Skip to main content

Topic: HobbyKing - kupovina karbonskih profila? (Read 5490 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

HobbyKing - kupovina karbonskih profila?

Pozdrav svima

Trabao bi popuniti zalihe raznih karbonskih profila. Kvadratnih i običnih cijevčica, punog okruglog profila i flaha pa me zanima gdje ih kupujete?
 Ovi iz UH mi se čine povoljni ali ne znam koliko su kvalitetni i nažalost nemaju flaha u ponudi.

[attach=1]

Da li je tko naručivao iz UH karbonske profile te ako je zanima me kvaliteta odnosno ima li teorije da to dođe na kućnu adresu čitvo?
Gdje se još ''isplati'' potražiti-kupiti takve profile?

Hvala

Odg: HobbyKing - kupovina karbonskih profila?

Reply #1
Ja sam ih naručio zajedno s folijom za presvlačenje.
Dolaze pakirani u extra card box (dodatno 380 gr. težine) i stižu u odličnom stanju. Problem je što se ne isplati uzimati samo nekoliko komada nego više (ili kombinirati s nečim drugim).
Za kvalitetu mi je teško reći, koristio sam ih za depronce i za landing gear, tak da mene zadovoljavaju. Ja sam naručio okrugle šuplje 6 mm, četvrtaste 3x3, okrugle 2 mm (od svake po nekoliko komada) i samo kod jedne 3x3 sam primjetio da je malo "raskoljena" pri kraju. Budući da mi nije trebala cijela, odrezao sam taj komad i ostalo se činilo u redu  :-\
Za te novce, mislim da je skroz ok za neke manje zahtijevne projekte, za neki takmičarski model mislim da treba potražiti negdje drugdje ;)
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...


Odg: HobbyKing - kupovina karbonskih profila?

Reply #3
Ja sam naručivao 2.5mm karbonske cijevčice punog profila zajedno sa helikopterom HK450 i sve je došlo bez oštečenja. Karbonske cijevčice ovog promjera nisu baš neka sreća, jer se malo previše savijaju.

Sada pokušavam kupiti 3x3 kvadratni profil iz HK, ali debili sada imaju novu foru. Ne nude mi opciju normalnog flatrate slanja za 10$, već mi nude samo EMS express slanje koje košta 65$.  Pokušam ih kontaktirati već 3 dana, ali se debili prave čupavi.


Odg: HobbyKing - kupovina karbonskih profila?

Reply #4
Nece ni meni da salju karbon, ali hoce glassfiber.
istih su dimenzija, ali nece da ih salju na isti nacin
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Odg: HobbyKing - kupovina karbonskih profila?

Reply #5
Da vas riješim muka, ima ovdje:
http://www.r2hobbies.com/eng/categories.php?cat=134

Poštarina će ispasti negdje oko 24 bakse za paketić od 0,5 kg, dakle cijene ovog karbona su znatno više nego li je navedeno. Dolazi u velikoj bijeloj depronskoj kutiji i do sada me nisu pozdravili za carine.
Ima cjevčica, punih profila, flah karbona, kvaliteta je prihvatljiva, jedino preporučam prije ugradnje obrisati taj karbon sa krpom umoćenom u neko otapalo jer sam primijetio tragove nekog ulja (parafinsko?).
Puno sreće sa narudžbom !
Damir

Odg: HobbyKing - kupovina karbonskih profila?

Reply #6
Uopće nisam skužio da su tako glupi. ;D Sutra ću ponovno probati kontaktirati onog debila Ricky-ja na Live Online Chat-u  >:(. Rekao lik da će mi javiti na mail, ali kao da sam razgovarao sa zidom.

Hvala Damir budem pogledao što oni nude.

Odg: HobbyKing - kupovina karbonskih profila?

Reply #7

Poštarina će ispasti negdje oko 24 bakse za paketić od 0,5 kg, dakle cijene ovog karbona su znatno više nego li je navedeno. Dolazi u velikoj bijeloj depronskoj

Toliko ispadne iz HK za 1,5 kg.
Fora sa skupom EMS poštarinom na HK riješava se na način da se paket napuni preko kilograma i onda funkcionira normalno Air Parcel slanje :)
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: HobbyKing - kupovina karbonskih profila?

Reply #8
Fora sa skupom EMS poštarinom na HK riješava se na način da se paket napuni preko kilograma i onda funkcionira normalno Air Parcel slanje :)

Puno hvala. Ta fora sa punjenjem paketa preko kilograma funkcionira, svaka čast prodao si mi super foru  :) Sad samo trebam naći stvari da to popunim  ;D

Odg: HobbyKing - kupovina karbonskih profila?

Reply #9

Prije jedno mjesec dana na UH ubacili su i flah u ponudu pa sam popikao čuda za cca 50$ al' se naglo ohladio s EMS poštarinom od preko 60$. Na kraju odustao.

Ovo sad s paketom preko 1kg je zakon.

Kad nekom stigne isporuka neka javi dojmove...

COOL i puno hvala za foru.  ;)

Odg: HobbyKing - kupovina karbonskih profila?

Reply #10
Ma dečki, tu smo da pomognemo jedni drugima. Ovu su mi foru otkrili iskusnjaci na HK forumu, i stvarno pomaže ;D
Samo da napomenem da se s karbon materijalom super slažu folije za presvlačenje,  pa si i tako možete popuniti kilažu...
Ako netko naručuje, nek se javi na PM, začas je razdijelimo ;)
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: HobbyKing - kupovina karbonskih profila?

Reply #11

Poštarina će ispasti negdje oko 24 bakse za paketić od 0,5 kg, dakle cijene ovog karbona su znatno više nego li je navedeno. Dolazi u velikoj bijeloj depronskoj

Toliko ispadne iz HK za 1,5 kg.
Fora sa skupom EMS poštarinom na HK riješava se na način da se paket napuni preko kilograma i onda funkcionira normalno Air Parcel slanje :)

Točno to. "to boldly go where no man has gone before:)" i onda ti se otvore nove opcije.
Inače poslao sam im upit za free shipping za "velike kupce" i odgovorili mi da je ideja dobra za tipa platinum ljude koji su tam ostavili recimo koju tisuću dolara i da rade na tome, da za sada to funkcionira samo za US:) probao žicati:)

Meni su sve šiškice došle normalno, cijele i ok zapakirane.