mogućnosti i pouzdanost, kad je napravljen jako kruto i vrti ogromne elise, čije vibracije tvrdi aluminijski frame kvalitetno prenosi na kameru......

sve snimke sa mikrokopterom kaj nekaj malo vrede imaju gyro stabilizaciju kamere.......  tak da me boli kiki kaj drugi vrte  ;)



aaaaaaaaaaaaaaaaaa norim sad doma, puše vani ko ludo, a ja sam celi nabrijan na snimanje :(

imam već "spremno par žrtvi" koje bum lovil po zraku, samo da se smiri malo vjetar

Odg: hexakopter FPV

Reply #16
Pa nije valjda da te strah letit po vetru,
pa ja imam osječaj da toj tvojol letečoj zveri ne smeta vetar. ???
Robert

Odg: hexakopter FPV

Reply #17
Bravo majstore,

Sve super, ali skrivaš ju od pogleda ko zmija noge. Bilo bi ju lijepo vidjeti na slici, pogotovo s obzirom na jediničnu cijenu.
Uostalom kolliko košta kilogram makine?


 P.s. Može li došlepati pivu na 3. kat?


J...... let bez jeze

Odg: hexakopter FPV

Reply #18
Bravo majstore,

Sve super, ali skrivaš ju od pogleda ko zmija noge. Bilo bi ju lijepo vidjeti na slici, pogotovo s obzirom na jediničnu cijenu.
Uostalom kolliko košta kilogram makine?


 P.s. Može li došlepati pivu na 3. kat?




hvala  :)

ne znam kolko košta kila. ali znam da je 1g oko 6kuna  ;)
ovo s pivom možemo probati opet sutra  :)

danas je bil odličan dan za letenje, vjetar se smiril na čistu nulu oko pola 3 i nekolicina nas se skupila na livadi......

na livadu nosim samo 6kopter, tak da nemam opcije, oču neču, moram ga leteti  :)

snimilo se danas dosta zgodnog materijala, bil sam tak dugo u zraku, da znam kaj se dogodi dok na gopro nestane baterije  ;D
pojavi se crveni transparentni ekran na kojem piše no power  :D i za par sekundi nestane slike......

bil sam na 25m visine kad se pojavil crveni ekran, uspel sam se spustiti na oko 2m visine prije nego je slike nestalo, tak da štete "nema"

budem uplodal kasnije jedan kratki filmić, u komadu ne obrađen sa kamere.....


model je jako upravljiv u zraku, kaj me oduševljava, sad samo moram natuči praksu


Odg: hexakopter FPV

Reply #19
evo minuta i 40 sekundi videa od jučerašnjeg nedjeljnog letenja.....

kadar je prekinut samo jednom da skratim naletavanje modela ukrug...... ostalo je u komadu


hexaFPV.mpg

Odg: hexakopter FPV

Reply #20
Pozdrav ljudi...
Samo sam htio komentirati da je slika jaaako mirna, par puta mirnija od nekih "profesionalnih" sustava koje sam gledao... tipa draganfly 6... znam da je to u biti (što se stabilnosti tiče 3copter), ali eto... morao sam te pohvaliti za stabilnost, a opet i dobru okretnost.
Nadam se kad moj 4 ili 6 copter bude gotov da će imati približno takvu stabilnost.

p.s. ono što se dogodilo u zadnjih par sekundi videa je totalni near miss :) ;D :D ;D :D

Odg: hexakopter FPV

Reply #21
p.s. ono što se dogodilo u zadnjih par sekundi videa je totalni near miss :) ;D :D ;D :D

To je moj pokušaj ulijetanja u kadar kolegi Denisu  ;D Bilo je dosta visoko i daleko pa sam mislil da sam već ispred njega i da budem mu taman uletel u kadar  :)

Odg: hexakopter FPV

Reply #22
fakat si mu uletio u 70% kadra :)  :D :D :D :D :D

Odg: hexakopter FPV

Reply #23
tnx eugen, ali mene sad muči nekaj drugo......

video, koji je uplodan na youtube ne trza, a ovaj uplodan trza, tj. nije ni približno onome kaj sam uplodal......
to je nekaj youtube sa svojoj obradom videa napravil........

idem staviti na vimeo istu snimku, pa da vidim dal je stvarno tolko bolji kak ga svi hvale

Odg: hexakopter FPV

Reply #24
Vimeo je zakon! vjeruj mi... ali to je i logično.
Youtube ljudi zatrpavaju dnevno sa terabajtima i terabajtima svega i svačega. Pa moraju raditi kompresiju video zapisa dosta jaku, što se onda odražava i na kvaliteti pregleda.
Kad jednom uploadaš nešto na vimeo, zaboravit ćeš na youtube  :)  :P

Odg: hexakopter FPV

Reply #25
isti video..... isti problem.......

mislim da je problem kaj sam stavil 50fps, pa youtube i vimeo pokvare to dok obrađuju na manje fps.....
bar mislim da je to problem.....

bum se poigral s tim da idim dal bolje primaju manje fps-a


Hecacopter gopro

Odg: hexakopter FPV

Reply #26
Denis, svaka ti čast...

ovo zgleda predobro...

od prvih pokušaja s trikijem do ovoga... ;)

kapa dole, ako ti to kaj znači od RC kepeca poput mene...
Ideš, ovo leti... :D

na stolu: BT 1/6 F4U Corsair
build log: http://www.flyfreak.net/samogradnja/bt-f4u-corsair-u-16-skali/
u zraku: Skyartec 182 Cessna

Odg: hexakopter FPV

Reply #27
Neznam, ali meni na vimeu ima manje trzanja i manja je komprasija (vidi se po rubovima krila u odnosu na tlo, na avionima koji prolaze ispod)

Odg: hexakopter FPV

Reply #28
Denis, svaka ti čast...

ovo zgleda predobro...

od prvih pokušaja s trikijem do ovoga... ;)

kapa dole, ako ti to kaj znači od RC kepeca poput mene...

tnx Robi, da istina ovo se dosta razlikuje od prvih FPV letova sa trikijem
dosta se razlikuje i oprema modela, a ono kaj je najbitnije auto-stabilnost modela je neusporediva,
pa je zato cijelo letenje puno lakše i ugodnije

Odg: hexakopter FPV

Reply #29
Neznam, ali meni na vimeu ima manje trzanja i manja je komprasija (vidi se po rubovima krila u odnosu na tlo, na avionima koji prolaze ispod)

da, i meni je vimeo bolji, ali sad sam siguran da sam ja kriv, krive postavke videa sam uplodal, pa su i youtube i vimeo kod svoje obrade zasrali video.....

igram se sa istim videom, da vidim dal bude bolje, tak da znam za ubuduće.....