Skip to main content

Topic: hobbyking - koliko traje dostava (Read 18824 times) previous topic - next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Odg: hobbyking - koliko traje dostava

Reply #45
Pozz svima.
da ne otvaram novu temu ,samo da pitam jel treba dozvola za stanicu koju bi naručio iz HK u Sloveniju frendu pa bi mi donio u hr?

Odg: hobbyking - koliko traje dostava

Reply #46
pa zašto nebi naručio na svoju adresu? neznam jel će ti to oporezovat...ali znam da je kolega naručio i došla mu doma na vrata bez ikakvih davanja/problema
a dozvolu za stanicu nemoraš imat...ali moraš imat malo pameti da neletiš medju masom ljudi i biti svjestan da ako modelom napraviš nekome štetu da te taj ima pravo ganjat radi nadoknade...jel ti imao dozvolu ili ne



Odg: hobbyking - koliko traje dostava

Reply #47
Koliko ja znam za uvoz stanice treba imati odgovarjucu ritt dozvlou za nju?

Odg: hobbyking - koliko traje dostava

Reply #48
danas sam baš debatirao s kolegom koji mi je rekao da je kod nas zabranjeno upotrebljavat/letit na 2,4ghz frekvi...tj telekomunikacije nikada nedaju odobrenje i onda nemaš papir s kojim bi digao stanicu na carini.....

ali eto drugi kolega naručio za mj dana poštar donio na vrata i to je bila cjela priča






Odg: hobbyking - koliko traje dostava

Reply #49
imao je srece izgleda....pa planiram naručiti u sloveniju koliko znam tamo je dozvoljeno?

Odg: hobbyking - koliko traje dostava

Reply #50
tj telekomunikacije nikada nedaju odobrenje i onda nemaš papir s kojim bi digao stanicu na carini.....

Nisam sam uvozio stanicu ali usudio bih se reci da ovo naprosto nije tocno. Imas tu na forumu poprilicno ljudi koji su koristili sluzbenu papirologiju i stvar ide samo je bol u guzici.

Odg: hobbyking - koliko traje dostava

Reply #51
tj telekomunikacije nikada nedaju odobrenje i onda nemaš papir s kojim bi digao stanicu na carini.....

Nisam sam uvozio stanicu ali usudio bih se reci da ovo naprosto nije tocno. Imas tu na forumu poprilicno ljudi koji su koristili sluzbenu papirologiju i stvar ide samo je bol u guzici.

Ok pošteno...bolje da su prave informacije nego rekla kazala što sam ja uspio napravit na osnovu razgovora sa par kolega...bolje mi je ono speci pa reci :) :)

Odg: hobbyking - koliko traje dostava

Reply #52
225-May-2011   Hong Kong   Item posted.
26-May-2011   Hong Kong   Processed for departure.
28-May-2011   Hong Kong   The item left Hong Kong for its destination on 29-May-2011
1-Jun-2011   Croatia   Arrived and is being processed.
1-Jun-2011   Croatia   In transit.
2-Jun-2011   Croatia   Pending customs inspection.
2-Jun-2011   Croatia   Pending customs inspection.

Evo za 6 dana čajna do zagreba
sad čemo vidjet koliko do mene

Na carini ja zadovoljan kina-split 7 dana

Odg: hobbyking - koliko traje dostava

Reply #53
Jel netko uzimao štogod iz DE Warehousea? Pitam jer mi nije jasno kak je kod računa poštarina jednaka onoj iz Kine?! A cifra na stvar je već 30% veća.

Odg: hobbyking - koliko traje dostava

Reply #54
pa zato jer nisi u EU.  :)

da si npr u njemačkoj, poštarina bi ti bila smiješna, a nema ni natezanja s carinom ni vađenja raznih dozvola,
jer je sve to već uračunato u cijenu (zato i je veća, kao što si primjetio) i roba je tamo u skladištu, pa je i dostava brža u pravilu.

mi ne spadamo još tamo, pa se drži klasičnog naručivanja iz centrale

Odg: hobbyking - koliko traje dostava

Reply #55
2.6 stigel paket,jučer došla obavijest ,a nisam bil doma,platil prilikom podizanja 9,20 kn.
Otvorim:Carina-javite se službujučem cariniku radi pojašnjenja,a vrijednost ono na 20,62 $.
Donesite sve papire bla,bla....
 >:(
Sad sam stvarno ljut!!!!

Uz brdo prepucavanja i sranja carinik mi veli pa kaj se sad ljutiš,pa kak se nem ljutil kad ne guzite!
Jeee pa znaš,ljudi svašta pišu,ovak pa onak cijena na paketu,ja mu velim nemam ja vremena za takve stvari itd...

Paket podignut i nije trebalo platit! ;)
Robert

Odg: hobbyking - koliko traje dostava

Reply #56
mene ponekad nervira valja cekat sto je u back warehause jbg aa cekam solo pro II  :'( valjda budu brzi

Odg: hobbyking - koliko traje dostava

Reply #57
mene ponekad nervira valja cekat sto je u back warehause jbg aa cekam solo pro II  :'( valjda budu brzi

Ja sam ga narucio jos 14.4 nisam pazio da je BK, mislio par dana kad ono end May, pa stiglo u glavno skladiste 3-6 dana, ...